Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 czerwca 2015 r.
10:15

Dyrektor szkoły wpadł na jeździe po alkoholu. Wójt czeka na wyrok sądu

0 20 A A
16 maja dyrektor Zespołu Szkół w Horodle prowadził auto pod wpływem alkoholu
16 maja dyrektor Zespołu Szkół w Horodle prowadził auto pod wpływem alkoholu

Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Horodle (powiat hrubieszowski) skarżą się na dyrektora szkoły i proszą kuratora oświaty o interwencję. Wypominają dyrektorowi jazdę po alkoholu i zarzucają zastraszanie podwładnych wyrzuceniem z pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piśmie, które rodzice skierowali również do Ministerstwa Edukacji Narodowej i mediów, przypominają zdarzenie z 16 maja, kiedy Arnold B., dyrektor Zespołu Szkół w Horodle, prowadził auto pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli drogowej okazało się, że miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Rodzice twierdzą, że po tym zdarzeniu dyrektor zmuszał pracowników do podpisywania pism w jego obronie. – Zastraszał ludzi zwolnieniami z pracy. Jak długo możemy przymykać oko na takie praktyki? – czytamy w piśmie.

Zarzucają też dyrektorowi, że wielokrotnie przebywał w pracy w stanie nietrzeźwym. – Jesteśmy zaniepokojeni tą sytuacją, bo jakim przykładem jest dla naszych dzieci – czytamy w skardze.
Arnold B. pełni funkcję dyrektora od roku, wcześniej, przez pięć lat, był zastępcą dyrektora. Uważa, że zarzuty, które rodzice stawiają mu w piśmie do kuratorium są bezpodstawne.

– Skoro dochodziło do takich sytuacji, to dlaczego nikt nie zawiadomił policji? Ktoś ewidentnie próbuje mnie zniszczyć, bo nie podoba mu się, że teraz w szkole można normalnie pracować – komentuje dyrektor, ale przyznaje: To, co wydarzyło się 16 maja wynikało z mojej głupoty. To była moja wina i poddam się ewentualnej karze. Postępowanie sądowe jest w toku. Mam jednak pozytywną opinię od rady pedagogicznej, rady rodziców oraz pracowników.

Arnold B. zapewnia, że nigdy nie zastraszał pracowników szkoły. – To są zarzuty z anonimowego listu. Ja mam odwagę wypowiedzieć się oficjalnie, więc jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do mojej pracy, to niech również weźmie odpowiedzialność za swoje słowa – podkreśla.

Rodzice zwracają też uwagę na brak reakcji wójta na drogowy „wyczyn” dyrektora. – Wielokrotnie interweniowaliśmy u pana wójta, ale oczywiście nie liczy się z naszym zdaniem – twierdzą rodzice.

Jednak zgodnie z prawem, pracodawca może pozbawić dyrektora stanowiska tylko w przypadku prawomocnego wyroku skazującego (wymóg niekaralności przewidziano dla nauczycieli w art. 10 ust. 8a ustawy Karta nauczyciela).

– Nie dotarły do mnie żadne sygnały od rodziców dotyczące pracy dyrektora. Znam natomiast sprawę z 16 maja. Dyrektor opisał ją na sesji rady gminy. Do czasu sądowego rozstrzygnięcia nie będę jednak tego komentował. Nie podejmę też żadnych działań – zaznacza Krzysztof Bożek, wójt gminy Horodło.

Nie wiadomo jeszcze, jak na list rodziców zareaguje kurator oświaty. Dyrektorowi grozi zatrzymanie prawa jazdy oraz grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 21:24
Właśnie dlatego ze jest to mala szkola ma tak dobre wyniki i poziom, bo uczniowie sie znaja i rywalizuja. Nigdy bym nie chcial uczyc sie w klasie gdzie jest 40 osob.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 08:22
Szanowni Państwo! Chyba tu zaszła jakaś pomyłka i anonim przyszedł opóźniony o ponad rok! Zastraszanie uczniów, nauczycieli i rodziców SKOŃCZYŁO SIĘ wraz z panowaniem poprzedniej Pani Dyrektor. Poziom determinacji, zazdrości, zawiści i chęci zniszczenia człowieka, który odebrał "berło" i wprowadził przyjazną atmosferę do szkoły sięgnął szczytu. Proponuję pismakom, aby nie powoływały się na anonimowe źródła. Wszyscy doskonale wiemy, kto mógł coś takiego napisać i dlaczego.
Avatar
absolwent Horodła / 9 czerwca 2015 o 19:54

