poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Hrubieszów, Tomaszów Lub.: Uroczystości u celników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lutego 2012, 14:05
Autor: (lew)

 (Archiwum)
(Archiwum)

W Hrubieszowie zaplanowano oddanie do użytku stacjonarnego urządzenia RTG do prześwietlania wagonów kolejowych, natomiast w Tomaszowie Lubelskim nowej siedziby oddziału celnego. Obie uroczystości odbędą się we wtorek.

Skaner RTG jest pierwszym tego typu urządzeniem na kolejowym przejściu granicznym w województwie lubelskim. Wartość inwestycji obejmującej urządzenie wraz z infrastrukturą budowlaną to 16,4 mln złotych.

– Skaner zainstalowany został na szerokotorowej linii kolejowej (Linia Hutnicza Szerokotorowa – red.) prowadzącej do terminala w Sławkowie, co znaczenie ułatwi walkę z przemytem na granicy polsko-ukraińskiej – informuje Marcin Czajka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Początek uroczystości o godz. 12. Dwie godziny później zaplanowano uroczyste oddanie do użytku Oddziału Celnego przy ul. Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lubelskim. Tamtejsi celnicy mają nową siedzibę, oddział dysponuje także m.in. nowoczesnym budynkiem kontrolno-magazynowym, wagą, rampą rozładunkową, zapleczem socjalnym dla kierowców oraz placem postojowym dla blisko 60 pojazdów ciężarowych.

Oddział Celny w Tomaszowie Lubelskim stanowi ważne zaplecze dla granicznego Oddziału Celnego w Hrebennem. – Środki na realizację przedsięwzięcia zostały zagwarantowane w uchwale Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego "Modernizacja Służby Celnej w latach 2009–2011 r.” – przypomina Czajka.

Wartość inwestycji to 18 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!