niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Dobromierzyce: Kurator będzie pilnował, ale dzieci zostają z rodzicami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2010, 14:47

Cztery dziewczynki zostaną w domu, bo sąd uchylił dziś tymczasowe postanowienie o umieszczeniu dzieci Anny i Piotra Łabenckich w pogotowiu opiekuńczym.

Przewodniczący Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sąd Rejonowego w Hrubieszowie studzi ich emocje i przypomina, że postępowanie w sprawie zastosowania innej formy ograniczenia władzy rodzicielskiej nie zostało zakończone.

– Zwróciliśmy się do Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego o wydanie opinii – mówi sędzia Robert Kowalczuk.

Ale już widać poprawę. – Dostaliśmy z opieki społecznej farbę i wapno – opowiada matka dziewczynek, Anna Łabencka. – Ich pokój pomalowaliśmy na różowo, żeby było wesoło.

Duży pokój będzie niebieski, a kuchnia żółta. – Z pism, które dotarły do nas z opieki społecznej wynika, że rodzice poczynili zmiany na lepsze, a ojciec dzieci stara się o stałą pracę – dodaje sędzia Kowalczuk.

Piotr Łabencki przyznaje, że ma szansę na zatrudnienie w piekarni. – Gdybym znalazł tam robotę, mielibyśmy pewny dochód – mówi głowa rodziny.

Przypomnijmy, że Łabenccy mieszkają w starym, drewnianym domu wraz z czterema córkami w wieku od roku i 8 miesięcy do 11 lat, matką i bratem pana Piotra. Utrzymują się z zasiłku rodzinnego, korzystają również z pomocy opieki społecznej. Rodzice mają ograniczoną władzę nad dziećmi poprzez nadzór kuratora zawodowego.

Ten ostatni stwierdził poważne nieprawidłowości. Chodziło przede wszystkim o warunki mieszkaniowe: dzieci śpią w jednym łóżku, są niedożywione i zaniedbane, a domownicy są na bakier z utrzymywaniem porządku. Na tej podstawie zapadła decyzja o tymczasowym umieszczeniu dziewczynek w placówce opiekuńczej. Dziś została uchylona.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
podatnik
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

podatnik
podatnik (8 kwietnia 2010 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten straszny sąd zmusił ojca do pracy a nie utrzymywanie się z dzieci. Oczywiście znalezienie zatrudnienia jest najlepszym rozwiązaniem bo w innym przypadku zaczyna się dziedziczenie biedy i życia na koszt państwa. Oby takie rozsądne decyzje zapadały częściej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!