poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

Hrubieszów: Referendum w sprawie odwołania burmistrza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 sierpnia 2013, 13:11
Autor: dudi

Radni chcą odwołania burmistrza. (Archiwum)
Radni chcą odwołania burmistrza. (Archiwum)

Prawdopodobnie będzie referendum w sprawie odwołania Tadeusza Garaja, burmistrza Hrubieszowa. Wojewoda nie miała zastrzeżeń do uchwały referendalnej, którą podjęli radni.

Uchwałę o referendum radni przegłosowali na początku lipca. Większość z nich była niezadowolona z powodu niewykonania budżetu za ubiegły rok. Za referendum opowiedziało się jedenastu radnych, a dwóch było przeciw.

Na sesji specjalnej zabrakło jednak burmistrza Tadeusza Garaja, bo przebywał na zwolnieniu lekarskim, a zgodnie z prawem powinien odnieść się do decyzji radnych. Dlatego o tym czy uchwała jest ważna miała w ciągu 30 dni zadecydować wojewoda. Jak się dowiedzieliśmy "organ nadzorczy nie wszczął postępowania nadzorczego”, co oznacza, że uchwała jest ważna i referendum może się odbyć.

W piśmie wojewoda odrzuciła także zastrzeżenia komisarza wyborczego z Zamościa. Chodziło o brak określonego terminu referendum i harmonogramu prac nad nim. – Informacje zgłoszone przez organ wyborczy nie mają charakteru istotnego naruszenia prawa skutkującego koniecznością stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miasta – czytamy w informacji z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

- Od początku wiedzieliśmy, że ta uchwała będzie ważna. Teraz chcemy żeby jak najwięcej ludzi wzięło udział w referendum. Będziemy do tego zachęcać. Ta uchwała nie wzięła się z sufitu. Jesteśmy niezadowoleni z pracy burmistrza – mówi Reginald Kawalec, radny.

Teraz burmistrz może zaskarżyć uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Gdyby zrezygnował z tej możliwości wtedy komisarz wyborczy ma 50 dni od publikacji uchwały w Dzienniku Urzędowym na rozpisanie referendum. – Pismo nie trafiło jeszcze do Urzędu Miasta, dlatego nie chcemy się szerzej wypowiadać na ten temat. Prawdopodobnie jednak burmistrz zaskarży uchwałę – mówi Czesław Podgórski, sekretarz miasta.

Radni zarzucają burmistrzowi m.in. zadłużenie miasta, brak wykonania budżetu za ubiegły rok i słabą współpracę z radą. Burmistrz tłumaczył, że to czysta złośliwość radnych. – To sąd kapturowy nade mną. Budżet zrealizowaliśmy prawidłowo. Po prostu niektóre terminy się przesunęły, m.in. z powodu późniejszego otrzymania pieniędzy. To nie nasza wina. Poza tym zadłużenie miasta jest na poziomie 52 procent. Bezpieczny próg to 60 procent. Pilnujemy tych wskaźników – tłumaczył w lipcu Tadeusz Garaj, burmistrz Hrubieszowa.

W połowie lipca radni obcięli burmistrzowi pensje o prawie 2600 zł. Swoje diety obniżyli o 10 procent. - Z zaoszczędzonych pieniędzy chcemy pokryć koszty referendum – tłumaczyli.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
placek
eustachy
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 sierpnia 2013 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Idiotyzm, nagonka hrubieszowskiego posła który już wciska swoich kolesi po stanowiskach. Czy naprawdę myślicie że nowy burmistrz coś zrobi? Naiwni jesteście.

Rozwiń
placek
placek (17 sierpnia 2013 o 00:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pora już na emeryturę ,może by tak młodemu pokoleniu miejsca z godnością  ustąpić .BARANY JUŻ OSTRZYŻONE!! obietnice były a no były,ale lampki Bożonarodzeniowe na poważnym Urzędzie cały rok.. tzn... gospodarz do D.. powinien sam je zdjąć  skoro urzędników za mało w tym budynku.

Rozwiń
eustachy
eustachy (15 sierpnia 2013 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie ta osoba podniosła sobie pobory na początku kadencji tylko radni mu podnieśli a przy okazji i sobie.

Rozwiń
Hhhrubieszow
Hhhrubieszow (15 sierpnia 2013 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta osoby na początku sprawowania władzy podniosła sobie pensje, więc widać po co został burmistrzem nie dla ludzi i miejscowości tylko dla samego siebie...do tego jego dosyć specyficzny styl bycia... ogólnie ten człowiek to pomyłka od początku do końca. POMYŁKA

Rozwiń
polak
polak (15 sierpnia 2013 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tadeuszu Garaj jak  jeden mówi żeś pijany to nie wierz,jak mówi dwie osoby to uwierz..

Bo ktoś  Ci znowu narzyga na plecy.

Budrzet to pretekst.

Nie chcą Cię za zarozumialstwo i styl  zarządzania,a widzę ,że nie wyciągnełeś wniosków z ZOZ.

w tym wieku trudno się zmienić.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!