niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Hrubieszów: Szpetna reklama na Domu Lekarzy pojawia się i znika

  Edytuj ten wpis

Baner reklamowy szpeci zabytkowy drewniany Dom Lekarzy w Hrubieszowie. Nie dość, że wywieszono go za grosze, to na dodatek bez zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków. Trzeba jak najszybciej rozwiązać umowę – wskazują władze miasta.

O zajęcie się tą sprawą wnioskował na ostatniej sesji radny Czesław Podgórski.

– Reklama wisi na budynku objętym rejestrem zabytków– podnosił radny. – Zgodę na jej umieszczenie powinien wydać konserwator zabytków, ale jak mi się udało ustalić, nikt nie konsultował się z nim w tej sprawie. Reklama szpeci zabytkowy obiekt, a tym samym nie ma racji bytu – dodał.

Po jego pierwszym sygnale baner w formie trójkąta z logo jednego z supermarketów został zdjęty, ale kilka dni temu w nocy znowu pojawił się w szczytowej części ganku Domu Lekarzy przy ul. Piłsudskiego.

– Dziesięcioletnia umowa bez możliwości rozwiązania została podpisana z zarządem naszej spółki w 2006 roku (za poprzednich władz miasta i PGKiM – red.) – poinformował Wojciech Ciesielczuk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Hrubieszowie.

Hrubieszowski przedsiębiorca, który zawarł ją z ówczesnym szefostwem PGKiM, zobowiązał się zapłacić za eksponowanie reklamy... 1 tys. złotych, czyli rocznie kosztuje go to 100 złotych.

– Taniej być nie mogło – komentowano gorąco podczas obrad Rady Miasta. – Gdyby za miesiąc spółka otrzymywała z tego tytułu 100 złotych, to jeszcze można by zrozumieć – słychać było w kuluarach.

Władze miasta chcą jak najszybciej pozbyć się kłopotu.

– Dążę to tego, by zarząd PGKiM rozwiązał niekorzystnie zawartą umowę na lokalizację reklamy na budynku komunalnym – mówi Zbigniew Dolecki, burmistrz Hrubieszowa. – Podczas jej podpisywania nie wzięto pod uwagę zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków, więc prawnie jest nieważna.

Prezes spółki oznajmił na sesji, że zaproponował przedsiębiorcy zwrot zapłaconych z góry pieniędzy, czyli 500 złotych, ale ten ostatni nie przystał na takie rozwiązanie, domagając się dodatkowo 2 tys. złotych tytułem pokrycia kosztów wykonania banera.

– Dlatego nie wykluczamy wystąpienia na drogę sądową – powiedział Ciesielczuk. – Moim obowiązkiem jest przypilnowanie, by reklama została jak najszybciej zdjęta z ganku zabytkowego domu.

Za takim rozwiązaniem optują też mieszkańcy miasta i przyjezdni. – To nie jest dobre miejsce na reklamę – przyznaje Maria Wojczuk. – Ale samym budynkiem też warto by się zająć, bo niszczeje – dodała.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gościu~
Gość
T.K.M.
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gościu~
~gościu~ (4 października 2009 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki to jest zabytek od kilkudziesięciu lat nie remontowany. Takich zabytków natworzył nam śp. Wiktor Zin. Niech spoczywa w pokoju. Moim zdaniem taki zabytek winien zniknąc z tego skrzyżowania. Wtedy może powstanie faktyczne skrzyżowanie z dojazdem do Szpitala. Do roboty radni hrubieszowscy. Krytykować Paanie radny to chyba domena naszych mędrców. Pozdrawiam.
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2009 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
T.K.M. napisał:
Banier reklamowy to pikuś! Należy jak najszybciej przenieść tą drewnianą ruderę, jeżeli jest zabytkiem architektonicznym wsi polskiej, do skansenu, żeby nie szpeciła miasta.

tak to jest jak sie przeflancowuje buraka ze wsi do miasta i niezna on historii
Rozwiń
T.K.M.
T.K.M. (4 października 2009 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Banier reklamowy to pikuś! Należy jak najszybciej przenieść tą drewnianą ruderę, jeżeli jest zabytkiem architektonicznym wsi polskiej, do skansenu, żeby nie szpeciła miasta.
Rozwiń
olo
olo (4 października 2009 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
takich zabytkowych nie odnawianych i nie konserwowanych obiektów jest trochę w Hrubieszowie , niszczeje bezmyslnie oddany na mieszkania komunalne pałacyk Kissewetrów przy ul.3 Maja , jeszcze troche a rozsypie się dworek róg ul.Łaziennej i Staszica , jedyna zabytkowa kamieniczka w południowozachodniej części Sutek obrosła liszjami , resztki boni i sztukaterii pozwoliłyby na odtworzenie pierwotne , zabytkowy budynek w Rynku po po spaleniu straszy od kilku lat , czyżby nikt nie miał pomysłu na zagospodarowanie , ktos już pisał oddać za złotówke na warunkach okreslonych przez miasto tak jak robią madrzy ludzie , sztaszicowski dom lekarzy - przecież z tego budynku juz niewiele zostało z pierwotnego wyglądu , a może korzystnie sprzedać za duże pieniądze własnie z uwarunkowaniami tzn odrestaurować - a za uzyskane pieniądze wybudować ludziom tam mieszkającym dom - może ktos miałby pomysł na zagospodarowanie odresturowanego obiektu itd itd , jedno jest pewne nikt w Hrubieszowie nie zawraca sobie głowy nielicznymi i idącymi w rozsypkę zabytkami , kiedys za nardzo madrej władzy wyburzono zabytkowz zajazd na ul.Partyzantów i zrobiono ogródki działkowe dla wladzy przy pałacyku Du Chateu - teraz jest fajnie kartofle , buraki itp w sąsiedztwie domu kultury i muzeum a mozna przecież ten teren wykorzystać na miejsce imprez plenerowych , teraz imprezy robi sie na ulicy itd itd
Rozwiń
m45
m45 (4 października 2009 o 07:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może rozebrać tę ruderę, która tylko szpeci skrzyżowanie.Jak do remontu ,to nie ma pieniędzy,jak coś nie tak , to wtarabaniają się wszyscy - z konserwatorem zabytków na czele.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!