Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 sierpnia 2010 r.
9:39
Edytuj ten wpis

Kamienna kula na Rynku Wodnym w Zamościu nową atrakcją turystyczną

Autor: Zdjęcie autora (bn)
0 7 A A

Na zamojskim Rynku Wodnym stanęła majestatyczna, kamienna kula. Od razu stała się atrakcją Starego Miasta. Turyści robią sobie przy niej zdjęcia, a maluchy się na nią wdrapują lub próbują kulę przepychać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Naprawdę fajnie to wygląda – mówił wczoraj pan Ryszard z Warszawy, który odwiedził zamojskie Stare Miasto wraz z rodziną. – Podobne kule widziałem we Wrocławiu. Tyle, że jest ich tam na Starówce więcej i są różnej wielkości. Zamojska jest chyba jednak większa i ładniejsza.

Remont Rynku Wodnego to tylko część dużego projektu, finansowanego przez UE. Magistrat wystarał się jeszcze w ub. roku o ok. 10 mln zł na ten cel. Miasto dołoży do tej kwoty kolejne 1,7 mln zł.

Prace ruszyły także na Rynku Solnym i placu Jaroszewicza. Wyremontowana zostanie też część nawierzchni ulic: Pereca, Zamenhofa, Solnej i Ratuszowej oraz frontowa elewacja Ratusza i jego schody.

Przy Rynku Wodnym zostaną zamontowane kamery monitoringu. Niebawem stanie tam także fontanna, a niewykluczone, że w przyszłości pomnik Bolesława Leśmiana.

Stara się o to towarzystwo miłośników tego miasta.

– Zamość podąża za innymi miastami – dodaje z uznaniem pan Ryszard. – Macie np. Aleję Sław z odciskami butów różnych ludzi. Identyczną, ale dłuższą widziałem na deptaku w Karpaczu. Tam jednak jest w mniej eksponowanym miejscu.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotr / 6 września 2010 o 10:53
[quote name='HALINA' date='05 wrzesień 2010 - 17:43 ' timestamp='1283701421' post='341914']
Bardzo bym prosiła kogos kto dał by mi namiary na kwaterę nie drogą najlepiej to na starym miescie,moze tez byc nowe miasto, bezproblemowy bym miała dojazd na cmentarz w Jarosławcu.Dziekuje za informacje
[/quote]
Avatar
HALINA / 5 września 2010 o 17:43
Bardzo bym prosiła kogos kto dał by mi namiary na kwaterę nie drogą najlepiej to na starym miescie,moze tez byc nowe miasto, bezproblemowy bym miała dojazd na cmentarz w Jarosławcu.Dziekuje za informacje
Avatar
HALINA / 5 września 2010 o 17:32
Boze jak tesknie za ZAMOSCIEM,ZE ŁZAMI W OCZACH OGLĄDAM PRZEMIANY TEGO PIEKNEGO I KOCHANEGO MAIASTA ZAMOSC
Wjechałam 1972r,niemam juz nikogo poumierali mi najbliżsi,nawet niemam gdzie sie zatrzymac,jedynie jakies tanie kwatery raz w roku na ŚWIETO ZMARYCH.pOZOSTAŁ BOL ZAL IŁZY.POZDRAWIAM
Avatar
Wujek zza miedzy / 2 sierpnia 2010 o 22:14
Uważasz,że krzyż byłby lepszy ????
Najlepiej ten sprzed Pałacu Prezydenckiego, zdaje się, że nie mają co z nim zrobić więc na razie wysyłają go na pielgrzymkę. Może jakiś lokalny moher z Częstochowy przyniesie go do Zamościa. Wzrost turystów gwarantowany Tylko nie wiem czy chciałbym oglądać na zamojskiej starówce sylwetki osób pokroju Macierewicza czy brata od kota.
Avatar
STYX / 2 sierpnia 2010 o 21:43
[quote name='Art' date='02 sierpień 2010 - 14:46 ' timestamp='1280753174' post='323477']
Kula to architektoniczny kicz.Takie kule są w tanich hipermarketach. Brak pomysłu powielanie słabych.Szkoda bo fajny mógł byc plac.
[/quote]
Uważasz,że krzyż byłby lepszy ????
Avatar
Wujek zza miedzy / 2 sierpnia 2010 o 19:57
Lepsza taka kula niż kolejny pomnik kogoś, kto to miasto miał w głębokim poważaniu.