Nie chcę uogólniać ale  takie szkoły typu Horodło, Grabowiec, Szczebrzeszyn, Krasnobród powinny być już dawno zlikiwdowane. O ile licea te miały swoje uzasadnienie jeszcze w latach 90-tych to dziś już nie mają. Dziś prawie każdy kto chce może mieć średnie wykształcenie. Kiedyś do szkół średnich (liceów i techników) obowiązywały egzaminy wstępne, każdy kto chciał mieć maturę musiał wpierw do ogólniaka egzamin zdać. Zdarzały się nawet przypadki osób które zdały egzaminy lądowały w zawodówce z powodu braku miejsc. Ba!!! Nawet żeby dostać się do technikum po zawodówce trzeba się było czymś wykazać (dobrym zachowaniem, niezłymi ocenami na świadectwie, zdanym egazminem wstępnym). Utrzymywanie szkoły średniej w Horodle w dzisiejszych czasach nie ma sensu. Licea hrubieszowskie wystarczą. I tak z powiatu wiele osób ucieka do szkół do Zamościa, Chełma czy nawet Lublina. Z doświadczenia wiem, że w szkołach tego typu uczą się często uczniowie którzyjeszcze kilkanaście lat temu mieli by problem ze skończeniem zawodówki (o liceum czy technikum nie wspominając) a swoim poziomem bardziej odpowiadają poziomowi szkoły specjalnej. Często obowiązują  układy tego typu szkołę skończysz bylebyś nie przystąpił do matury, a jak nawet do niej przystąpisz i jej nie zdasz to szkoła i tak nie otrzymuje za to żadnych sankcji. PS. Nie jestem z Horodła więc co do stanu trzeżwości dyrektora i poziomu tej konkretnej szkoły nie będę się wypowiadał...

Weź się wpierw naucz pisać poprawnie po polsku a dopiero później pisz  o poziomie wykształcenia i pouczaj innych. A tak w ogóle  skoro nie jesteś z Horodła to się o...piedol od nas i naszej szkoły

Weź się wpierw naucz pisać poprawnie po polsku a dopiero później pisz  o poziomie wykształcenia i pouczaj innych. A tak w ogóle  skoro nie jesteś z Horodła to się o...piedol od nas i naszej szkoły

rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 17:33
Zgadzam się z nauczyciel z Horodła. Szkoła w Horodle trzyma wysoki poziom. Sam ją skończyłem a później studia. Jak ktoś pisze że takie szkoły trzeba zamykać to chyba dlatego że sam w życiu nic nie osiągną.
Avatar
nauczyciel z Horodła / 9 czerwca 2015 o 15:02

Nie chcę uogólniać ale  takie szkoły typu Horodło, Grabowiec, Szczebrzeszyn, Krasnobród powinny być już dawno zlikiwdowane. O ile licea te miały swoje uzasadnienie jeszcze w latach 90-tych to dziś już nie mają. Dziś prawie każdy kto chce może mieć średnie wykształcenie. Kiedyś do szkół średnich (liceów i techników) obowiązywały egzaminy wstępne, każdy kto chciał mieć maturę musiał wpierw do ogólniaka egzamin zdać. Zdarzały się nawet przypadki osób które zdały egzaminy lądowały w zawodówce z powodu braku miejsc. Ba!!! Nawet żeby dostać się do technikum po zawodówce trzeba się było czymś wykazać (dobrym zachowaniem, niezłymi ocenami na świadectwie, zdanym egazminem wstępnym). Utrzymywanie szkoły średniej w Horodle w dzisiejszych czasach nie ma sensu. Licea hrubieszowskie wystarczą. I tak z powiatu wiele osób ucieka do szkół do Zamościa, Chełma czy nawet Lublina. Z doświadczenia wiem, że w szkołach tego typu uczą się często uczniowie którzyjeszcze kilkanaście lat temu mieli by problem ze skończeniem zawodówki (o liceum czy technikum nie wspominając) a swoim poziomem bardziej odpowiadają poziomowi szkoły specjalnej. Często obowiązują  układy tego typu szkołę skończysz bylebyś nie przystąpił do matury, a jak nawet do niej przystąpisz i jej nie zdasz to szkoła i tak nie otrzymuje za to żadnych sankcji. PS. Nie jestem z Horodła więc co do stanu trzeżwości dyrektora i poziomu tej konkretnej szkoły nie będę się wypowiadał...

