Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

11 lutego 2015 r.
20:00
Edytuj ten wpis

H+H Polska zamyka fabrykę na Lubelszczyźnie. 58 osób na bruk

105 30 A A

Fiaskiem zakończyły się rozmowy władz gminy z przedstawicielami nowego właściciela Prefabetu, który chce zamknąć zakład produkujący beton komórkowy. Do zwolnienia jest 58 pracowników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o zakład w Długim Kącie. W najlepszych czasach pracowało tu 700 osób. Dziś zostało ponad 50 pracowników. - Poprzedni właściciel zainwestował w firmę. Zrobił m.in. nowe pokrycia dachowe, kotłownię gazową, zakupił linię młynowni, krajalnicy. Zakład nigdy nie był tak dobrze wyposażony technologicznie - tłumaczy Roman Dziura, burmistrz Józefowa.

H+H Polska, która została w lutym nowym właścicielem grupy Prefabet S.A chce zlikwidować trzy zakłady w Polsce, w tym jeden właśnie w Długim Kącie. Władze gminy postanowiły zawalczyć o pracowników. - Nie słyszałem o takim przypadku, żeby ktoś jednego dnia kupił zakład, a na drugi dzień postanowił go zamknąć. To razi nas najbardziej - dodaje burmistrz. Sprzęt miałby trafić do pozostałych zakładów.

W środę odbyły się rozmowy w których uczestniczyli przedstawiciele H+H Polska, związkowcy, burmistrz. Nie udało się porozumieć. Firma nie rezygnuje ze zwolnień pracowników. Chce zamknąć zakład i uniemożliwić tu produkcję betonu. Według właściciela taka decyzja poprawi kondycję finansową całej firmy, która cierpi na nadprodukcję. - Złożyliśmy propozycję żeby odsprzedać zakład innemu podmiotowi. Również została odrzucona - mówi burmistrz.

Firma zaproponowała pracownikom kursy przekwalifikowania zawodowego.

Samorząd jednak nie odpuszcza. Na dzisiaj zaplanowano spotkanie burmistrza z prezesem UOKiKu. Chodzi o kontrolę czy przejęcie zakładu odbyło się zgodnie z przepisami i czy nowy właściciel nie zataił informacji o swoich planach wobec kupowanych zakładów.

Z kolei w piątek burmistrz ma rozmawiać z zamojskimi parlamentarzystami. Załoga Prefabetu na poniedziałek zapowiedziała protest.
Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SKAWINA / 18 lutego 2015 o 16:40

Te kursy to jest pic na wodę ,w Skawinie jak nas zamykali, to żeśmy je też mięli z tych kursów niema nić , oczywiście chodzi o H+H ,im tylko chodzi o to żeby było jak najmniej  tego typu zakładów żeby było można podnosić cenę bloczka.              

Avatar
Andy / 16 lutego 2015 o 09:19

Prefabet od dawna nie byl w polskich rekach. Cala grupa ożarow nalezy do szwajcarskiej firmy - oni sa jej właścicielem.Dlatego prefabet przeszedl z rąk szwajcarskich w ręce Duńczyków. Pytanie jest tylko jedno - kto wczesniej pozwolil i sprzedał te wszystkie zakłady w calej Polsce szwajcarom . Jak to jest ze im sie opłaca prowadzic fabryki a nam nie. Wg mnie prywatyzacja ktora do tego doprowadzila że wszystkie zakłady w Polsce przeszly w obce ręce powinna zostac rozliczona poniewaz to polscy politycy pozwolili na te prywatyzacje. Cos z tym trzeba zrobic.

To była cena za którą te  "lepsze cywilizacje " przyjęły na do swojego grona,murzyn jest murzynem dopóki daje się jeb ać,komuchy nas sprzedały,a tamci wybrali nasze dobra,klejnoty narodowe.

To była cena za którą te  "lepsze cywilizacje " przyjęły na do swojego grona,murzyn jest murzynem dopóki daje się jeb ać,komuchy nas sprzedały,a tamci wybrali nasze dobra,klejnoty narodowe.

rozwiń
Avatar
telo / 15 lutego 2015 o 22:19
Prefabet od dawna nie byl w polskich rekach. Cala grupa ożarow nalezy do szwajcarskiej firmy - oni sa jej właścicielem.Dlatego prefabet przeszedl z rąk szwajcarskich w ręce Duńczyków. Pytanie jest tylko jedno - kto wczesniej pozwolil i sprzedał te wszystkie zakłady w calej Polsce szwajcarom . Jak to jest ze im sie opłaca prowadzic fabryki a nam nie. Wg mnie prywatyzacja ktora do tego doprowadzila że wszystkie zakłady w Polsce przeszly w obce ręce powinna zostac rozliczona poniewaz to polscy politycy pozwolili na te prywatyzacje. Cos z tym trzeba zrobic.
Avatar
ech / 15 lutego 2015 o 10:00

