sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Egzamin na prawo jazdy w Biłgoraju?

Dodano: 2 czerwca 2016, 07:34

W biłgorajskiej filii zamojskiego WORD-u miałyby się odbywać egzaminy na kategorie: AM, A1, A2, A, B1 i B
W biłgorajskiej filii zamojskiego WORD-u miałyby się odbywać egzaminy na kategorie: AM, A1, A2, A, B1 i B

Wraca sprawa utworzenia w Biłgoraju zamiejscowego ośrodka egzaminowania kierowców. Ośrodek miałby powstać na terenie należącym do Ligi Obrony Kraju. Tematem ponownie zajmą się radni sejmiku, ponieważ potrzebne są zmiany w statucie WORD w Zamościu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

O ośrodek egzaminacyjny kierowców w Biłgoraju dopytywali podczas ostatniej sesji sejmiku wiceprzewodnicząca Zofia Woźnica i radny Michał Mulawa.

– Młodzi chcą zdawać egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju – podkreśla wiceprzewodnicząca Woźnica. – Zarówno mieszkańcy Biłgoraja, jak też powiatu dopytują o tę sprawę – dodaje radny Mulawa.

Już w ubiegłym roku radni sejmiku podjęli uchwałę o stworzeniu w Biłgoraju filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Placówka jednak nie powstała. Mowa była o kilku lokalizacjach – m.in. na terenie Ligii Obrony Kraju, która w mieście prowadzi ośrodek szkolenia zawodowego kierowców. – LOK jest gotowy utworzyć taki ośrodek na bazie swojego i przeznaczyć na ten cel pieniądze – mówi Michał Dec, zastępca burmistrza Biłgoraja, który potwierdza też, że pismo w tej sprawie magistrat skierował do Urzędu Marszałkowskiego.

– Sprawa jest banalnie prosta. My chcemy egzaminować te osoby, które nie przystępują do egzaminów na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu, tylko poza naszym województwem – wyjaśnia Marian Tokarski, starosta powiatu biłgorajskiego. – Dzięki temu wszystkie opłaty trafiałyby do kasy naszego województwa. Infrastrukturę zapewnia LOK. Nie wymaga to więc żadnych nakładów finansowych.
Ze statystyk, które przygotowało Starostwo Powiatowe w Biłgoraju wynika, że rocznie około 3,5 tysiąca osób z powiatu biłgorajskiego zdaje egzamin na prawo jazdy – najwięcej w WORD w Tarnobrzegu i WORD w Zamościu. Pojedyncze osoby zdawały w Przemyślu, a kilkanaście w Rzeszowie. – Uchwała, którą podjęli radni sejmiku nie precyzuje, który z tych czterech WORD-ów miałby się tym zadaniem (stworzenie ośrodka egzaminowania kierowców – red.) zająć – zauważa starosta biłgorajski.

– Czekamy na decyzję, którego ośrodka miałby to być oddział terenowy – dodaje zastępca burmistrza Biłgoraja, który potwierdza, że pismo w tej sprawie zostało już skierowane do marszałka.

– Pismo dotarło we wtorek – potwierdza Beata Górka, rzecznik marszałka województwa lubelskiego. – My teraz musimy wszcząć procedurę zmiany statutu WORD w Zamościu.

Jest to kompetencja sejmiku. – Aby WORD w Zamościu mógł otworzyć zamiejscowy ośrodek, potrzebne są też konsultacje społeczne – dodaje Górka.

Użytkownik niezarejestrowany
lubelak52
kursant
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 czerwca 2016 o 18:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do: lubelak52 . No i co? Zda taki w Lublinie gdzie nawet ruchu tramwajowego nie ma, pojedzie potem do wiekszego miasta i ani be ani me. . Jak już tak to może egzaminy powinny się odbywać tylko w Warszawie?
Rozwiń
lubelak52
lubelak52 (2 czerwca 2016 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dość, że WORD w Biłgoraju nie powinien nigdy powstać to powinni zlikwidować jeszcze wszystkie pozostałe WORDy na Lubelszczyźnie (w tym w Zamościu, Chełmie i Białej). Pownien powstać jeden centralny ośrodek egzaminacyjny na terenie województwa z sidzibą w Lublinie. Później przyjeżdża taki jeden co zdawał egzamin w Chełmie czy Zamościu i po Lublinie czy innym większym mieście ani be, ani me.
Rozwiń
kursant
kursant (2 czerwca 2016 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak przyjrzeć się WORD-owi w Lublinie i ilości powtarzanych egzaminów, to także o czymś sświadczy  i nie koniecznie o nieudolności zdających.....
Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2016 o 10:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawa pewnie jeszcze trochę się pociągnie. Przecież wiadomo, że Zamość i Tarnbrzeg będą się bronić rękami i nogami, aby nie dopuścić do powstania ośrodka w Biłgoraju, bo dla nich to potężny odpływ klientów, a doz a tym idzie kasy. Nie można przecież mówić, że ten nowy ośrodek wybiorą tylko osoby z powiatu biłgorajskiego (w tym przypadku 99% osób będzie pewnie zdawać w Biłgoraju), ale też sporo osób z sąsiednich powiatów (zamojski, tomaszowski, janowski, niżański, leżajski) wybierze Biłgoraj zamiast Zamościa, czy Tarnbrzega.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!