środa, 24 maja 2017 r.

Zamość

Fałszywy gazownik okradł starszą kobietę z Biłgoraja

Dodano: 31 grudnia 2013, 11:48
Autor: (jsz)

Policjanci proszą o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. (regiodom.pl / archiwum)
Policjanci proszą o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. (regiodom.pl / archiwum)

80-latka z Biłgoraja straciła ponad 6,5 tys. zł. Kobieta wpuściła do mieszkania mężczyznę, podającego się za pracownika gazowni. Ten zamiast spisać stan licznika, ukradł cztery portfele z pieniędzmi.

Do kradzieży doszło w poniedziałek przed południem. Do drzwi 80-letniej kobiety zapukał mężczyzna, podający się za pracownika gazowni.

– Nachalnie wszedł do jej mieszkania pod pretekstem dokonania kontroli urządzeń gazowych – wyjaśnia Milena Wardach, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. – W trakcie rozmowy z 80-latką mężczyzna ten cały czas chodził po mieszkaniu i się rozglądał, szukając rzekomo licznika gazowego, który miał spisać.

Kiedy kobieta oświadczyła, że nie ma licznika gazowego, nieznajomy zażądał wydania dokumentu z wysokością emerytury. Po krótkiej rozmowie "gazownik” wyszedł.

– Zaraz po jego wyjściu, starsza kobieta zauważyła brak czterech portfeli, w których było w sumie ponad 6,5 tys. złotych – dodaje Wardach. – Kiedy 80-latka wybiegła na ulicę za nieznajomym, jego już nie było. Trwają poszukiwania oszusta.

Policjanci proszą o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Apel ten dotyczy szczególnie starszych osób, które wielokrotnie wpuszczając do mieszkań obcych ludzi padają ofiarami oszustów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24