sobota, 17 lutego 2018 r.

Zamość

Droga z Janowa Lubelskiego do Hrubieszowa. Przebudują trzy odcinki

Dodano: 20 września 2017, 17:18
Autor: Paweł Puzio

Ministerstwo dało zielone światło na przebudowę trzech odcinków drogi 74 o łącznej długości 40 km

Obecnie droga krajowa numer 74 od Janowa Lubelskiego do Hrubieszowa tylko na niewielkich fragmentach spełnia wymogi techniczne. Na sporym odcinku obowiązuje ograniczenie nośności do 8 ton. Decyzja ministra budownictwa i infrastruktury otwiera drogę do rozbudowy trasy oraz dostosowaniem nośności do 11,5 tony, czyli dla tirów.

Minister dał zgodę na rozpoczęcie prac przygotowawczych, których finałem będzie remont i rozbudowa drogi na odcinku Zamość - Miączyn. Ten fragment ma być przebudowywany w latach 2020 - 2022. Kolejne, od Klemensowa do Zamościa i od Horyszowa do Hrubieszowa są zaplanowane na lata 2022 - 2024.

Na tych odcinkach drogowcy poszerzą jezdnię do 7 metrów oraz wzmocnią istniejącą konstrukcję nawierzchni drogi. Zostaną także przebudowane skrzyżowania, mosty, chodniki, powstaną ścieżki rowerowe.

Na odcinek Frampol-Gorajec jest już opracowana dokumentacja. Ten fragment trasy czeka teraz na przetarg i rozpoczęcie prac. – Na odcinek od Gorajca do Szczebrzeszyna dokumentacja jest opracowywana – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA Lublin. Oba odcinki będą przystosowane do obsługi 40-tonowych ciężarówek.

Powstanie też obejście Gorajca. Dziś kierowcy muszą się przeciskać krętą drogą wśród zabudowań.

– Na tę obwodnicę czekamy od dawna. Teraz droga przez Gorajec jest niebywale kręta, czasami pod kątem 90 stopni. Drogowcy chcieli wyremontować istniejącą drogę i puścić nią tiry. Mieszkańcy nie zgodzili się na to. Budowa obwodnicy to jedyne wyjście, aby Gorajca nie rozjechały ciężarówki – mówi Edward Polak, wójt gminy Radecznica, na terenie której leży Gorajec.

Drogowcy planują także wyprowadzić „74” z Janowa Lubelskiego. Jest także pomysł na przebudowę wlotu do Szczebrzeszyna i poprowadzenie tej drogi po nowym śladzie w kierunku Klemensowa.

Ma być bezpieczniej

W przyszłym roku, w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, ministerstwo przeznaczy pieniądze na poprawę bezpieczeństwa ruchliwej DK 82, na odc. Łuszczów-Zofiówka. Inwestycja obejmie budowę chodników z dojściami do zatok autobusowych o łącznej długości 880 m, przejść dla pieszych, przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową nr 2000L w kierunku Kijan.

Czytaj więcej o: drogi remont przebudowa
ariel
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ariel
ariel (20 września 2017 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pismak powinien napisac Gorajec Zagroble.
Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2017 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zanim coś napiszesz w komentarzu sprawdź na mapie
Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2017 o 19:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Goraj nie Gorajec geniuszu !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!