Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 czerwca 2008 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Hrubieszów: We trzech zabili psa

0 16 A A

Gdyby nie zdecydowana postawa świadka, nikt nie dowiedziałby się o zabiciu małego kundelka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pies zginął, bo wcześniej miał zaatakować pupila jednego ze sprawców. To ten ostatni wydał wyrok śmierci, a do pomocy poprosił kolegów.

- Na ul. Gródeckiej katują psa - takie zgłoszenie przyjął w środę wieczorem dyżurny hrubieszowskiej policji od 31-letniego mieszkańca miasta.

Stróże prawa nie zbagatelizowali tego sygnału i udali się pod wskazany adres. Ale na miejscu nie znaleźli niczego podejrzanego. Trop prowadził dalej.

- Gdy świadek zdarzenia zagroził, że powiadomi policję, sprawcy wynieśli zabite zwierzę w okolicę torów kolejowych i tam je porzucili - informuje podinspektor Ryszard Wasiak, naczelnik sekcji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Już na pierwszy rzut oka było widać, że brązowy kundelek zginął w okropnych męczarniach. Lekarz weterynarii stwierdził, że bezpośrednią przyczyną zejścia było pęknięcie kości czaszki, piesek miał też złamaną żuchwę i wybite oko.

Dzięki zeznaniom świadka nie było kłopotów z ustaleniem sprawców. 27-latek wraz z dwoma kolegami w wieku 21 i 18 lat spędzili noc w policyjnym areszcie. Alkomat wykazał u najstarszego 2,40 promila alkoholu, kompani mieli w organizmach po ok. 1,5 promila.

Dlaczego kundel zginął? - Bo wcześniej miał wbiec na posesję 27-latka i zaatakować jego psa - opowiada podinsp. Wasiak.

Rozwścieczony właściciel poprosił o pomoc kolegów i razem dopadli nieproszonego gościa. Bili go kijem i sztachetą, nie szczędzili kopniaków. Żałosny skowyt konającego czworonoga usłyszał przypadkowy świadek, który zadzwonił po policję.

Sprawcom grozi do roku pozbawienia wolności. - To sadyści - uważa Krystyna Pomarańska z Pogotowia i Straży dla Zwierząt w Zamościu. - Dobrze, że znalazł się człowiek, któremu nie był obojętny los maltretowanego zwierzęcia.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 17 stycznia 2011 o 14:53
[quote name='Gość' timestamp='1213917081' post='32233']
Do roku wiezienia za psa? Nastepnym razem nadepnie ktos takiemu na palec a ten zabije go z okrucienstwem. Uwazam ze kary za takie czyny sa zbyt niskie! Kiedy to sie zmieni w polskim prawie?!
[/quote]
Zmieni się, gdy sędziowie zrobią się wrażliwsi na krzywdę bezbronnych.czekam na to od lat.
Avatar
Anna / 17 stycznia 2011 o 14:50
To jest wina naszych Sądów, bo dają takim sadystom za łagodne wyroki. 10 lat ciężkich robót, aby nie jedli za moje podatki. Prawo może weegzekwować wyrokami zmianę zachowań. Tylko czy chce?
Avatar
KAT / 10 sierpnia 2008 o 07:42
ty idioto chcesz w realu podyskutować ze mną o tej sprawie? zapraszam idioto
Avatar
Gość / 30 lipca 2008 o 18:47
ale z was idioci!!dajcie spokoj!!
Avatar
KAT / 5 lipca 2008 o 20:15
ja bym ich własnorecznie zapierdo......
Avatar
Aga / 5 lipca 2008 o 15:37
gnoje niech spier...... i nie siedza do zywocie za takie czyny . Kocham psy bo jestem weterynarzem . Pozdro ci ktorzy sa za to odpowiedzia . Kocham was psiaki !!!!!!!
Avatar
fiks / 24 czerwca 2008 o 00:59
Odnośnie ludzi ze wsi to nie ma reguły - znam takich co psu nawet wody nie naleją, a nie mówię o jedzeniu.
Stoi na łańcuchu to może jakąś muchę sobie złapie - to też jest sadyzm.
Odnośnie bestii z Hrubieszowa to proponuję taki sam łomot może wtedy zastanowi sie jeden z drugim bezmózgich istot co robi, że piesek też cierpiał i to okropnie.
Należy się im nie rok w zawieszeniu tylko 10 lat i wpie....dol i to porządny tak aby gnaty połamać i oko wybić.
Niech sobie ogrodzenie naprawi deb***, kwadratowy łysy łeb.
Avatar
STYX / 22 czerwca 2008 o 16:17
A zap...hrubiueszowskich gnoi !!!!!!
Avatar
gość5 / 21 czerwca 2008 o 15:31
a ci miastowi to wioskowi ot i cała filozofia
Avatar
Gość / 20 czerwca 2008 o 21:53
człowiek napisał:
ludzie ze wsi nie lubia wszelkich zwierzat domowych dla nich wyrzucenie psa lub kota z domu to tak jak wyniesienie kubła ze śmieciami , trzeba pokoleń by traktowano zwierzeta tak jak na zachodzie europy , ale nasze społeczeństwo przenisione z wiejskich oplotków do miasta w głębi duszy dalej jest kmiotem tylko z maską obłudy na twarzy , dlatego jest tyle zwierząt porzuconych i podrzuconych na osiedlach , w lasach na drogach

Ludzie ze wsi jako jedyni mają chyba serce, aby przygarnąć to co porzucą miastowi!! Zwierzę to nie zabawka!!

