wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Hrubieszów: Osiem rodzin straciło dach nad głową, potrzebują pomocy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2013, 15:20

Pożar przy ul. Cichej w Hrubieszowie wybuchł w nocy z 1 ma 2 maja. Płonęły poddasza dwóch drewnianyc
Pożar przy ul. Cichej w Hrubieszowie wybuchł w nocy z 1 ma 2 maja. Płonęły poddasza dwóch drewnianyc

Sprzęt gospodarstwa domowego, meble, ubrania i środki czystości – wszystko jest potrzebne pogorzelcom z Hrubieszowa. Najmłodszy poszkodowany, który stracił w pożarze dom ma 4 lata.

W wyniku pożaru, który wybuchł podczas długiego majowego weekendu dach nad głową straciło osiem rodzin z dziećmi.

– Na szczęście wszyscy jesteśmy cali i zdrowi. Zdążyliśmy w porę uciec z palącego się domu. Kiedy ogień wybuchł spaliśmy – opowiada Agata Słupska, matka dwójki dzieci w wieku 4 i 5 lat. – Mąż zdążył tylko złapać jakiś garnek i kilka ubrań dla dzieci. Wszystko inne zostało.

Pożar przy ul. Cichej w Hrubieszowie wybuchł w nocy z 1 ma 2 maja. Płonęły poddasza dwóch drewnianych domów i budynek gospodarczy. – Nikt z mieszkańców nie ucierpiał – mówi mł. kpt. Piotr Sendecki z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Ale mieszkające tam osoby straciły dorobek całego życia. – Poszkodowanych jest w sumie 17 osób. To osiem rodzin, w tym dwie z dziećmi w wieku od 4 do 12 lat – wyjaśnia Elżbieta Lebiedowicz, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie. – Zostali umieszczeni w Hotelu "Szałas” w Hrubieszowie. Mają dach nad głową i zapewnione dziennie trzy posiłki. Otrzymali też talony na odzież i środki czystości. Mogli porozmawiać z psychologiem.

Pomoc poszkodowanym organizują zarówno urzędnicy jak też Polski Czerwony Krzyż. Już 3 maja w parku miejskim została przeprowadzona zbiórka darów dla pogorzelców. – Udało się zebrać 8 worków odzieży – dodaje Lebiedowicz.

Potrzeby są jednak ogromne – m.in. sprzęt gospodarstwa domowego i AGD, meble, ubrania i środki czystości. Pogorzelcom można również pomagać przekazując datki finansowe.

Część osób może już zamieszkać w lokalach komunalnych, które udostępniło im miasto.

– Są to trzy mieszkania w różnych częściach Hrubieszowa – przy ul. Wesołej, Zamojskiej i Wyzwolenia – wylicza Czesław Podgórski, sekretarz Hrubieszowa, z którym wczoraj rozmawialiśmy. – Poszkodowani mogli zobaczyć te lokale. Dwie rodziny już się prawie zdecydowały. Dla pozostałych będą przystosowane inne pomieszczenia, które są w naszych zasobach. One wymagają jednak remontu.

Przed podjęciem decyzji poszkodowani również obejrzą te lokale.

JAK MOŻESZ POMÓC
* dobrowolne wpłaty. Pieniądze można wpłacać na konto bankowe w Banku Pekao S.A. nr 30 1240 5497 1111 0010 5073 3270 z dopiskiem "POGORZELCY HRUBIESZÓW” bądź osobiście w Oddziałach Rejonowych PCK na terenie całego województwa lubelskiego.

* szczegółowe informacje o potrzebach można uzyskać pod numerami telefonów – 84 696 55 60 (MOPS w Hrubieszowie) i 84 696 24 10 lub 81 532 08 27 (PCK)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!