czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Zamość

Hotel "Laureat” w Tomaszowie Lubelskim na sprzedaż

Dodano: 18 grudnia 2012, 14:05

 (UM TOMASZÓW LUBELSKI)
(UM TOMASZÓW LUBELSKI)

Od blisko dwóch lat Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim szuka nabywcy hotelu przy ul. Lwowskiej. I mimo że pierwotna cena za nieruchomość została znacznie obniżona, to na razie chętnych brak.

– Radni zdecydowali o sprzedaży tego hotelu pod koniec marca 2011 r. Hotelarstwo to nie jest działalność, którą miasto powinno się zajmować. Poza tym ten hotel jest nierentowny. To jest duży obiekt – tłumaczy Jadwiga Światowiec, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim.

– Praktycznie od dwóch lat szukamy nabywcy. Na początku było trochę zainteresowanie, ale ostatecznie do sprzedaży nie doszło. Jest kryzys.

Hotel przy ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim znajduje się przy drodze krajowej nr 17. "93 km od Lwowa, 22 km do przejścia granicznego w Hrebennem” – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie internetowej tomaszowskiego magistratu.

Hotel ma powierzchnię użytkową ponad 2 tys. mkw. Budynek jest czterokondygnacyjny z windą. W hotelu jest 47 pokoi, w tym 11 jednoosobowych. Posiada część gastronomiczną z salą konsumpcyjną. Przed budynkiem jest też parking. Nieruchomość ma uregulowany tytuł własności.

– Hotel "Laureat” został przekazany pod zarząd Ośrodka Sportu i Rekreacji "Tomasovia" 1 lipca 2008 roku – wyjaśnia Stanisław Pryciuk dyrektor OSiR "Tomasovia". – Największe obłożenie jest w sezonie turystycznym. Więcej gości jest też w okresie, kiedy są organizowane imprezy w mieście. W hotelu jest zatrudnionych 11 osób, którzy obsługują też miejskie targowiska. Roczne utrzymanie hotelu to koszt rzędu 350 tys. zł.

Początkowo cena za hotel była wyższa. Wynosiła ponad 6 mln zł. – Obecnie jest obniżona do 4 mln zł – dodaje kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej. – Były już cztery przetargi w tej sprawie. Wysyłaliśmy informacje wszędzie gdzie się tylko dało m.in. do organizacji turystycznych i hotelarskich.

Hotel \"Laureat”

W 1985 r. zostało zawarte porozumienie między Społecznym Komitetem Budowy Hotelu, w skład, którego wchodzili m.in. przedstawiciele miasta a zarządem oddziału PTTK w Zamościu. PTTK miało zabezpieczyć środki finansowe na wyposażenie, wystrój i aranżację hotelu. W późniejszych latach doszło do sporu między stronami. Ostatecznie w latach 90-tych poprzedniego wieku nieruchomość przejęło miasto. Hotel stał się zakładem budżetowym.
Czytaj więcej o:
iii
mieszkaniec
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

iii
iii (18 grudnia 2012 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może kasę na obwodnicę przeznaczą Sory za ten żarcik !!!
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (18 grudnia 2012 o 16:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedyś same Natasze,Tanie i Olgi latały po tym hotelu to był i ruch i interes dla miasta, teraz jest kryzys i radni chcą go opylić !!!
Może radni sprzedadzą swoje majątki a nie to co jest własnością miasta !
Pieniądze pewnie na nagrody dla siebie by przeznaczyli !!! Może napiszecie co nasi radni dokonali przez ostatnią kadencję ???
Może to że razem z posłem gradem zaprzepaścili budowę obwodnicy Tomaszowa !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!