Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 lipca 2009 r.
14:26
Edytuj ten wpis

Jak polska policja ratowała we Francji kierowcę tira spod Hrubieszowa

0 18 A A

– Ratujcie mojego męża! – poprosiła ostatniej nocy dyżurnego hrubieszowskiej komendy mieszkanka Strzyżowa w gminie Horodło. Jej 26-letni mąż, kierowca tira zadzwonił do niej z trasy, że źle się czuje. Okazało się, że ma zawał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Powiedział tylko tyle, że źle się poczuł i nie może skontaktować się z francuskimi służbami. Pomóżcie, bo nie wiem, co robić – błagała 22-latka.

Hrubieszowscy stróże prawa zareagowali natychmiast. – Powiadomiliśmy Komendę Wojewódzką Policji, która skontaktowała się z Komendą Główną Policji, Interpolem oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych – opowiada Edyta Krystkowiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Szybko namierzono potrzebującego pomocy kierowcę. Francuskie służby odnalazły go za Strasburgiem. Mężczyzna czekał na pomoc na jednym z parkingów. Z podwyższonym ciśnieniem tętniczym trafił do szpitala w Selestat. Lekarze stwierdzili u niego zawał serca.

– Od pierwszego telefonu do Hrubieszowa do czasu, kiedy kierowcę zabrała karetka, minęło zaledwie półtorej godziny – podkreśla Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Hrubieszowie. – Dzięki tak błyskawicznej akcji kierowca przeżył. W tej chwili jego stan jest stabilny.

Żona 26-latka nie chciała dziś rozmawiać z prasą. Nie chce rozgłosu. Sąsiedzi podnoszą, że postąpiła najmądrzej jak tylko mogła.

– Taka żona w domu to skarb – mówi jeden z mieszkańców Strzyżowa. – Ja bym ją codziennie nosił na rękach.

– Duże słowa uznania należą się naszej i francuskiej policji, ale nie można zapomnieć o pracownikach naszych placówek konsularnych – mówi Piotr Paszkowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arek / 16 lipca 2009 o 23:19
Gość napisał:
Arek, riposta będzie na twoim poziomie.

Spier***aj!


Ta riPOsta była na POziomie tego rynsztokowego POlskiego, którym POsługują się POlscy kierowcy ciężarówek na CB. Jak jadę z rodziną i mam słuchać cb to włączam na słuchawkę by dzieci nie gorszyć. Smutna to prawda, ale prawda.
Avatar
komentator / 16 lipca 2009 o 18:35
@gość

czy nie slyszaleś ze w tym roku 3 tysiace policjantow zniknie z polskich ulic?? jak nie to wlasnie Cie o tym informuje... wiec bd cie niepokoilo o 3000 policjantow mniej.. cieszysz sie ??
Avatar
Gość / 16 lipca 2009 o 17:26
polskie gliny oprócz lepienia mandatów za byle g**** potrafią też czasem coś pożytecznego zrobić, szkoda że tylko czasem... gdyby te "czasem" przychodziło im tak łatwo jak te lepienie mandatów za najdrobniejsze przewinienia mielibyśmy najsprawniejszą policję na świecie! - brak słów, banda prostaków i tyle.
Avatar
... / 16 lipca 2009 o 15:42
Arek, nie masz bladego pojecia jak wyglada zycie kierowcy TIRa i powiem Ci tyle ze taki kretyn jak Ty to bez nawigacji by w swoim powiecie zginął
Avatar
M. / 16 lipca 2009 o 14:41
26 lat i zawal? Jego zawód podsuwa mi na myśl pytanie czy nie miała w tym udziału amfetamina którą to niektórzy kierowcy nagminnie się wspomagają?
Avatar
Gość / 16 lipca 2009 o 13:49
Arek, riposta będzie na twoim poziomie.

