sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Hrubieszów: Chcą pożegnać się z burmistrzem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2013, 18:22
Autor: (jsz)

Radni z Hrubieszowa opowiedzieli się za referendum w sprawie odwołania burmistrza. Tadeusza Garaja nie było na sali obrad. Nie wiadomo więc, czy dojdzie do plebiscytu.

Za referendum opowiedziało się jedenastu radnych. Dwóch było przeciw. Decyzja radnych nie oznacza automatycznie, że referendum się odbędzie. Burmistrz jest chory, więc nie mógł złożyć wyjaśnień.

Tymczasem zgodnie z przepisami, radni przed głosowaniem powinni zapoznać się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i wysłuchać burmistrza. Izba nie zgłosiła uwag do uchwały w sprawie absolutorium.

Drugi wymóg nie został jednak spełniony. W tej sytuacji o tym, czy uchwała jest ważna zdecyduje wojewoda.

Według radnych, czwartkowe głosowanie w sprawie referendum jest wiążące. Nieobecność Tadeusza Garaja nie została bowiem dostatecznie usprawiedliwiona.

Kłopoty burmistrza zaczęły się w maju. Radni nie przyjęli wtedy sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. To oznacza brak absolutorium dla burmistrza.

Powód? Rosnące zadłużenie miasta, które stanowi obecnie nieco ponad połowę rocznych dochodów. Tymczasem ustawowa granica zadłużenia to 60 proc. Lubelska RIO pozytywnie zaopiniowała uchwałę w sprawie nie udzielenia absolutorium burmistrzowi. To otworzyło drogę do głosowania nad referendum.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!