Dlaczego sprzedano Prefabet jeżeli produkcja była opłacalna, a zakład unowocześniono technologicznie i kto sprzedawał ?!!! Przecież to jest typowe wrogie przejęcie ( pomimo zakupu ) z zamiarem likwidacji byłej konkurencji ! Później się mówi, że przemysł jest słaby a Polacy nie mają gdzie pracować ! Obudzi się ktoś z rządzących na wysokich stanowiskach w tym kraju czy nie ?!!! Za jakiś czas pewnie znowu będzie medialny zachwyt, nad kolejnym otwieranym marketem czy inną galerią, bo inwestor tworzy miejsca pracy ?!  

Avatar
Chełmianin N / 12 lutego 2015 o 16:01

                          DŁUGI KĄT!!

Lubelska ziemia do Długiego Kąta nie sięga,

a Lubelszczyzna tam gdzie płynie Ciemięga.

Województwo lubelskie to nie lubelszczyzna

a autor niech się uczy, bo z historii niedołega.

Setki razy na tym portalu ciągle się tłumaczy,

a autor historię podważa i niech wytłumaczy,

dlaczego mądrych profesorów z PAN obraża!

Zapartym nie warto być, bo z tym trudno żyć,

a gdy mądrość ma się, to npisać także da się!

Adres znany! Profesor czytać umie i zrozumie.

                          DŁUGI KĄT!!

Lubelska ziemia do Długiego Kąta nie sięga,

a Lubelszczyzna tam gdzie płynie Ciemięga.

Województwo lubelskie to nie lubelszczyzna

a autor niech się uczy, bo z historii niedołega.

Setki razy na tym portalu ciągle się tłumaczy,

a autor historię podważa i niech wytłumaczy,

dlaczego mądrych profesorów z PAN obraża!

Zapartym nie... rozwiń

Avatar
POgromca komuchów / 12 lutego 2015 o 13:10

Tak się niszczy polski przemysł. Sprzedaje za bezcen jakimś zawszonym obcokrajowcom a ni od razu zamykają. Kto na to pozwala? Gdzie jest rząd i te wszystkie goownojady z Wiejskiej?

Widzisz kolego,tak chóje wybrali !!

Avatar
mon / 12 lutego 2015 o 13:07

Tak się niszczy polski przemysł. Sprzedaje za bezcen jakimś zawszonym obcokrajowcom a ni od razu zamykają. Kto na to pozwala? Gdzie jest rząd i te wszystkie goownojady z Wiejskiej?

Avatar
gabi / 12 lutego 2015 o 12:11


Ludzie, zaz[pelujcie do świniopasów by swoimi traktorami za milion złotych przyjechal;i z Warszawy do was na pomoc

właśnie antyzwiązkowiec jest świniojadem, ludzie walczą o swoje a taki nierób jak ty potrafi tylko okradać biednych

Avatar
gość / 12 lutego 2015 o 12:06


Ludzie, zaz[pelujcie do świniopasów by swoimi traktorami za milion złotych przyjechal;i z Warszawy do was na pomoc

a ty kim jesteś nierobie pier...ony!! jesteś jeb..ym świniojadem!!

Avatar
maczeta / 12 lutego 2015 o 11:24


Ludzie, zaz[pelujcie do świniopasów by swoimi traktorami za milion złotych przyjechal;i z Warszawy do was na pomoc

O czy ty piszesz ??  komunistyczna,czerwona świnio !!!!

Avatar
SKAWINA / 18 lutego 2015 o 16:40

Te kursy to jest pic na wodę ,w Skawinie jak nas zamykali, to żeśmy je też mięli z tych kursów niema nić , oczywiście chodzi o H+H ,im tylko chodzi o to żeby było jak najmniej  tego typu zakładów żeby było można podnosić cenę bloczka.              

Avatar
Andy / 16 lutego 2015 o 09:19

Prefabet od dawna nie byl w polskich rekach. Cala grupa ożarow nalezy do szwajcarskiej firmy - oni sa jej właścicielem.Dlatego prefabet przeszedl z rąk szwajcarskich w ręce Duńczyków. Pytanie jest tylko jedno - kto wczesniej pozwolil i sprzedał te wszystkie zakłady w calej Polsce szwajcarom . Jak to jest ze im sie opłaca prowadzic fabryki a nam nie. Wg mnie prywatyzacja ktora do tego doprowadzila że wszystkie zakłady w Polsce przeszly w obce ręce powinna zostac rozliczona poniewaz to polscy politycy pozwolili na te prywatyzacje. Cos z tym trzeba zrobic.

