Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 kwietnia 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Do Zamościa powróci zielony rynek

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
62 5 A A

Zielony rynek w Zamościu ma być gotowy na 1 maja. Plany może jednak pokrzyżować pogoda

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W marcu prowadzona była rozbiórka budynków na zielonym rynku przy ul. Bazyliańskiej. Po uprzątnięciu placu pojawi się tam nowa nawierzchnia.

- Chodzi o 700 metrów kwadratowych, przewidywany koszt to 70 tys. zł - mówi Ewa Palonka z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zamość. - Obecnie staramy się o zezwolenie na prowadzenie prac - dodaje.

Do ceny nawierzchni trzeba doliczyć koszty ustawienia stołów handlowych i zakup innych materiałów, m.in. farb. Ratusz zamierza sfinansować wszystko z własnych środków. Na razie nie przedstawił jednak dokładnie, ile pieniędzy będzie potrzeba na inwestycję. Stało się to tematem dyskusji podczas ostatniej sesji rady miasta.

- Żeby pokazać szczegółowe wyliczenia musimy mieć gotowy projekt. Nie zdążyliśmy go jednak jeszcze przygotować, bo przedłużyły się negocjacje z konserwatorem zabytków, który nadzoruje prace - tłumaczy Palonka.

Wiadomo, że na rynku ma stanąć od 10 do 20 stołów dla kupców. Obok targowiska będzie parking. W tym roku handel w tym miejscu ma być darmowy.
- Dołożymy wszelkich starań, by zielony rynek ruszył w zapowiedzianym terminie. Ale w przypadku przygotowywania nawierzchni potrzebne są co najmniej dwa tygodnie pewnej pogody - mówi Ewa Palonka.

Zielony rynek został zamknięty trzy lata temu. Teraz zostanie wyremontowany w ramach rewitalizacji starówki. Prace obejmą jeszcze m.in. Plac Wolności oraz Plac Stefanidesa. W tej chwili miasto przygotowuje dokumentację dla inwestycji. Nabór wniosków o unijne dofinansowanie dla takich projektów ma się odbyć w czwartym kwartale tego roku.
Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poncek / 9 kwietnia 2015 o 21:24

Zamość i Lublin to dwa zupełnie różne miasta. Nie da się porównać 30-tysięcznego Zamościa do ponad półmilionowego Lublina

E..Bez przesady. Nie rób już Lublina takiej metropolii. 5x (65 tysięcy w stosunku do 343).

Avatar
jojo33 / 9 kwietnia 2015 o 20:08

A u nas w Lublinie prezydent Żuk zamyka bazar przy Ruskiej. Prezydencie Żuk bierz przykład z prezydenta Zamościa!!!

Zamość i Lublin to dwa zupełnie różne miasta. Nie da się porównać 30-tysięcznego Zamościa do ponad półmilionowego Lublina

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 08:25

A u nas w Lublinie prezydent Żuk zamyka bazar przy Ruskiej. Prezydencie Żuk bierz przykład z prezydenta Zamościa!!!

A widzisz jak wygląda rynek w Zamościu a jak bangladesz w LBN?

Avatar
Edmund / 8 kwietnia 2015 o 18:10

A u nas w Lublinie prezydent Żuk zamyka bazar przy Ruskiej. Prezydencie Żuk bierz przykład z prezydenta Zamościa!!!

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2015 o 17:58

Dobrze , że powróci bedzie gdzie warzywa kupić.

Avatar
poncek / 9 kwietnia 2015 o 21:24

Zamość i Lublin to dwa zupełnie różne miasta. Nie da się porównać 30-tysięcznego Zamościa do ponad półmilionowego Lublina

E..Bez przesady. Nie rób już Lublina takiej metropolii. 5x (65 tysięcy w stosunku do 343).

Avatar
jojo33 / 9 kwietnia 2015 o 20:08

A u nas w Lublinie prezydent Żuk zamyka bazar przy Ruskiej. Prezydencie Żuk bierz przykład z prezydenta Zamościa!!!

Zamość i Lublin to dwa zupełnie różne miasta. Nie da się porównać 30-tysięcznego Zamościa do ponad półmilionowego Lublina

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 08:25

A u nas w Lublinie prezydent Żuk zamyka bazar przy Ruskiej. Prezydencie Żuk bierz przykład z prezydenta Zamościa!!!

A widzisz jak wygląda rynek w Zamościu a jak bangladesz w LBN?

Avatar
Edmund / 8 kwietnia 2015 o 18:10

A u nas w Lublinie prezydent Żuk zamyka bazar przy Ruskiej. Prezydencie Żuk bierz przykład z prezydenta Zamościa!!!

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2015 o 17:58

Dobrze , że powróci bedzie gdzie warzywa kupić.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 0 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 1 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 14 6

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 7

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 16 3

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.