niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Do uzdrowiska w Krasnobrodzie jedziemy po wybojach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2008, 19:15
Autor: Bogdan Nowak

Droga z Zamościa do Krasnobrodu jest wąska, wyboista i dziurawa.

Mieszkańcy obu miast oraz wsi na trasie narzekają na nią od kilkunastu lat. Boją się o swoje bezpieczeństwo i wstydzą przed turystami. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie stan drogi się poprawi.

- Ta szosa jest jak sito - złości się Jerzy Tabała z Jacni, mieszkający obok drogi z Zamościa do Krasnobrodu. - Trzeba się nagimnastykować, żeby minąć się z tirem czy autobusem. Powinni ją wyremontować i poszerzyć.

Popularna trasa chluby mieszkańcom Roztocza rzeczywiście nie przynosi. Pełno w niej dziur, wyrw i kolein. W wielu miejscach jest wąska, źle wyprofilowana i nie ma pobocza. Łatwo z niej wypaść, a gdy ściśnie mróz, zamienia się w lodowisko. Najgorzej jest w okolicach Adamowa, Szewni Górnej i Dolnej, Lipska Polesia i m.in. Żdanowa.

- Przyjeżdżają do nas turyści z Warszawy Lublina czy ze Śląska i na tę drogę narzekają - mówi Tadeusz Wszoła, właściciel Ośrodka Wypoczynkowego "Pszczeliniec” w Krasnobrodzie. - Ona jest gorsza niż w okolicznych wsiach. To wielki wstyd.

W tegorocznym plebiscycie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, Radio Lublin i Kurier Lubelski Krasnobród został uznany za "Perłę Lubelszczyzny”. Przedstawiciele krasnobrodzkich władz odebrali z tej okazji, kilka dni temu na Zamku Lubelskim, statuetkę i nagrodę. Mieszkańcy miasteczka się z tego cieszą, ale boją się także, że ich włodarze osiądą na laurach. - Krasnobród jest malowniczy, a jego mieszkańcy próbują żyć z turystyki - wyjaśnia 40-letni mieszkaniec Krasnobrodu. - I dobrze. Ale do ideału jest u nas daleko. W centrum miasta wybrukowano duży plac, który tonie w kłębach dymu z pobliskiej piekarni. Nasz zalew jest mały i często brudny. A drogi są fatalne. Tym musimy się zająć!

Nawet zamojscy radni miejscy mają dość dziur na szlaku w kierunku Krasnobrodu.

- Powinniśmy złożyć wniosek do zarządcy tej drogi o jej remont - mówił na ostatniej sesji radny Jerzy Nizioł. - Mieszkańcy Zamościa z niej korzystają i na nią narzekają.

Co na to krasnobrodzki magistrat?

- Dla nas ta droga to jest okno na świat - zapewnia Janusz Oś, burmistrz Krasnobrodu. - Staramy się o jej remont w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie od lat. Dokumentacja inwestycji była już gotowa w 2006 r. Jednak budowa nie mogła do tej pory ruszyć, bo wójtowie gmin, przez które ta droga przebiega, chcą, aby ZDW zrobił też przy okazji chodniki. Kłopot jest też z wykupem gruntów. Pilotujemy to, ale trudno powiedzieć, kiedy inwestycja ruszy. Oby szybko.
Oś zapewnia, że wyremontowana droga będzie szersza i bezpieczna. Jak dokładnie ma wyglądać? Chcieliśmy o to zapytać Grzegorza Dobosza, p.o. dyrektora ZDW w Lublinie. Nie było to możliwe, bo wczoraj był nieuchwytny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~~albert
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~~albert
~~albert (5 listopada 2008 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to się redakcja szanowna zorientowała. też mi nowina
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!