sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Cztery kąty tylko dla wybrańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2007, 18:27
Autor: Michał Kyc

Szczęście uśmiechnie się tylko do kilkudziesięciu spośród ponad 500 rodzin, które w zamojskim Urzędzie Miasta złożyły wnioski o lokale komunalne.

Po dwóch latach przerwy samorząd przystępuje do budowy kolejnego bloku socjalnego.

Do połowy października ma być wiadomo, jak cały budynek będzie ostatecznie wyglądał.
- Zaplanowaliśmy, że po wyburzeniu bazy POM powstanie tam blok na ok. 30 mieszkań. Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej całości wygrała Zamojska Dyrekcja Inwestycji - informuje Karol Garbula, rzecznik prasowy UM Zamość. - Przypuszczam, że budowa ruszy już w przyszłym roku.
Tymczasem trwają prace nad projektem. Już wiadomo że przy Lwowskiej 53 będzie mogło powstać ok. 40 mieszkań.
- Przewidujemy, że będą mieć od 40 do 50 metrów kwadratowych. Powinny być gotowe w 2008 roku - zdradza Jan Szymanik, prezes ZDI i dodaje, że koszt całej inwestycji to na pewno nie mniej niż 4,5 mln. zł.
- Ale ile ostatecznie trzeba będzie wydać, na razie trudno określić. Wiadomo przecież, jak szybko rosną ceny materiałów budowlanych i robocizny - zastrzega Garbula. Tak czy inaczej całość będzie finansowana z budżety miasta i preferencyjnego kredytu, o który samorząd ma się ubiegać w Krajowym Banku Spółdzielczym.
Na nowe mieszkanie socjalne czeka w tej chwili w Zamościu ponad 500 rodzin. Pozytywnie rozpatrzono już 80 złożonych przez nie wniosków. - W mieście jest rzeczywiście wiele osób, które mieszkają w bardzo złych warunkach. To problem, którego nie da się rozwiązać w krótkim czasie. Robimy, co możliwe, żeby choć w niewielkim stopniu to zminimalizować - zapewnia Garbula.
Ostatnie nowe mieszkania socjalne zostały oddane do użytku w 2005 roku. Powstały w przebudowanym przez miasto byłym hotelu policyjnym przy ul. Promiennej. Dach nad głową znalazły tu 32 rodziny. - Czekałam na to mieszkanie półtora roku od momentu złożenia wniosku. Wcześniej przez pięć lat otrzymywałam decyzje odmowne, bo nie było wolnych mieszkań. Na szczęście w końcu, się udało - cieszy się zamościanka, która dwa lata temu zamieszkała ze swoim dzieckiem przy Promiennej.
Do kogo tym razem uśmiechnie się szczęście? Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 2001 roku o mieszkanie socjalne ma prawo ubiegać się osoba, która co najmniej pięć lat jest zameldowana na terenie miasta i ma trudną sytuację materialną.
- Najemcą, z którym umowa zawierana jest na czas nieokreślony, może zostać ktoś, kto mieszka w lokalu, gdzie na osobę przypada mniej niż 5 metrów kwadratowych powierzchni - dodaje Karol Garbula. (ak)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!