wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

W piątek do grona ponad 30 tys. studentów UMCS dołączyło około 180 osób kształcących się na pięciu kierunkach w biłgorajskim kolegium licencjackim. Uroczystość immatrykulacji odbyła się w sali koncertowej biłgorajskiej szkoły muzycznej.

W obecności studentów I roku, zaproszonych gości i Rady Patronackiej uczelni w Biłgoraju, uroczystego otwarcia roku akademickiego dokonał prorektor UMCS prof. dr hab. Jan Pomorski. Potem przyszła kolej wręczenie indeksów, które świeżo upieczeni żacy odbierali przy wtórze "Gaudeamus igitur”.
Studenci wysłuchali także wykładu prof. dr hab. Janusza Golca pt. "Asymilacja czy izolacja. Galicja w twórczości Josepha Rotha i Bruno Schultza”, który zainicjował okres kilkumiesięcznej wytężonej pracy studentów i wykładowców.
Kolegium w Biłgoraju jest jedną z pięciu tego typu placówek prowadzonych przez lubelski UMCS. Celem jej powstania jest stworzenie szansy na zdobycie wyższego wykształcenia przez młodzież z małych miasteczek i wsi. Prorektor Jan Pomorski zapowiedział w Biłgoraju, że od przyszłego roku uruchomione tu zostaną studia stacjonarne, a oferta kolegium poszerzona zostanie o dwa nowe kierunki.

Iwona Oszczyna

Pochodzi z Siedlisk. Jest jedną ze 180 nowych studentów, którzy od tego roku kształcić się będą w Biłgoraju.
- Biłgorajską uczelnię wybrałam dlatego, że leży blisko mojej rodzinnej miejscowości. Dojeżdżanie Lublina na studia zaoczne byłoby nie tylko męczące, ale i o wiele bardziej kosztowne. Poza tym odpowiada mi kierunek, który wybrałam, czyli filologia polska z logopedią.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!