wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Józefów: 11 sierpnia rozpocznie się EKO-festiwal 2012

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2012, 20:48

Eko-festiwal zabrzmi w Józefowie po raz dwudziesty<br />
 (MOK Józefów)
Eko-festiwal zabrzmi w Józefowie po raz dwudziesty
(MOK Józefów)

Ta impreza odbędzie się w Józefowie już po raz dwudziesty. Jeszcze do końca miesiąca przyjmowane są zgłoszenia artystów, którzy chcieliby wziąć w nim udział.

– Pierwszy dzień festiwalu – sobota, poświęcony będzie piosenkom konkursowym – wyjaśnia Beata Zaśko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. – Zgłaszają się do udziału soliści i zespoły z całej Polski, w jednej z edycji wziął udział wykonawca, który przyjechał z Berlina. Teraz czekamy jeszcze i ostatecznie nie wiemy, ile będzie osób.

Festiwal przede wszystkim ma promować. Ma promować Józefów, ekologię, poszanowanie dla natury, piosenkę, a także młodych wykonawców.

– Sadzę, że każdy, kto śpiewa, kto chce wziąć udział, jest w pewnym sensie młody – śmieje się Beata Zaśko. – Najchętniej w konkursie biorą udział studenci, ale wieku w górę nie ograniczamy.

Konkurs odbywa się w kilku kategoriach – folk, szeroko rozumiana piosenka literacka, poezja śpiewana i nowe nurty muzyczne. Preferowana będzie twórczość własna, ale teksty utworów powinny promować walory przyrodnicze, naturę i walory turystyczne Józefowa i Roztocza. Piosenki muszą być wykonywane po polsku. I te kryteria profesjonalne jury będzie brało pod uwagę.

– Martwi nas, że wiele festiwali tego typu upada – być może z powodu kłopotów finansowych, ale cieszy to, że nasz festiwal wciąż się odbywa – nie ukrywa B. Zaśko. – Dla młodych, początkujących wykonawców może on być pierwszym krokiem do wypłynięcia na szersze wody, do występów na poważniejszych i bardziej spektakularnych imprezach. Wiemy, że często tak się zdarzało.

Każdy z solistów będzie miał przed publicznością 20-minutowy występ, a zespoły mogą się prezentować przez pół godziny. Ocenia jury, które dokona podziału nagród pieniężnych.

Laureatami ubiegłorocznego festiwalu zostało "Trio z Szuru” w składzie Natalia Rzeźniczak, Wawrzyniec Rzeźniczak i Łukasz Pospieszalski. Byli gorąco przyjęci przez publiczność, zaprezentowali świetne piosenki i w tym roku wystąpią na scenie.

W programie dwudniowego festiwalu jest też wiele konkursów – m.in. wiedzy o Roztoczu, wystawa poplenerowa malarstwa, występy zespołów, stoiska ze zdrową żywnością przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich, prezentacja rękodzieła, warsztaty terapii zajęciowej. Organizatorem Eko-festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!