Po stylu Twojej wypowiedzi wnioskuję, że sam matury nie posiadasz a swoją edukację zakończyłeś co najwyżej na zawodówce i to na dodatek specjalnej.

Po stylu Twojej wypowiedzi wnioskuję, że sam matury nie posiadasz a swoją edukację zakończyłeś co najwyżej na zawodówce i to na dodatek specjalnej.

rozwiń
Avatar
tak myślę / 9 czerwca 2015 o 14:51

Nie chcę uogólniać ale  takie szkoły typu Horodło, Grabowiec, Szczebrzeszyn, Krasnobród powinny być już dawno zlikiwdowane. O ile licea te miały swoje uzasadnienie jeszcze w latach 90-tych to dziś już nie mają. Dziś prawie każdy kto chce może mieć średnie wykształcenie. Kiedyś do szkół średnich (liceów i techników) obowiązywały egzaminy wstępne, każdy kto chciał mieć maturę musiał wpierw do ogólniaka egzamin zdać. Zdarzały się nawet przypadki osób które zdały egzaminy lądowały w zawodówce z powodu braku miejsc. Ba!!! Nawet żeby dostać się do technikum po zawodówce trzeba się było czymś wykazać (dobrym zachowaniem, niezłymi ocenami na świadectwie, zdanym egazminem wstępnym). Utrzymywanie szkoły średniej w Horodle w dzisiejszych czasach nie ma sensu. Licea hrubieszowskie wystarczą. I tak z powiatu wiele osób ucieka do szkół do Zamościa, Chełma czy nawet Lublina. Z doświadczenia wiem, że w szkołach tego typu uczą się często uczniowie którzyjeszcze kilkanaście lat temu mieli by problem ze skończeniem zawodówki (o liceum czy technikum nie wspominając) a swoim poziomem bardziej odpowiadają poziomowi szkoły specjalnej. Często obowiązują  układy tego typu szkołę skończysz bylebyś nie przystąpił do matury, a jak nawet do niej przystąpisz i jej nie zdasz to szkoła i tak nie otrzymuje za to żadnych sankcji. PS. Nie jestem z Horodła więc co do stanu trzeżwości dyrektora i poziomu tej konkretnej szkoły nie będę się wypowiadał...

Nie chcę uogólniać ale  takie szkoły typu Horodło, Grabowiec, Szczebrzeszyn, Krasnobród powinny być już dawno zlikiwdowane. O ile licea te miały swoje uzasadnienie jeszcze w latach 90-tych to dziś już nie mają. Dziś prawie każdy kto chce może mieć średnie wykształcenie. Kiedyś do szkół średnich (liceów i techników) obowiązywały egzaminy wstępne, każdy kto chciał mieć maturę musiał wpierw do ogólniaka egzamin zdać. Zdarzały się nawet przypadki osób które zdały egzaminy lądowały w zawodówce z powodu braku miejsc. Ba!!! Nawet żeby ... rozwiń

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 14:25
Dyektor wart szkoły a szkoła dyrektora, każdy rodzic, któremu leży na sercu dobro swoich dzieci powinien je stamtąd zabrać czym prędzej.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 10:48

Wszyscy Qurwa chleją,taki ,pierd olony Kwaśniewski,komunistyczna,czerwona świnia ,chlał aż "choroby tajskiej" został i co ? i  gówno !!!  a tu się człowieka czepiają.

Avatar
artur / 9 czerwca 2015 o 10:12

Tak najlepiej dowalić normalnemu i fajnemu dyrektorowi. A wy wszyscy co święci.

Avatar
Mądre Horodło / 8 czerwca 2015 o 22:20

Może wystarczy tego wyścigu po i tak nie zdobytą władzę.. Myślę że jednak się nie uda. Horodło i tak wie kto, chce dołożyć dyrektorowi i powróćić nan  tron. Oby nie. Czego wszystkim życzę.

