wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Janko Muzykant z Biłgoraja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2001, 21:20
Autor: (ak)

Odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci z terenów wiejskich, integracja na płaszczyźnie kulturalnej, aktywizacja lokalnego środowiska - to tylko część założeń programu, jaki Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zrealizował w Gimnazjum w Lipinach Dolnych.

A wszystko zaczęło się od konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Pracownię Promocji Zdrowia i Edukacji Zdrowotnej Krajowego Ośrodka Edukacji Zawodowej. Biłgorajski MDK stanął w konkursowe szranki przygotowując projekt zatytułowany "Janko Muzykant”. W ramach programu instruktorzy z tej placówki odwiedzili gimnazjum w Lipinach Dolnych i poprowadzili dla młodzieży zajęcia taneczne, plastyczne, teatralne, także warsztaty dziennikarskie i uczyli sztuki kulinarnej. - Nasz program zakładał ponadto stworzenie wspólnie ze szkołą w Lipinach ścieżki edukacyjnej oraz propagowanie zdrowego stylu życia i zdrowego żywienia, a także wypracowanie form dalszej współpracy z naszą placówką, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości rozwoju dzieci uzdolnionych - informuje Iwona Adamiec, instruktor z MDK.
Kilkudniowe spotkania młodzieży z Lipin z instruktorami i młodymi biłgorajanami zwieńczone zostały koncertem połączonym z wernisażem prac plastycznych i wspólną dyskoteką.
- Realizacja programu stała się możliwa dzięki pomocy sponsorów - dodaje I. Adamiec, wyliczając darczyńców, wśród których znaleźli się: Ambra SA, Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej oraz firma Model Opakowania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!