A co do oprawców to proponowałbym 4 lata pozbawienia wolności i karę 10 000 PLN dla każdego z oprawców na cele społeczne, np. schroniska dla zwierząt!!

Ludzie ze wsi jako jedyni mają chyba serce, aby przygarnąć to co porzucą miastowi!! Zwierzę to nie zabawka!!

A co do oprawców to proponowałbym 4 lata pozbawienia wolności i karę 10 000 PLN dla każdego z oprawców na cele społeczne, np. schroniska dla zwierząt!! rozwiń
Avatar
Anna / 17 stycznia 2011 o 14:53
[quote name='Gość' timestamp='1213917081' post='32233']
Do roku wiezienia za psa? Nastepnym razem nadepnie ktos takiemu na palec a ten zabije go z okrucienstwem. Uwazam ze kary za takie czyny sa zbyt niskie! Kiedy to sie zmieni w polskim prawie?!
[/quote]
Zmieni się, gdy sędziowie zrobią się wrażliwsi na krzywdę bezbronnych.czekam na to od lat.
Avatar
Anna / 17 stycznia 2011 o 14:50
To jest wina naszych Sądów, bo dają takim sadystom za łagodne wyroki. 10 lat ciężkich robót, aby nie jedli za moje podatki. Prawo może weegzekwować wyrokami zmianę zachowań. Tylko czy chce?
Avatar
KAT / 10 sierpnia 2008 o 07:42
ty idioto chcesz w realu podyskutować ze mną o tej sprawie? zapraszam idioto
Avatar
Gość / 30 lipca 2008 o 18:47
ale z was idioci!!dajcie spokoj!!
Avatar
KAT / 5 lipca 2008 o 20:15
ja bym ich własnorecznie zapierdo......
Avatar
Aga / 5 lipca 2008 o 15:37
gnoje niech spier...... i nie siedza do zywocie za takie czyny . Kocham psy bo jestem weterynarzem . Pozdro ci ktorzy sa za to odpowiedzia . Kocham was psiaki !!!!!!!
Avatar
fiks / 24 czerwca 2008 o 00:59
Odnośnie ludzi ze wsi to nie ma reguły - znam takich co psu nawet wody nie naleją, a nie mówię o jedzeniu.
Stoi na łańcuchu to może jakąś muchę sobie złapie - to też jest sadyzm.
Odnośnie bestii z Hrubieszowa to proponuję taki sam łomot może wtedy zastanowi sie jeden z drugim bezmózgich istot co robi, że piesek też cierpiał i to okropnie.
Należy się im nie rok w zawieszeniu tylko 10 lat i wpie....dol i to porządny tak aby gnaty połamać i oko wybić.
Niech sobie ogrodzenie naprawi deb***, kwadratowy łysy łeb.
Avatar
STYX / 22 czerwca 2008 o 16:17
A zap...hrubiueszowskich gnoi !!!!!!
Avatar
gość5 / 21 czerwca 2008 o 15:31
a ci miastowi to wioskowi ot i cała filozofia
Avatar
Gość / 20 czerwca 2008 o 21:53
człowiek napisał:
ludzie ze wsi nie lubia wszelkich zwierzat domowych dla nich wyrzucenie psa lub kota z domu to tak jak wyniesienie kubła ze śmieciami , trzeba pokoleń by traktowano zwierzeta tak jak na zachodzie europy , ale nasze społeczeństwo przenisione z wiejskich oplotków do miasta w głębi duszy dalej jest kmiotem tylko z maską obłudy na twarzy , dlatego jest tyle zwierząt porzuconych i podrzuconych na osiedlach , w lasach na drogach

Ludzie ze wsi jako jedyni mają chyba serce, aby przygarnąć to co porzucą miastowi!! Zwierzę to nie zabawka!!

A co do oprawców to proponowałbym 4 lata pozbawienia wolności i karę 10 000 PLN dla każdego z oprawców na cele społeczne, np. schroniska dla zwierząt!!

Ludzie ze wsi jako jedyni mają chyba serce, aby przygarnąć to co porzucą miastowi!! Zwierzę to nie zabawka!!

A co do oprawców to proponowałbym 4 lata pozbawienia wolności i karę 10 000 PLN dla każdego z oprawców na cele społeczne, np. schroniska dla zwierząt!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 231 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!