sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Zamość

Co z oświadczeniem majątkowym wójta gminy Jarczów?

Dodano: 9 listopada 2003, 13:48

Przewodniczący Rady Gminy w Jarczowie zwrócił się z oficjalnym pismem do wójta żądając wyjaśnienia, dlaczego nie złożył u wojewody oświadczenia majątkowego.

- Otrzymałem informację z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, że nasz wójt oświadczenia nie złożył i chcę przede wszystkim poznać przyczynę takiego stanu rzeczy - mówi przewodniczący RG Tomasz Tyrka. - Jeśli trzeba będzie podjąć w tej sprawie jakąś decyzję, to podejmą ją wspólnie wszyscy radni. Przepisy mówią wprost, iż za niezłożenie oświadczenia majątkowego w przypadku wójta grozi utrata wynagrodzenia.
O sprawie pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Wójt Jarczowa w rozmowie z Dziennikiem powiedział, że swoje oświadczenie majątkowe wysłał pocztą do Lublina i jest zaskoczony całą tą sytuacją. - Dla mnie też jest to sprawa nieprzyjemna i muszę ją wyjaśnić. Pamiętam, że wysyłałem oświadczenie. Zrobiłem nawet jego ksero - mówi Bogdan Michno.
Co na to Lubelski Urząd Wojewódzki? - Rzeczywiście tak mogło się zdarzyć, że nadana przesyłka z oświadczeniem wójta z jakichś powodów nie została nam doręczona - informuje Grzegorz Wołoszko, pełnomocnik wojewody ds. informacji niejawnych. - Jednak to trzeba udowodnić i jeśli np. oświadczenie zostało wysłane listem poleconym, to można to sprawdzić w wykazie przesyłek. Jeśli wójt będzie w stanie udowodnić, że wysłał oświadczenie, wówczas będzie można uznać, że dopełnił obowiązku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24