piątek, 26 maja 2017 r.

Zamość

Dłubali w drzwiach

Dodano: 21 lutego 2002, 18:33
Autor: (gut)

Ktoś naruszył układ zabezpieczeń windy i w ten sposób zablokował jego mechanizm. Dlatego właśnie drzwi się otworzyły, mimo że nie było za nimi kabiny – taką opinię wydał Urząd Dozoru Technicznego, po przebadaniu okoliczności wypadku, w wyniku którego mieszkanka Zamościa wpadła do szybu windy. Sprawą zajęła się zamojska policja.
O zdarzeniu pisaliśmy już wczoraj. Mieszkanka Zamościa wraz z psem wpadła z wysokości dwóch metrów do pustego szybu.
Dlaczego doszło do wypadku? – To ewidentny wandalizm. Do środka włożono przewód, który spowodował zwarcie, a w rezultacie blokadę drzwi – mówi Stanisław Wójcicki, dyr. Urzędu Dozoru Technicznego w Lublinie. Jego zdaniem mogła to zrobić osoba, która zna mechanizm działania wind.
Winda w bloku, gdzie zdarzył się wypadek, nie należy do najnowszych. – Stare dźwigi nie mają dostatecznych zabezpieczeń przed próbami dewastacji. Dlatego konieczna jest ich modernizacja. Nie jest to tania inwestycja. Jeden dźwig kosztuje około 100 tys. złotych – poinformowano nas w Lubelskiej Wytwórni Dźwigów Osobowych.
Anna Chruścielewska, wiceprezes SM im. J. Zamoyskiego zapewniła nas, że wkrótce na osiedlu zostanie wymienionych sześć dźwigów.
Kobieta poszkodowana w wypadku wyjdzie ze szpitala za kilka dni.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!