niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Firmy z Zamojszczyzny dostały miliony na rozkręcenie turystyki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2009, 13:11
Autor: Bogdan Nowak

Przedsiębiorcy coraz skuteczniej pozyskują unijne pieniądze. Na dotacje w turystyce w województwie (w ramach programu RPO) pozyskano łącznie ponad 41,5 mln zł. Co czwarty milion powędruje na Zamojszczyznę!

- Pieniądze na rozwój turystyki pozyskano dzięki Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, która rozdysponowuje część środków RPO - tłumaczy Damian Miechowicz z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. - Wnioski z Zamojszczyzny były dobrze przygotowane. Najwięcej punktów zdobył ten Suśca. Uzyskał 86 punktów na 100 możliwych!

Chodzi o budowę pensjonatu szkoleniowo wypoczynkowego, który ma być przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Powstaje właśnie przy ul. Turystycznej w Suścu.

Ośrodek będzie miał ok. 3 tys. mkw. powierzchni. Właśnie budowana jest jego część hotelowa. To na nią firma Agro-Bud z Suśca zdobyła ok. 2 mln zł.

- Świetnie, że tak sobie poradziliśmy - raduje się Bogdan Kozyra, właściciel firmy. - Dzięki temu prace zostaną przyśpieszone. Budynek zostanie wyposażony w windę dla niepełnosprawnych i podjazdy. W ten sposób zostanie uzupełniona spora luka, bo właśnie takich pensjonatów u nas brakuje. W przyszłości chcemy też wybudować basen.

Dokładnie 2 mln zł otrzyma także Piotr Wężyk, właściciel hrubieszowskiego przedsiębiorstwa handlowo-usługowego. Pieniądze pójdą na budowę części pensjonatowej ośrodka "Rusałka”.

Podobną kwotę na remont i adaptację zabytkowego dworu Sanna w Wierzchowiskach II otrzyma "Fox-Bis” z Biłgoraja, a zamojskie przedsiębiorstwo "Luzam” otrzyma ok. 2 mln zł na przebudowę tzw. Carskich Koszar.

- Chcemy stworzyć w opuszczonych przez wojsko budynku hotel na 50 miejsc i restaurację - mówi Lucjan Wójtowicz, właściciel "Luzamu”. - Będzie to dobrej jakości oferta, ale dla przeciętnego turysty.

Hotel powstanie pod konie 2010 r. Inne tego typu placówki w regionie także mogą być zadowolone.

Przedsiębiorstwo "Roztocze” dostanie ponad 1 mln zł na modernizacje hoteli: Renesans i Jubilat (zostaną przeznaczone na modernizację i zakup wyposażenia), Stanisław Gęborys z Tomaszowa Lub. otrzyma prawie 1,5 mln zl na modernizację swojego hotelu, a Jerzy Seń z Sitna Kolonii ponad 667 tys. zł na budowę pensjonatu. Natomiast Marzena Gęśla z Krasnobrodu otrzyma przeszło 376 tys. zł. na rozbudowę swojego gospodarstwa agroturystycznego.

Przedsiębiorcy są przekonani, że dotację staną się dla nich gospodarczą "dźwignią”.

- Nasza firma zajmuje się inną działalnością niż turystyczna - mówi Lucjan Wójtowicz. - Zamość pięknieje, a turystów w nim przybywa. Chcemy chwycić ten wiatr w żagle. Stąd urodził się pomysł na stworzenie naszego hotelu. Ale to kosztowana inwestycja… Nie mam wątpliwości, że bez wsparcia UE nie mogłaby powstać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!