niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

"Dziękujemy ci zasr… Polsko" znieważało nieumyślnie

  Edytuj ten wpis
Autor: er

Kontrowersyjny baner na budynku salonu samochodowego Fiat w Zamościu (Leszek Wójtowicz)
Kontrowersyjny baner na budynku salonu samochodowego Fiat w Zamościu (Leszek Wójtowicz)

Prokuratura nie doszukała się przestępstwa w wywieszeniu przez właścicieli firmy sprzedającej samochody transparentu z hasłem "Dziękujemy ci zasr… Polsko".

Transparenty pojawiły się na budynku Car Management przy ul. Lwowskiej w Zamościu pod koniec maja. Dużymi literami wypisano na nich: "Wyp… nas Urząd Skarbowy W-wa Targówek na kwotę 1 900 000 zł. Dziękujemy ci zasr… Polsko” oraz "Pracę straciło 15 osób. Dziękujemy ci macocho Polsko”.

Jak już informowaliśmywłaściciele firmy Car Management, wówczas jednego z dealerów Fiata w Polsce twierdzili, że chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, że fiskus nie przekazał im prawie 2 mln zł tytułem zwrotu VAT za zakupioną za 8,5 mln zł nieruchomość w Zamościu. Po interwencji firmy Fiat Auto Poland, napisy znikły, a potem FAP zerwał współpracę z Car Management.

Prokuratura oceniała czy dopuścili się publicznego znieważenia RP. Ten wątek postępowania umorzyła z powodu braku wszystkich cech przestępstwa. Uznała, że rzeczywiście do takiego znieważenia doszło, ale autorzy takich zapisów nie działali umyślnie i nie mieli zamiaru znieważyć państwa.

- Chcieli zwrócić uwagę na swoją sytuację - mówi Ewa Pizun, zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu.

W przypadku obrażenia urzędu skarbowego prokuratura uznała, nie ma interesu publicznego w ściganiu tego czynu. Wskazała fiskusowi, że może wystąpić z prywatnym aktem oskarżenia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jan
Alojzy
Sławo
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jan
jan (5 października 2012 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawdopodobnie znowu przez widzimisie urzędnika US kolejna firma została zamknięta a ludzie tam pracujący stracili pracę.Rodziny tych pracowników zostały bez środków do życia.
Oto Polska gdzie bez układów politycznych nic nie można niczego załatwić.
Rozwiń
Alojzy
Alojzy (3 października 2012 o 11:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Uznała, że rzeczywiście do takiego znieważenia doszło, ale autorzy takich zapisów nie działali umyślnie i nie mieli zamiaru znieważyć państwa.[...]"
"Chcieli zwrócić uwagę na swoją sytuację [...]"

Prokuratorowi wydaje się, że jest psychologiem - stwierdza złamanie prawa, ale usprawiedliwia oskarżonego. Przecież tu jest wszystko odwrócone do góry nogami.

Nie wiem czy jest to przejaw zwykłej głupoty (mam wielką nadzieję), czy jakieś rozmyślne działanie, upodlić prawo i zniszczyć zasady.

Jeżeli doszło do złamania prawa, oskarżony powininen następnego dnia siedzieć. Jeśli nie, to nie. Tak podpowiada logika i zdrowy rozsądek. A może to ja mam schizofrenię... i stały proceder wbijania milionów gwoździ w milion desek zebrał swoje żniwo i w moim przypadku?
Rozwiń
Sławo
Sławo (2 października 2012 o 22:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trudno się nie zgodzić. Rozumiem człowieka, sam odczułem na skórze co to ZUS i Urząd Skarbowy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!