Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

4 marca 2016 r.
16:48

Czytelniczka: Na egzamin praktyczny w WORD Zamość trzeba czekać kilka godzin

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 35 A A

Czytelniczka: Na egzamin praktyczny trzeba czekać kilka godzin. Czy chodzi o to, aby zdenerwować ludzi i potem ich oblać? Dyrektor WORD Zamość: To nieprawda

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nasza czytelniczka jest zbulwersowana sposobem organizacji pracy w WORD Zamość. W liście do redakcji opisuje historię swojego syna, który 12 lutego oblał egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B w WORD Zamość.

– Moje dziecko czekało na egzamin trzy godziny. Co z tego, że egzaminator był miły, jak roztrzęsione i zdenerwowane dziecko najechało na linię podczas egzaminu na placu? O wyjeździe na miasto nie było już mowy. Skoro egzaminy trwają codziennie do 17, to dlaczego pracuje tak mało egzaminatorów? Czy chodzi o to, aby zdenerwować ludzi i potem ich oblać? – pyta matka. Swoje uwagi przekazała także marszałkowi, wojewodzie i radnym PiS. 

O odniesienie się do tych uwag poprosiliśmy Janusza Szatkowskiego, dyrektora WORD w Zamościu. – Nie ma mowy, aby na egzamin praktyczny czekać aż trzy godziny – zapewnia dyrektor. – System elektroniczny do obsługi egzaminów dzieli zdających na trzyosobowe grupy. Każda grupa jest przydzielona do jednego egzaminatora. Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B, plac i jazda po mieście trwa do 40 minut. Zatem najdłuższy czas oczekiwania to 80 minut –tłumaczy Szatkowski.

Matka oblanego kierowcy skarży się także, że egzaminy są wyznaczane dopiero za miesiąc. Szatkowski nie zgadza się także i z tym zarzutem. – Terminy egzaminów praktycznych i teoretycznych wyznaczamy z tygodniowym wyprzedzeniem. W momencie egzaminowego szczytu związanego z zapowiedzianą zmianą przepisów od 1 stycznia 2016 r., czyli w listopadzie i grudniu minionego roku, na całe etaty pracowało 10 egzaminatorów. Obecnie, jedna osoba jest zatrudniona na połowę etatu, pozostałych 9 egzaminatorów na 7/8 – tłumaczy dyrektor. – Syna i tę panią zapraszam do siebie, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Proszę jednak o pośpiech, bo nagrania z egzaminu przechowujemy tylko przez 6 tygodni – dodaje.