Szkoda tylko, że rewitalizacja Rynku Wodnego zakonczy się już po sezonie turystycznym bo przy obecnych temperaturach fontanna byłaby oblegana.
Avatar
Art / 2 sierpnia 2010 o 14:46
Kula to architektoniczny kicz.Takie kule są w tanich hipermarketach. Brak pomysłu powielanie słabych.Szkoda bo fajny mógł byc plac.
Avatar
Piotr / 6 września 2010 o 10:53
[quote name='HALINA' date='05 wrzesień 2010 - 17:43 ' timestamp='1283701421' post='341914']
Bardzo bym prosiła kogos kto dał by mi namiary na kwaterę nie drogą najlepiej to na starym miescie,moze tez byc nowe miasto, bezproblemowy bym miała dojazd na cmentarz w Jarosławcu.Dziekuje za informacje
[/quote]
Avatar
HALINA / 5 września 2010 o 17:43
Bardzo bym prosiła kogos kto dał by mi namiary na kwaterę nie drogą najlepiej to na starym miescie,moze tez byc nowe miasto, bezproblemowy bym miała dojazd na cmentarz w Jarosławcu.Dziekuje za informacje
Avatar
HALINA / 5 września 2010 o 17:32
Boze jak tesknie za ZAMOSCIEM,ZE ŁZAMI W OCZACH OGLĄDAM PRZEMIANY TEGO PIEKNEGO I KOCHANEGO MAIASTA ZAMOSC
Wjechałam 1972r,niemam juz nikogo poumierali mi najbliżsi,nawet niemam gdzie sie zatrzymac,jedynie jakies tanie kwatery raz w roku na ŚWIETO ZMARYCH.pOZOSTAŁ BOL ZAL IŁZY.POZDRAWIAM
Avatar
Wujek zza miedzy / 2 sierpnia 2010 o 22:14
Uważasz,że krzyż byłby lepszy ????
Najlepiej ten sprzed Pałacu Prezydenckiego, zdaje się, że nie mają co z nim zrobić więc na razie wysyłają go na pielgrzymkę. Może jakiś lokalny moher z Częstochowy przyniesie go do Zamościa. Wzrost turystów gwarantowany Tylko nie wiem czy chciałbym oglądać na zamojskiej starówce sylwetki osób pokroju Macierewicza czy brata od kota.
Avatar
STYX / 2 sierpnia 2010 o 21:43
[quote name='Art' date='02 sierpień 2010 - 14:46 ' timestamp='1280753174' post='323477']
Kula to architektoniczny kicz.Takie kule są w tanich hipermarketach. Brak pomysłu powielanie słabych.Szkoda bo fajny mógł byc plac.
[/quote]
Uważasz,że krzyż byłby lepszy ????
Avatar
Wujek zza miedzy / 2 sierpnia 2010 o 19:57
Lepsza taka kula niż kolejny pomnik kogoś, kto to miasto miał w głębokim poważaniu.

Szkoda tylko, że rewitalizacja Rynku Wodnego zakonczy się już po sezonie turystycznym bo przy obecnych temperaturach fontanna byłaby oblegana.
Avatar
Art / 2 sierpnia 2010 o 14:46
Kula to architektoniczny kicz.Takie kule są w tanich hipermarketach. Brak pomysłu powielanie słabych.Szkoda bo fajny mógł byc plac.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 5

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 17 16

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.