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 21:24
Właśnie dlatego ze jest to mala szkola ma tak dobre wyniki i poziom, bo uczniowie sie znaja i rywalizuja. Nigdy bym nie chcial uczyc sie w klasie gdzie jest 40 osob.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 08:22
Szanowni Państwo! Chyba tu zaszła jakaś pomyłka i anonim przyszedł opóźniony o ponad rok! Zastraszanie uczniów, nauczycieli i rodziców SKOŃCZYŁO SIĘ wraz z panowaniem poprzedniej Pani Dyrektor. Poziom determinacji, zazdrości, zawiści i chęci zniszczenia człowieka, który odebrał "berło" i wprowadził przyjazną atmosferę do szkoły sięgnął szczytu. Proponuję pismakom, aby nie powoływały się na anonimowe źródła. Wszyscy doskonale wiemy, kto mógł coś takiego napisać i dlaczego.
Avatar
absolwent Horodła / 9 czerwca 2015 o 19:54

Nie chcę uogólniać ale  takie szkoły typu Horodło, Grabowiec, Szczebrzeszyn, Krasnobród powinny być już dawno zlikiwdowane. O ile licea te miały swoje uzasadnienie jeszcze w latach 90-tych to dziś już nie mają. Dziś prawie każdy kto chce może mieć średnie wykształcenie. Kiedyś do szkół średnich (liceów i techników) obowiązywały egzaminy wstępne, każdy kto chciał mieć maturę musiał wpierw do ogólniaka egzamin zdać. Zdarzały się nawet przypadki osób które zdały egzaminy lądowały w zawodówce z powodu braku miejsc. Ba!!! Nawet żeby dostać się do technikum po zawodówce trzeba się było czymś wykazać (dobrym zachowaniem, niezłymi ocenami na świadectwie, zdanym egazminem wstępnym). Utrzymywanie szkoły średniej w Horodle w dzisiejszych czasach nie ma sensu. Licea hrubieszowskie wystarczą. I tak z powiatu wiele osób ucieka do szkół do Zamościa, Chełma czy nawet Lublina. Z doświadczenia wiem, że w szkołach tego typu uczą się często uczniowie którzyjeszcze kilkanaście lat temu mieli by problem ze skończeniem zawodówki (o liceum czy technikum nie wspominając) a swoim poziomem bardziej odpowiadają poziomowi szkoły specjalnej. Często obowiązują  układy tego typu szkołę skończysz bylebyś nie przystąpił do matury, a jak nawet do niej przystąpisz i jej nie zdasz to szkoła i tak nie otrzymuje za to żadnych sankcji. PS. Nie jestem z Horodła więc co do stanu trzeżwości dyrektora i poziomu tej konkretnej szkoły nie będę się wypowiadał...

Weź się wpierw naucz pisać poprawnie po polsku a dopiero później pisz  o poziomie wykształcenia i pouczaj innych. A tak w ogóle  skoro nie jesteś z Horodła to się o...piedol od nas i naszej szkoły

Weź się wpierw naucz pisać poprawnie po polsku a dopiero później pisz  o poziomie wykształcenia i pouczaj innych. A tak w ogóle  skoro nie jesteś z Horodła to się o...piedol od nas i naszej szkoły

rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 17:33
Zgadzam się z nauczyciel z Horodła. Szkoła w Horodle trzyma wysoki poziom. Sam ją skończyłem a później studia. Jak ktoś pisze że takie szkoły trzeba zamykać to chyba dlatego że sam w życiu nic nie osiągną.
Avatar
nauczyciel z Horodła / 9 czerwca 2015 o 15:02

Nie chcę uogólniać ale  takie szkoły typu Horodło, Grabowiec, Szczebrzeszyn, Krasnobród powinny być już dawno zlikiwdowane. O ile licea te miały swoje uzasadnienie jeszcze w latach 90-tych to dziś już nie mają. Dziś prawie każdy kto chce może mieć średnie wykształcenie. Kiedyś do szkół średnich (liceów i techników) obowiązywały egzaminy wstępne, każdy kto chciał mieć maturę musiał wpierw do ogólniaka egzamin zdać. Zdarzały się nawet przypadki osób które zdały egzaminy lądowały w zawodówce z powodu braku miejsc. Ba!!! Nawet żeby dostać się do technikum po zawodówce trzeba się było czymś wykazać (dobrym zachowaniem, niezłymi ocenami na świadectwie, zdanym egazminem wstępnym). Utrzymywanie szkoły średniej w Horodle w dzisiejszych czasach nie ma sensu. Licea hrubieszowskie wystarczą. I tak z powiatu wiele osób ucieka do szkół do Zamościa, Chełma czy nawet Lublina. Z doświadczenia wiem, że w szkołach tego typu uczą się często uczniowie którzyjeszcze kilkanaście lat temu mieli by problem ze skończeniem zawodówki (o liceum czy technikum nie wspominając) a swoim poziomem bardziej odpowiadają poziomowi szkoły specjalnej. Często obowiązują  układy tego typu szkołę skończysz bylebyś nie przystąpił do matury, a jak nawet do niej przystąpisz i jej nie zdasz to szkoła i tak nie otrzymuje za to żadnych sankcji. PS. Nie jestem z Horodła więc co do stanu trzeżwości dyrektora i poziomu tej konkretnej szkoły nie będę się wypowiadał...