To była cena za którą te  "lepsze cywilizacje " przyjęły na do swojego grona,murzyn jest murzynem dopóki daje się jeb ać,komuchy nas sprzedały,a tamci wybrali nasze dobra,klejnoty narodowe.

To była cena za którą te  "lepsze cywilizacje " przyjęły na do swojego grona,murzyn jest murzynem dopóki daje się jeb ać,komuchy nas sprzedały,a tamci wybrali nasze dobra,klejnoty narodowe.

rozwiń
Avatar
telo / 15 lutego 2015 o 22:19
Prefabet od dawna nie byl w polskich rekach. Cala grupa ożarow nalezy do szwajcarskiej firmy - oni sa jej właścicielem.Dlatego prefabet przeszedl z rąk szwajcarskich w ręce Duńczyków. Pytanie jest tylko jedno - kto wczesniej pozwolil i sprzedał te wszystkie zakłady w calej Polsce szwajcarom . Jak to jest ze im sie opłaca prowadzic fabryki a nam nie. Wg mnie prywatyzacja ktora do tego doprowadzila że wszystkie zakłady w Polsce przeszly w obce ręce powinna zostac rozliczona poniewaz to polscy politycy pozwolili na te prywatyzacje. Cos z tym trzeba zrobic.
Avatar
ech / 15 lutego 2015 o 10:00

Dlaczego sprzedano Prefabet jeżeli produkcja była opłacalna, a zakład unowocześniono technologicznie i kto sprzedawał ?!!! Przecież to jest typowe wrogie przejęcie ( pomimo zakupu ) z zamiarem likwidacji byłej konkurencji ! Później się mówi, że przemysł jest słaby a Polacy nie mają gdzie pracować ! Obudzi się ktoś z rządzących na wysokich stanowiskach w tym kraju czy nie ?!!! Za jakiś czas pewnie znowu będzie medialny zachwyt, nad kolejnym otwieranym marketem czy inną galerią, bo inwestor tworzy miejsca pracy ?!  

Avatar
Chełmianin N / 12 lutego 2015 o 16:01

                          DŁUGI KĄT!!

Lubelska ziemia do Długiego Kąta nie sięga,

a Lubelszczyzna tam gdzie płynie Ciemięga.

Województwo lubelskie to nie lubelszczyzna

a autor niech się uczy, bo z historii niedołega.

Setki razy na tym portalu ciągle się tłumaczy,

a autor historię podważa i niech wytłumaczy,

dlaczego mądrych profesorów z PAN obraża!

Zapartym nie warto być, bo z tym trudno żyć,

a gdy mądrość ma się, to npisać także da się!

Adres znany! Profesor czytać umie i zrozumie.

                          DŁUGI KĄT!!

Lubelska ziemia do Długiego Kąta nie sięga,

a Lubelszczyzna tam gdzie płynie Ciemięga.

Województwo lubelskie to nie lubelszczyzna

a autor niech się uczy, bo z historii niedołega.

Setki razy na tym portalu ciągle się tłumaczy,

a autor historię podważa i niech wytłumaczy,

dlaczego mądrych profesorów z PAN obraża!

Zapartym nie... rozwiń

Avatar
POgromca komuchów / 12 lutego 2015 o 13:10

Tak się niszczy polski przemysł. Sprzedaje za bezcen jakimś zawszonym obcokrajowcom a ni od razu zamykają. Kto na to pozwala? Gdzie jest rząd i te wszystkie goownojady z Wiejskiej?

Widzisz kolego,tak chóje wybrali !!

Avatar
mon / 12 lutego 2015 o 13:07

Tak się niszczy polski przemysł. Sprzedaje za bezcen jakimś zawszonym obcokrajowcom a ni od razu zamykają. Kto na to pozwala? Gdzie jest rząd i te wszystkie goownojady z Wiejskiej?

Avatar
gabi / 12 lutego 2015 o 12:11


Ludzie, zaz[pelujcie do świniopasów by swoimi traktorami za milion złotych przyjechal;i z Warszawy do was na pomoc

właśnie antyzwiązkowiec jest świniojadem, ludzie walczą o swoje a taki nierób jak ty potrafi tylko okradać biednych

Avatar
gość / 12 lutego 2015 o 12:06


Ludzie, zaz[pelujcie do świniopasów by swoimi traktorami za milion złotych przyjechal;i z Warszawy do was na pomoc

a ty kim jesteś nierobie pier...ony!! jesteś jeb..ym świniojadem!!

Avatar
maczeta / 12 lutego 2015 o 11:24


Ludzie, zaz[pelujcie do świniopasów by swoimi traktorami za milion złotych przyjechal;i z Warszawy do was na pomoc

O czy ty piszesz ??  komunistyczna,czerwona świnio !!!!

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!