Spier***aj!
Avatar
Tomek33 / 16 lipca 2009 o 13:43
Arek - jesteś TOTALNYM KRETYNEM !
Avatar
~gosc~ / 16 lipca 2009 o 01:33
[url="http://www.wiadomosci24.pl/artykul/brawurowa_akcja_policji_uratowala_zycie_kierowcy_tira_80496.html"]http://www.wiadomosci24.pl/artykul/brawuro...tira_80496.html[/url]
Avatar
Arek / 16 lipca 2009 o 00:04
Idę o zakład, że kierowca nie POtrafił się PO prostu dogadać z nikim. Ale co tu wymagać od kogoś PO zawodówce jak nawet na studiach POziom nauczania języków, no może z wyjątkiem filologii, to kpina.
Avatar
Gość / 15 lipca 2009 o 18:19
fakt, było coś takiego, ale tylko podobnego chyba że się mylę ale nie sądzę aby nas tronie komendy pisali o czymś dwa razy. A i mała uwaga, zawsze sobie czytajcie najpierw kwp.lublin.pl bo dziennik i kurier zawsze to wszystko przekręcają i nie ma sensu. Najpierw kwp a potem reszta tego badziewia i będzie git. Wszystko jasne będzie
Avatar
Arek / 16 lipca 2009 o 23:19
Gość napisał:
Arek, riposta będzie na twoim poziomie.

Spier***aj!


Ta riPOsta była na POziomie tego rynsztokowego POlskiego, którym POsługują się POlscy kierowcy ciężarówek na CB. Jak jadę z rodziną i mam słuchać cb to włączam na słuchawkę by dzieci nie gorszyć. Smutna to prawda, ale prawda.
Avatar
komentator / 16 lipca 2009 o 18:35
@gość

czy nie slyszaleś ze w tym roku 3 tysiace policjantow zniknie z polskich ulic?? jak nie to wlasnie Cie o tym informuje... wiec bd cie niepokoilo o 3000 policjantow mniej.. cieszysz sie ??
Avatar
Gość / 16 lipca 2009 o 17:26
polskie gliny oprócz lepienia mandatów za byle g**** potrafią też czasem coś pożytecznego zrobić, szkoda że tylko czasem... gdyby te "czasem" przychodziło im tak łatwo jak te lepienie mandatów za najdrobniejsze przewinienia mielibyśmy najsprawniejszą policję na świecie! - brak słów, banda prostaków i tyle.
Avatar
... / 16 lipca 2009 o 15:42
Arek, nie masz bladego pojecia jak wyglada zycie kierowcy TIRa i powiem Ci tyle ze taki kretyn jak Ty to bez nawigacji by w swoim powiecie zginął
Avatar
M. / 16 lipca 2009 o 14:41
26 lat i zawal? Jego zawód podsuwa mi na myśl pytanie czy nie miała w tym udziału amfetamina którą to niektórzy kierowcy nagminnie się wspomagają?
Avatar
Gość / 16 lipca 2009 o 13:49
Arek, riposta będzie na twoim poziomie.

Spier***aj!
Avatar
Tomek33 / 16 lipca 2009 o 13:43
Arek - jesteś TOTALNYM KRETYNEM !
Avatar
~gosc~ / 16 lipca 2009 o 01:33
[url="http://www.wiadomosci24.pl/artykul/brawurowa_akcja_policji_uratowala_zycie_kierowcy_tira_80496.html"]http://www.wiadomosci24.pl/artykul/brawuro...tira_80496.html[/url]
Avatar
Arek / 16 lipca 2009 o 00:04
Idę o zakład, że kierowca nie POtrafił się PO prostu dogadać z nikim. Ale co tu wymagać od kogoś PO zawodówce jak nawet na studiach POziom nauczania języków, no może z wyjątkiem filologii, to kpina.
Avatar
Gość / 15 lipca 2009 o 18:19
fakt, było coś takiego, ale tylko podobnego chyba że się mylę ale nie sądzę aby nas tronie komendy pisali o czymś dwa razy. A i mała uwaga, zawsze sobie czytajcie najpierw kwp.lublin.pl bo dziennik i kurier zawsze to wszystko przekręcają i nie ma sensu. Najpierw kwp a potem reszta tego badziewia i będzie git. Wszystko jasne będzie
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 7 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 6

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!