piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Hrubieszów, Tomaszów Lub.: Uroczystości u celników

Dodano: 29 lutego 2012, 14:05
Autor: (lew)

 (Archiwum)
(Archiwum)

W Hrubieszowie zaplanowano oddanie do użytku stacjonarnego urządzenia RTG do prześwietlania wagonów kolejowych, natomiast w Tomaszowie Lubelskim nowej siedziby oddziału celnego. Obie uroczystości odbędą się we wtorek.

Skaner RTG jest pierwszym tego typu urządzeniem na kolejowym przejściu granicznym w województwie lubelskim. Wartość inwestycji obejmującej urządzenie wraz z infrastrukturą budowlaną to 16,4 mln złotych.

– Skaner zainstalowany został na szerokotorowej linii kolejowej (Linia Hutnicza Szerokotorowa – red.) prowadzącej do terminala w Sławkowie, co znaczenie ułatwi walkę z przemytem na granicy polsko-ukraińskiej – informuje Marcin Czajka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Początek uroczystości o godz. 12. Dwie godziny później zaplanowano uroczyste oddanie do użytku Oddziału Celnego przy ul. Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lubelskim. Tamtejsi celnicy mają nową siedzibę, oddział dysponuje także m.in. nowoczesnym budynkiem kontrolno-magazynowym, wagą, rampą rozładunkową, zapleczem socjalnym dla kierowców oraz placem postojowym dla blisko 60 pojazdów ciężarowych.

Oddział Celny w Tomaszowie Lubelskim stanowi ważne zaplecze dla granicznego Oddziału Celnego w Hrebennem. – Środki na realizację przedsięwzięcia zostały zagwarantowane w uchwale Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego "Modernizacja Służby Celnej w latach 2009–2011 r.” – przypomina Czajka.

Wartość inwestycji to 18 mln zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!