sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Hrubieszów ma budżet na miarę własnych możliwości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2011, 14:09

Podczas głosowania nad budżetem radni Hrubieszowa byli jednogłośni (Fot. Leszek Wójtowicz)
Podczas głosowania nad budżetem radni Hrubieszowa byli jednogłośni (Fot. Leszek Wójtowicz)

To nie będzie duży krok w przód, samorząd skupi się na realizacji rozpoczętych inwestycji. Radni Hrubieszowa przyjęli na ostatniej sesji budżet miasta na ten rok.

Planowane dochody przekroczą 42 mln zł, a wydatki zaplanowano na prawie 48,7 mln zł. Deficyt w wysokości 6,5 mln zł pokryją kredyty i pożyczki.

– Nie jest to budżet wielkich nadziei i oczekiwań, skupia się raczej na kontynuacji rozpoczętych inwestycji – przyznał burmistrz Tadeusz Garaj. – To budżet na miarę naszych możliwości. Nie zrobimy dużego kroku w przód, trzeba realizować rozpoczęte inwestycje.

Najpoważniejszą z inwestycji drogowych będzie budowa dróg na osiedlu Basaja oraz parkingów w pasie drogowym przy ul. Polnej i Mickiewicza. Całość ma kosztować prawie 3 mln zł, z czego połowę stanowić ma dofinansowanie. Miasto ma wszystkie pozwolenia na budowę.

W planach jest też budowa drogi przy ul. Ceglanej, przebudowa oraz modernizacja dróg wewnętrznych na osiedlu Sławęcin (ul. Armii Krajowej i Sikorskiego) oraz budowa parkingu przy ul. Nowej. Na wszystko zarezerwowano w budżecie 170 tys. zł.

Planuje się kontynuację budowy mieszkań socjalnych przy ul. Gródeckiej. Na wzniesienie 4 kolejnych segmentów (28 mieszkań) radni zabezpieczyli w budżecie 500 tys. zł. Zaplanowana kwota umożliwi przeprowadzenie procedury przetargowej w celu złożenia wniosku do banku o dofinansowanie, a także rozpoczęcie prac. Na rewitalizację centrum Hrubieszowa zabezpieczono 300 tys. zł. Kontynuowane będą roboty związane z budową boiska przy SP nr 1. Radni zabezpieczyli na to zadanie ponad 1,2 mln zł.

Na budowę kolektora deszczowego w ul. Pobereżańskiej zabezpieczono 75 tys. zł, kontynuowana będzie budowa kanalizacji sanitarnej na os. Jagiellońskie oraz opracowanie dokumentacji projektowej na podobne zadanie przy ul. Żeromskiego.

Ponad 580 tys. zł przeznaczono na budowę sieci wodociągowej w ul. Dwernickiego i os. Lipice, zabezpieczono też środki na wykonanie dokumentacji na podobne zadania przy ul. Wodnej i Antonówka.

Prawie 3,5 mln zł pochłonie przebudowa areny lekkoatletycznej na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (zadanie realizowane z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki), a 545 tys. zarezerwowano na budowę "Orlika” przy SP nr 3. – Modelowy budżet jest wtedy, gdy wydatki bieżące stanowią 75 proc., a wydatki inwestycyjne 25 proc. U nas nie da się stworzyć takiego budżetu, trzeba więc realizować rozpoczęte inwestycje – powiedział radny Józef Bojarczuk.

Radni jednogłośnie przyjęli budżet.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marcin
ciekawy
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marcin
marcin (7 marca 2011 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
logowanie i jeszcze raz logowanie większa możliwość namierzenia a tak szukać będą wiatru w polu
Marcin ekipa [url="http://www.forum.hrubieszow.info/"]Forum Hrubieszowskie Zapraszamy [/url]
Rozwiń
ciekawy
ciekawy (7 marca 2011 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Garaj proszę podać kwotę dotacji dla HOSiRu oraz Unii Hrubieszów oraz podać jaki to procent całorocznego budżetu i jak to wygląda do roku poprzedniego. Niech ludzie wiedzą jak traktuje się u nas sport. Podają, że przebudowa areny wyniesie 3,5 miliona złotych. Dlatego warto dowiedzieć się ile pieniedzy radni przeznaczyli na sport w mieście.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!