W ubiegłym roku o mobbing i dyskryminację oskarżał dyrektora zamojskiego WORD jeden z jego podwładnych – Wojciech Świergoń. Jak twierdził, był traktowany gorzej od innych pracowników, bo nie należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przeprowadzona przez Urząd Marszałkowski kontrola nie wykazała nieprawidłowości. Pracownik nie dowiódł swoich racji również przed sądem.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nelc / 8 października 2017 o 18:48
kiedy zwolnia tego tyrana  dyrektora to jest typ pod ochrona psl-u czlowiek  dyktator i egzaminatorzy robia co im zleci czyli oblwewaja trzeba mieć stalowe nerwy zeby zdac w Zamości,jak ktoż czeka 3 godz na egzamin to sie nie dziwię że oblewa na placu,niech ktgoś sobie poczeka np. na otwor\zenie drzwi żeby wejść do środka 3 godz , bedzie  normalny.....? nie dziwię sie matce  jestem instruktorem i wiem cos o tym ,po 3 godz, czekania syn nie mógł zdac to celowa zagrywka ,w takim razie po co sie wyznacza godz  egzaminu  zeberac wszysykich o 7 godz i niech czekaja cały dzien az ich egzaminator wylosuje , a dyrektor niech czeka pod drzwiami az mu otworżą za 3 godz  żeby wejśc do gabinetu
kiedy zwolnia tego tyrana  dyrektora to jest typ pod ochrona psl-u czlowiek  dyktator i egzaminatorzy robia co im zleci czyli oblwewaja trzeba mieć stalowe nerwy zeby zdac w Zamości,jak ktoż czeka 3 godz na egzamin to sie nie dziwię że oblewa na placu,niech ktgoś sobie poczeka np. na otwor\zenie drzwi żeby wejść do środka 3 godz , bedzie  normalny.....? nie dziwię sie matce  jestem instruktorem i wiem cos o tym ,po 3 godz, czekania syn nie mógł zdac to celowa zagrywka ,w takim razie po co sie wyznacza godz  egzaminu  zeberac wszysykich o 7 g... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 21:51
Zapisałam się 14 lipca a egzamin mam 3 sierpnia! Trzy tygodnie jak nic!!!
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 14:38
Sprzęgło w ich aucie na kat. C bierze bardzo wysoko co utrudnia powolną jazdę i łatwo oblać na łuku i wiele osób oblewa ten manewr. Niestety chodzi o wyciąganie kasy od ludzi.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 15:59
Egzaminator w Zamościu to krol i wladca
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 13:49
Ja zdawałem 7 razy i egzaminator za karzdym razem spuziniał się ok 30 min.
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 o 22:44
A ja zdawałem dzisiaj czułem się jak bym brał udział w egzaminie do pilotowania samolotu.Zdałem ale te egzaminy to tylko wyciąganie pieniędzy z ludzi i niepotrzebny stres i to za swoje pieniądze.A egzaminatorzy to trochę szybciej do roboty mogli by przychodzić bo ludzie to czasu nie mają na czekanie na jaśnie panów.
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 14:43
mnie też to denerwuje że egzaminatorzy się spóźniają nigdy mnie wyczytali punktualnie a pózniej przez to egzamin obleje
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 15:15
Ja 5lat temu czekałam na egzamin ponad 3 godziny. Egzamin mialam miec o 16 a jazde zaczelam o 18.30. Widzę że nic się nie zmieniło...
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 15:41
Jak egzaminator był miły, to kto go tam tak zdenerwował i rozstresował? Nie czaję
Avatar
Gosc / 6 marca 2016 o 01:50
"dziecko najechało na linię podczas egzaminu na placu" z tego co wiem za najechanie na linie nie oblewa sie, chyba ze jest to najechanie po raz drugi. Egzamin zostaje od razu przerwany po przejechaniu przez linie.
Avatar
nelc / 8 października 2017 o 18:48
kiedy zwolnia tego tyrana  dyrektora to jest typ pod ochrona psl-u czlowiek  dyktator i egzaminatorzy robia co im zleci czyli oblwewaja trzeba mieć stalowe nerwy zeby zdac w Zamości,jak ktoż czeka 3 godz na egzamin to sie nie dziwię że oblewa na placu,niech ktgoś sobie poczeka np. na otwor\zenie drzwi żeby wejść do środka 3 godz , bedzie  normalny.....? nie dziwię sie matce  jestem instruktorem i wiem cos o tym ,po 3 godz, czekania syn nie mógł zdac to celowa zagrywka ,w takim razie po co sie wyznacza godz  egzaminu  zeberac wszysykich o 7 godz i niech czekaja cały dzien az ich egzaminator wylosuje , a dyrektor niech czeka pod drzwiami az mu otworżą za 3 godz  żeby wejśc do gabinetu
kiedy zwolnia tego tyrana  dyrektora to jest typ pod ochrona psl-u czlowiek  dyktator i egzaminatorzy robia co im zleci czyli oblwewaja trzeba mieć stalowe nerwy zeby zdac w Zamości,jak ktoż czeka 3 godz na egzamin to sie nie dziwię że oblewa na placu,niech ktgoś sobie poczeka np. na otwor\zenie drzwi żeby wejść do środka 3 godz , bedzie  normalny.....? nie dziwię sie matce  jestem instruktorem i wiem cos o tym ,po 3 godz, czekania syn nie mógł zdac to celowa zagrywka ,w takim razie po co sie wyznacza godz  egzaminu  zeberac wszysykich o 7 g... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 21:51
Zapisałam się 14 lipca a egzamin mam 3 sierpnia! Trzy tygodnie jak nic!!!
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 14:38
Sprzęgło w ich aucie na kat. C bierze bardzo wysoko co utrudnia powolną jazdę i łatwo oblać na łuku i wiele osób oblewa ten manewr. Niestety chodzi o wyciąganie kasy od ludzi.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 15:59
Egzaminator w Zamościu to krol i wladca
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 13:49
Ja zdawałem 7 razy i egzaminator za karzdym razem spuziniał się ok 30 min.
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 o 22:44
A ja zdawałem dzisiaj czułem się jak bym brał udział w egzaminie do pilotowania samolotu.Zdałem ale te egzaminy to tylko wyciąganie pieniędzy z ludzi i niepotrzebny stres i to za swoje pieniądze.A egzaminatorzy to trochę szybciej do roboty mogli by przychodzić bo ludzie to czasu nie mają na czekanie na jaśnie panów.
Avatar
Gość / 18 października 2016 o 14:43
mnie też to denerwuje że egzaminatorzy się spóźniają nigdy mnie wyczytali punktualnie a pózniej przez to egzamin obleje
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 15:15
Ja 5lat temu czekałam na egzamin ponad 3 godziny. Egzamin mialam miec o 16 a jazde zaczelam o 18.30. Widzę że nic się nie zmieniło...
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 15:41
Jak egzaminator był miły, to kto go tam tak zdenerwował i rozstresował? Nie czaję
Avatar
Gosc / 6 marca 2016 o 01:50
"dziecko najechało na linię podczas egzaminu na placu" z tego co wiem za najechanie na linie nie oblewa sie, chyba ze jest to najechanie po raz drugi. Egzamin zostaje od razu przerwany po przejechaniu przez linie.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 0 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 13 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 29 9

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 38

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 35 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 7

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!