Po stylu Twojej wypowiedzi wnioskuję, że sam matury nie posiadasz a swoją edukację zakończyłeś co najwyżej na zawodówce i to na dodatek specjalnej.

Po stylu Twojej wypowiedzi wnioskuję, że sam matury nie posiadasz a swoją edukację zakończyłeś co najwyżej na zawodówce i to na dodatek specjalnej.

rozwiń
Avatar
tak myślę / 9 czerwca 2015 o 14:51

Nie chcę uogólniać ale  takie szkoły typu Horodło, Grabowiec, Szczebrzeszyn, Krasnobród powinny być już dawno zlikiwdowane. O ile licea te miały swoje uzasadnienie jeszcze w latach 90-tych to dziś już nie mają. Dziś prawie każdy kto chce może mieć średnie wykształcenie. Kiedyś do szkół średnich (liceów i techników) obowiązywały egzaminy wstępne, każdy kto chciał mieć maturę musiał wpierw do ogólniaka egzamin zdać. Zdarzały się nawet przypadki osób które zdały egzaminy lądowały w zawodówce z powodu braku miejsc. Ba!!! Nawet żeby dostać się do technikum po zawodówce trzeba się było czymś wykazać (dobrym zachowaniem, niezłymi ocenami na świadectwie, zdanym egazminem wstępnym). Utrzymywanie szkoły średniej w Horodle w dzisiejszych czasach nie ma sensu. Licea hrubieszowskie wystarczą. I tak z powiatu wiele osób ucieka do szkół do Zamościa, Chełma czy nawet Lublina. Z doświadczenia wiem, że w szkołach tego typu uczą się często uczniowie którzyjeszcze kilkanaście lat temu mieli by problem ze skończeniem zawodówki (o liceum czy technikum nie wspominając) a swoim poziomem bardziej odpowiadają poziomowi szkoły specjalnej. Często obowiązują  układy tego typu szkołę skończysz bylebyś nie przystąpił do matury, a jak nawet do niej przystąpisz i jej nie zdasz to szkoła i tak nie otrzymuje za to żadnych sankcji. PS. Nie jestem z Horodła więc co do stanu trzeżwości dyrektora i poziomu tej konkretnej szkoły nie będę się wypowiadał...

Nie chcę uogólniać ale  takie szkoły typu Horodło, Grabowiec, Szczebrzeszyn, Krasnobród powinny być już dawno zlikiwdowane. O ile licea te miały swoje uzasadnienie jeszcze w latach 90-tych to dziś już nie mają. Dziś prawie każdy kto chce może mieć średnie wykształcenie. Kiedyś do szkół średnich (liceów i techników) obowiązywały egzaminy wstępne, każdy kto chciał mieć maturę musiał wpierw do ogólniaka egzamin zdać. Zdarzały się nawet przypadki osób które zdały egzaminy lądowały w zawodówce z powodu braku miejsc. Ba!!! Nawet żeby ... rozwiń

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 14:25
Dyektor wart szkoły a szkoła dyrektora, każdy rodzic, któremu leży na sercu dobro swoich dzieci powinien je stamtąd zabrać czym prędzej.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 10:48

Wszyscy Qurwa chleją,taki ,pierd olony Kwaśniewski,komunistyczna,czerwona świnia ,chlał aż "choroby tajskiej" został i co ? i  gówno !!!  a tu się człowieka czepiają.

Avatar
artur / 9 czerwca 2015 o 10:12

Tak najlepiej dowalić normalnemu i fajnemu dyrektorowi. A wy wszyscy co święci.

Avatar
Mądre Horodło / 8 czerwca 2015 o 22:20

Może wystarczy tego wyścigu po i tak nie zdobytą władzę.. Myślę że jednak się nie uda. Horodło i tak wie kto, chce dołożyć dyrektorowi i powróćić nan  tron. Oby nie. Czego wszystkim życzę.

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 30 13

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 205 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 122 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 15

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?