czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Hrubieszowscy radni uchwalili roczne stawki lokalnych opłat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 grudnia 2002, 17:10

Rada Miejska uchwaliła roczne stawki podatków od nieruchomości i środków transportu, podatku rolnego i od posiadania psów. Wzrosną o niecałe 3 proc. Radni określili również nowe stawki opłat targowych.

Stawka podatku od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków) wyniesie w przyszłym roku 0,53 zł od 1 m kw. powierzchni (wzrost o 2 grosze), a od gruntów pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych - 3,38 zł od 1 ha pow. (wzrost o 10 groszy). Od pozostałych gruntów trzeba będzie zapłacić podatek w wysokości 0,08 zł od 1 m kw. pow. Podatek od budynków mieszkalnych wyniesie 0,41 zł od 1 m kw. pow. (wzrost o 1 gr.). 15,17 zł od 1 m kw. pow. - to stawka podatku od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej (wzrost o 0,41 zł). Podatek od budynków zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych wyniesie 3,46 zł od 1 m kw. pow.
Wzrosną roczne stawki podatku od środków transportu. W zależności od rodzaju pojazdu i jego wieku trzeba będzie zapłacić od 10 do 50 zł więcej niż w tym roku. Przykładowo podatek od samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu od 3,5 do 5,5 t włącznie, mającego zamontowane urządzenie zmniejszające niekorzystny wpływ na środowisko naturalne (rok produkcji 1995 i młodsze), wyniesie 460 zł (wzrost o 10 zł), a od autobusu o liczbie miejsc 30 i więcej (rok produkcji 1994 i starsze) - 1550 zł (wzrost o 50 zł).
O złotówkę wzrośnie roczny podatek od posiadania psów. Dla osób zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej wyniesie on 29 zł, a w budynkach jednorodzinnych - 27 zł. Na 50 proc. zniżkę mogą liczyć emeryci i renciści.
Dobra wiadomość dla hrubieszowskich rolników. Podatek rolny wzrośnie, ale nieznacznie. Duża w tym zasługa wiceprzewodniczącego Rady Miasta Józefa Bojarczuka, który podczas piątkowej dyskusji nad projektem uchwały złożył wniosek formalny o obniżenie ceny skupu żyta (stanowiącej podstawę do obliczenia podatku rolnego) z 33 zł do 32,20 zł za kwintal. Wniosek zyskał aprobatę radnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!