wtorek, 24 października 2017 r.

Zamość

Blisko 160 dziewcząt i chłopców wzięło udział w ogólnopolskich zawodach pływackich, jakie w ostatni weekend zorganizowano na zamojskiej Krytej Pływalni.
Wśród 9-letnich pływaczek najlepsza była Natalia Taras, która wyprzedziła Agnieszkę Jarzębowską i Agnieszkę Cichorz. W grupie ich rówieśników kolejność była następująca: Michał Bulak, Robert Gardiasz, Krzysztof Myka. Katarzyna Krzysztofiak zwyciężyła w kategorii lat 10, a za nią na metę dotarły: Anna Głębocka i Justyna Nowakowska. Wśród chłopców z tego rocznika triumfował Bartłomiej Redas, przed Mateuszem Mlonkiem i Michałem Machem. W wyścigu 11-latek kolejność była następująca: Paulina Furmańczuk, Judyta Gosik i Magdalena Monachowska, a w kategorii chłopców: Mateusz Zwolak, Wojciech Trześniowski, Paweł Płocharz. Magdalena Taras pokonała Magdę Piskorską i Annę Zawadzką, swoje rywalki w kategorii 12 lat. Z kolei Maciej Monachowski nie miał sobie równych w grupie chłopców w tym wieku. Za nim bieg ukończyli: Piotr Typiak i Kamil Napieraj. W najstarszej grupie wiekowej (14-16 lat) mistrzostwo zaprezentowały: Kinga Płaneta, Anna Kowalik i Iwona Marciniewicz, a w wyścigu chłopców: Michał Ferens, Marek Mróz i Patrycjusz Matwiejczuk.
Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali w nagrodę torby na basen, zdobywcom drugich miejsc wręczono ręczniki, a trzecich - czapeczki baseballowe. Wszyscy uczestnicy mistrzostw dostali pamiątkowe koszulki i czepki oraz dyplomy. Fundatorami nagród byli firma Daktarin i Urząd Miejski w Zamościu. (AK)