sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Do dwóch razy sztuka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2004, 19:52

Przed świętami Bożego Narodzenia na ulicach Hrubieszowa pojawią się dodatkowe patrole policyjne. Radni zdecydowali się przekazać na ten cel 3 tys. zł.

o raz pierwszy na sesji październikowej, ale radni przegłosowali wówczas, by 5 tys. zł przeznaczyć nie na dodatkowe patrole i paliwo dla policji, lecz na zakup sprzętu komunikacyjnego dla Straży Miejskiej. Po raz drugi temat stanął w zeszłym tygodniu. Tym razem burmistrz zaproponował, by policji przekazać 3 tys. zł. To nie spodobało się niektórym radnym, czemu dali wyraz w trakcie rozpatrywania projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2004 r.
Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Handlu Zdzisław Szczęk założył wniosek formalny, aby nie przekazywać pieniędzy stróżom porządku, ale przeznaczyć je na zakup żużla. Uzasadniał, że w projekcie budżetu na przyszły rok nie została ujęta żadna kwota na zakup materiału, którym można by utwardzić drogi na niektórych osiedlach.
Ostro na propozycję gospodarza miasta zareagował radny Ryszard Wiśniewski (Samoobrona). – Już dwa razy burmistrz wciska nam na siłę paliwo dla policji. Jeśli chce im dać nagrodę za to, że go nie wylegitymowali, to niech im da ze swojej kieszeni – mówił.
Chodziło mu o sytuację, do której doszło w magistracie ostatniego dnia września. Przypomnijmy, że po sesji pojawił się tam policjant z alkomatem. O interwencję poprosił funkcjonariuszy radny Józef Baczewski (LPR). Według niego burmistrz był pijany. Franciszek Suchecki nie chciał się poddać badaniom na zawartość alkoholu. Radni opozycji zarzucili później policjantom, że nie potrafili zmobilizować burmistrza do dmuchania w alkomat. Komendant wojewódzki policji nie dopatrzył się jednak uchybień podczas ich interwencji.
W zupełnie innym tonie na temat propozycji Sucheckiego wypowiadał się przewodniczący Komisji Rewizyjnej. – Uważam, że 3 tys. zł przyczyni się do zwiększenia patroli w mieście, a zwłaszcza ich skuteczności – mówił radny Zygmunt Paluch (SLD).
Wniosek radnego Szczęka poprało w końcu 10 jego kolegów, a 11 było przeciw. Poprawka została więc odrzucona. Ostatecznie uchwalę w sprawie zmian w budżecie miasta na 2004 r. przyjęto 12 głosami za, przy 2 przeciw i 6 wstrzymujących się. – Bardzo się cieszymy z takiego obrotu sprawy i chcielibyśmy podziękować radnym – powiedział nam podinspektor Adam Gronkiewicz, zastępca komendanta powiatowego policji w Hrubieszowie.
Na co pójdą pieniądze? – Przeznaczymy je na dodatkowe służby patrolowe piesze i być może, jak wystarczy na paliwo, zmotoryzowane – mówi Gronkiewicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!