piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Hrubieszów: Były dyrektor PCPR skazany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2011, 09:29

Wyrok, który zapadł przed hrubieszowskim sądem, nie jest prawomocny (Archiwum)
Wyrok, który zapadł przed hrubieszowskim sądem, nie jest prawomocny (Archiwum)

Na rok i 4 miesiące pozbawienia wolności skazał sąd byłego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie. Ale oskarżony o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków Ernest L. nie pójdzie do więzienia, bo warunkowo zawieszono mu wykonanie kary na okres 3 lat.

Dodatkowo Sąd Rejonowy w Hrubieszowie skazał b. dyrektora na 3 tys. złotych grzywny oraz zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w organach samorządu na okres roku.

W toku śledztwa ustalono, że 32-letni Ernest L. miał długi, dlatego jego wynagrodzeniem zainteresował się komornik, który z wypłaty potrącał mu regularnie zobowiązania.

Ale podczas kontroli przeprowadzonej w czerwcu ub. roku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wyszło na jaw, że przez kilka miesięcy część należności dyrektor zlecił przelewać pracownikowi na konto żony.

Sprawą zajęli się śledczy, którzy oskarżyli Ernesta L. o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej polegającej na uniknięciu pełnych potrąceń z wypłacanych należności przekroczył uprawnienia i nie dopełnił obowiązków usuwając składniki swego majątku w postaci nagród i dodatkowego wynagrodzenia, w tym popularnej "trzynastki”, wydając podległemu pracownikowi dyspozycję przelewu tych pieniędzy na konto bankowe żony "w celu udaremnienia orzeczeń sądu i komornika”.

Chodziło dokładnie o 3126 złotych.

Dodatkowo b. dyrektor ukrywał pisma komornika kierowane do PCPR o zajęciu wynagrodzenia za pracę i działał na szkodę wierzycieli. Oskarżony nie przyznał się do winy. Gdy sprawa wyszła na jaw, starosta hrubieszowski odwołał Ernesta L. z zajmowanego stanowiska.

Wyrok, który zapadł przed hrubieszowskim sądem, nie jest prawomocny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!