Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

16 czerwca 2010 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Hrubieszów: Bezrobotny walczy z urzędem pracy

0 8 A A

Chce produkować biopasy oraz materace gorczycowe i przeciwodleżynowe. Ma nie tylko chęci, ale też lokal i maszyny. Brakuje mu tylko auta do rozwożenia produktów. W urzędzie pracy złożył wniosek o przyznanie pieniędzy na podjęcie działalności gospodarczej, ale rozpatrzono go negatywnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jerzy Feliksiak, bo o nim mowa, ma 57 lat, mieszka w Hrubieszowie i jest bezrobotny. W połowie marca w urzędzie pracy złożył wniosek o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

– Postanowiłem zająć się produkcją artykułów ortopedycznych, głównie pasów i materacy gorczycowych – opowiada Feliksiak. – Zatrudnię jedną osobę, a docelowo nawet do 10. Posiadam lokal, kupiłem maszyny oraz materiały, do kompletu brakowało mi tylko samochodu do zaopatrzenia i dystrybucji produktów.

Wnioskował o przyznanie 19 tys. złotych, ale wniosek został rozpatrzony negatywnie. Dlaczego?
– Nie może być tak, że komuś do rozpoczęcia działalności potrzebny jest tylko samochód – mówi Sławomir Marciniuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie.

Ale wnioskodawca wykazał, że ma lokal, sprzęt oraz materiały niezbędne do podjęcia produkcji.
– To ujęte zostało dopiero w drugim wniosku, który obecnie jest na etapie rozpatrywania – wskazuje Marciniuk.

Feliksiak napisał we wniosku, że wydał m.in. 1,8 tys. złotych na przygotowanie lokalu do produkcji, 6 tys. złotych kosztowały go maszyny, a 4,5 tys. złotych materiały do produkcji.

– Zamiast pomóc, robią wszystko, aby mi nie przydzielić środków – denerwuje się Jerzy Feliksiak. – Trzy miesiące po prostu drepczę w miejscu, zwracałem się o pomoc m.in. do starosty i jego zastępcy, ale jak dotąd bez skutku. Mam żal do naszego urzędu pracy, bo w przeciwieństwie do innych nie ma tam regulaminu przyznawania środków, a pracownicy nie podpowiedzą, co zrobić, aby dopełnić formalności.

– Nie ma regulaminu, ale jest rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej i na tej podstawie rozpatrywane są wnioski – ripostuje Marciniuk.

W tym roku o pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej starało się tam 71 bezrobotnych. Pozytywnie rozpatrzono 50 wniosków.

– Musimy mieć pewność, że planowana działalność rokuje duże szanse na powodzenie – podnosi dyrektor PUP.

Pan Jerzy zapewnia, że prowadzi już rozmowy z punktami aptecznymi, sklepami zielarskimi i innymi prowadzącymi sprzedaż artykułów z zakresu medycyny naturalnej na dystrybucję swoich wyrobów. Myśli m.in. o rozprowadzaniu swoich produktów na terenie Kanady, Niemiec i Francji.

– W przyszłości chciałbym stworzyć firmę rodzinną i rozszerzyć asortyment – przekonuje tymczasem hrubieszowianin. – Ale, zgodnie z ustawą, nie mogę rozpocząć działalności przed decyzją o przyznaniu mi środków pomocowych. Gdy rozpocznę działalność, utracę prawo do ubiegania się o pomoc finansową.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 23 sierpnia 2010 o 11:55
tak to jest z tym naszym UP szkoda gadać!
Avatar
Stasiu Z. / 18 czerwca 2010 o 14:41
Jurek cała nasza rodzina jest z tobą
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 14:18
jak nie wiesz to i nie będziesz wiedział - widocznie z myśleniem problemy
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 13:49
Gość napisał:
jestem z Hrubieszowa z ulicy Narutowicza i pozostawię artykulik bez komentarza , czy wiecie dlaczego?


Ja nie wiem. Dlaczego?
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 11:17
jestem z Hrubieszowa z ulicy Narutowicza i pozostawię artykulik bez komentarza , czy wiecie dlaczego?
Avatar
podatnik / 17 czerwca 2010 o 10:03
Marciniuk pomyśl kto się składa na twoją pensję
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 09:45
Z tego dofinansowania nie można zakupić samochodu, proponuję poczytać rozporządzenie.
Ale wiadomo, Polak sobie poradzi...
Można "sprzedać" posiadane maszyny, wziąć dotacje na nie, "odkupić" a za pieniądze na narzędzia, które już w sumie mamy kupić samochód.
Avatar
~gość~ / 17 czerwca 2010 o 09:04
Chory kraj,chorzy urzędnicy,Polska C!
Avatar
marek / 23 sierpnia 2010 o 11:55
tak to jest z tym naszym UP szkoda gadać!
Avatar
Stasiu Z. / 18 czerwca 2010 o 14:41
Jurek cała nasza rodzina jest z tobą
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 14:18
jak nie wiesz to i nie będziesz wiedział - widocznie z myśleniem problemy
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 13:49
Gość napisał:
jestem z Hrubieszowa z ulicy Narutowicza i pozostawię artykulik bez komentarza , czy wiecie dlaczego?


Ja nie wiem. Dlaczego?
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 11:17
jestem z Hrubieszowa z ulicy Narutowicza i pozostawię artykulik bez komentarza , czy wiecie dlaczego?
Avatar
podatnik / 17 czerwca 2010 o 10:03
Marciniuk pomyśl kto się składa na twoją pensję
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 09:45
Z tego dofinansowania nie można zakupić samochodu, proponuję poczytać rozporządzenie.
Ale wiadomo, Polak sobie poradzi...
Można "sprzedać" posiadane maszyny, wziąć dotacje na nie, "odkupić" a za pieniądze na narzędzia, które już w sumie mamy kupić samochód.
Avatar
~gość~ / 17 czerwca 2010 o 09:04
Chory kraj,chorzy urzędnicy,Polska C!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!