niedziela, 20 sierpnia 2017 r.

Zamość

Czytelniczka: Na egzamin praktyczny w WORD Zamość trzeba czekać kilka godzin

Dodano: 4 marca 2016, 16:48
Autor: Paweł Puzio

Czytelniczka: Na egzamin praktyczny trzeba czekać kilka godzin. Czy chodzi o to, aby zdenerwować ludzi i potem ich oblać? Dyrektor WORD Zamość: To nieprawda

Nasza czytelniczka jest zbulwersowana sposobem organizacji pracy w WORD Zamość. W liście do redakcji opisuje historię swojego syna, który 12 lutego oblał egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B w WORD Zamość.

– Moje dziecko czekało na egzamin trzy godziny. Co z tego, że egzaminator był miły, jak roztrzęsione i zdenerwowane dziecko najechało na linię podczas egzaminu na placu? O wyjeździe na miasto nie było już mowy. Skoro egzaminy trwają codziennie do 17, to dlaczego pracuje tak mało egzaminatorów? Czy chodzi o to, aby zdenerwować ludzi i potem ich oblać? – pyta matka. Swoje uwagi przekazała także marszałkowi, wojewodzie i radnym PiS. 

O odniesienie się do tych uwag poprosiliśmy Janusza Szatkowskiego, dyrektora WORD w Zamościu. – Nie ma mowy, aby na egzamin praktyczny czekać aż trzy godziny – zapewnia dyrektor. – System elektroniczny do obsługi egzaminów dzieli zdających na trzyosobowe grupy. Każda grupa jest przydzielona do jednego egzaminatora. Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B, plac i jazda po mieście trwa do 40 minut. Zatem najdłuższy czas oczekiwania to 80 minut –tłumaczy Szatkowski.

Matka oblanego kierowcy skarży się także, że egzaminy są wyznaczane dopiero za miesiąc. Szatkowski nie zgadza się także i z tym zarzutem. – Terminy egzaminów praktycznych i teoretycznych wyznaczamy z tygodniowym wyprzedzeniem. W momencie egzaminowego szczytu związanego z zapowiedzianą zmianą przepisów od 1 stycznia 2016 r., czyli w listopadzie i grudniu minionego roku, na całe etaty pracowało 10 egzaminatorów. Obecnie, jedna osoba jest zatrudniona na połowę etatu, pozostałych 9 egzaminatorów na 7/8 – tłumaczy dyrektor. – Syna i tę panią zapraszam do siebie, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Proszę jednak o pośpiech, bo nagrania z egzaminu przechowujemy tylko przez 6 tygodni – dodaje.

W ubiegłym roku o mobbing i dyskryminację oskarżał dyrektora zamojskiego WORD jeden z jego podwładnych – Wojciech Świergoń. Jak twierdził, był traktowany gorzej od innych pracowników, bo nie należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przeprowadzona przez Urząd Marszałkowski kontrola nie wykazała nieprawidłowości. Pracownik nie dowiódł swoich racji również przed sądem.

Czytaj więcej o: Zamość WORD prawo jazdy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lipca 2017 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapisałam się 14 lipca a egzamin mam 3 sierpnia! Trzy tygodnie jak nic!!!
Rozwiń
Gość
Gość (10 kwietnia 2017 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprzęgło w ich aucie na kat. C bierze bardzo wysoko co utrudnia powolną jazdę i łatwo oblać na łuku i wiele osób oblewa ten manewr. Niestety chodzi o wyciąganie kasy od ludzi.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Egzaminator w Zamościu to krol i wladca
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja zdawałem 7 razy i egzaminator za karzdym razem spuziniał się ok 30 min.
Rozwiń
Gość
Gość (9 listopada 2016 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja zdawałem dzisiaj czułem się jak bym brał udział w egzaminie do pilotowania samolotu.Zdałem ale te egzaminy to tylko wyciąganie pieniędzy z ludzi i niepotrzebny stres i to za swoje pieniądze.A egzaminatorzy to trochę szybciej do roboty mogli by przychodzić bo ludzie to czasu nie mają na czekanie na jaśnie panów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!