czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Zamość

Janko Muzykant z Biłgoraja

Dodano: 16 września 2001, 21:20
Autor: (ak)

Odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci z terenów wiejskich, integracja na płaszczyźnie kulturalnej, aktywizacja lokalnego środowiska - to tylko część założeń programu, jaki Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zrealizował w Gimnazjum w Lipinach Dolnych.

A wszystko zaczęło się od konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Pracownię Promocji Zdrowia i Edukacji Zdrowotnej Krajowego Ośrodka Edukacji Zawodowej. Biłgorajski MDK stanął w konkursowe szranki przygotowując projekt zatytułowany "Janko Muzykant”. W ramach programu instruktorzy z tej placówki odwiedzili gimnazjum w Lipinach Dolnych i poprowadzili dla młodzieży zajęcia taneczne, plastyczne, teatralne, także warsztaty dziennikarskie i uczyli sztuki kulinarnej. - Nasz program zakładał ponadto stworzenie wspólnie ze szkołą w Lipinach ścieżki edukacyjnej oraz propagowanie zdrowego stylu życia i zdrowego żywienia, a także wypracowanie form dalszej współpracy z naszą placówką, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości rozwoju dzieci uzdolnionych - informuje Iwona Adamiec, instruktor z MDK.
Kilkudniowe spotkania młodzieży z Lipin z instruktorami i młodymi biłgorajanami zwieńczone zostały koncertem połączonym z wernisażem prac plastycznych i wspólną dyskoteką.
- Realizacja programu stała się możliwa dzięki pomocy sponsorów - dodaje I. Adamiec, wyliczając darczyńców, wśród których znaleźli się: Ambra SA, Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej oraz firma Model Opakowania.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24