niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Czy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Hrubieszowie przeprosi zawodników Miejskiego Klubu Sportowego Unia?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2004, 11:50

Dwóch hrubieszowskich rajców domaga się od wiceprzewodniczącego Rady Miasta przeproszenia piłkarzy Unii. Za co? Za nazwanie ich pijakami.

- Mój 17-letni syn gra w pierwszej drużynie Unii (V liga - red.), ale nigdy nie widziałem go pijanego - nie kryje rozgoryczenia Zbigniew Lebiedowicz (Hrubieszowskie Porozumienie Samorządowe). - Wypowiedź wiceprzewodniczącego Bojarczuka zbulwersowała nie tylko piłkarzy, ale też kibiców, nauczycieli, trenerów i rodziców.
Co takiego powiedział Bojarczuk (HPS)? Na styczniowej sesji RM nazwał piłkarzy pijakami. - Mówił, że miasto nie powinno wydawać pieniędzy na utrzymanie klubu, bo piłkarze tak piją, że aż się przewracają - uzupełnia Lebiedowicz.
Temat wrócił na ostatniej sesji RM. Bardzo mnie to boli - zaczął znany propagator sportu w 19-tysięcznym Hrubieszowie Jan Buczak (SLD). - Sportowcy reprezentują nas i reklamują. Jest to najtańsza promocja miasta.
Radny Lebiedowicz zasugerował, aby Bojarczuk przeprosił piłkarzy na łamach prasy lokalnej. Co miał do powiedzenia na ten temat ten ostatni? - Ja powiedziałem tylko tyle, że nie można pieniędzy kierować dla piłkarzy kosztem innych dyscyplin - przekonywał Józef Bojarczuk.
A co z przeprosinami? - Przepraszam tych piłkarzy, którzy nie piją alkoholu. Tych, którzy piją, nie będę przepraszał - wyjaśnił lakonicznie.
Co o tym wszystkim sądzi przewodniczący RM? - Jeżeli ktokolwiek ma zarzuty wobec piłkarzy, powinien zgłosić je trenerowi lub dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a nie podnosić to na sesji, uogólniając zresztą - usłyszeliśmy od Dariusza Gałeckiego (HPS).
Swoją niefortunną wypowiedzią Bojarczuk wywołał jednak wilka z lasu. Niecałe trzy tygodnie później, podczas zgrupowania piłkarzy MKS Unia w Turkowicach (gm. Werbkowice), selekcjoner przyłapał czterech zawodników na spożywaniu napojów wyskokowych. - Trener usunął ich z obozu, ale trzech wróciło skruszonych z przeprosinami - potwierdza dyrektor HOSiR Bogusław Lachowicz. - Czwarty zgłosił się na trening dopiero w Hrubieszowie i również przeprosił trenera za ten incydent.

Nagrają mieszkańców

Na ostatniej sesji Rady Miasta zadecydowano, by nagrywać na kasety magnetofonowe wszystkie zebrania osiedlowe mieszkańców. Wniosek formalny o rejestrowanie dźwiękowe zebrań dziewięciu hrubieszowskich osiedli zgłosił wiceprzewodniczący RM Józef Bojarczuk, który od 1990 roku stoi na czele Zarządu Osiedla Sławęcin. Według niego, ułatwi to pracę protokolantom, a każdy z uczestników zebrania będzie miał udokumentowane to, co powiedział na zebraniu. Zapobiegnie się tym samym ewentualnym manipulowaniem czyimiś wypowiedziami.

Leszek Wójtowicz

Filozofia babci Rozalii
Popularny macho z Kielc Krzysztof Kasowski, znany bardziej jako K.A.S.A, śpiewa, że nie może być idolem, bo widzieli go z jabolem. Babcia Rozalia spod Zamościa nie słucha muzyki, ale od czasu do czasu zdarza się jej włączyć telewizor. Od niedawna wszyscy dyrygenci to dla niej zboczeńcy. Bez wyjątku! Lubimy uogólniać. Dlaczego sportowcy nie mogą od czasu do czasu wychylić kielicha? Człowiek nie wielbłąd - pić musi. Ważne gdzie się pije, ile i za co, bo na krzywy ryj nieładnie. Gdyby hrubieszowscy piłkarze chlali na okrągło, nie byliby w stanie wyjść na boisko. Chociaż żadnemu z nich nie udało się wejść do "złotej dziesiątki” naszego plebiscytu, z uporem maniaka będę powtarzał, że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem nad Huczwą. Jeśli ktoś uważa, że bardziej widowiskowe są szachy, brydż albo warcaby - stawiam flaszkę. Oranżady, rzecz jasna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!