sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Kampania do przeglądu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2007, 19:56

Grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do dwóch lat grozi pełnomocnikom pięciu komitetów wyborczych,

którzy zapomnieli albo spóźnili się ze złożeniem sprawozdania z kampanii samorządowej.

Na terenie działania zamojskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego (miasto Zamość oraz powiaty biłgorajski, hrubieszowski, janowski, tomaszowski i zamojski) w jesiennych wyborach brało udział 281 komitetów, z czego aż 243 w gminach do 20 tys. mieszkańców. Na przedstawienie dokumentu pełnomocnicy mieli trzy miesiące od dnia wyborów. Termin minął więc 12 lutego. Komitety, których kandydaci uczestniczyli w drugiej turze głosowania na wójta, burmistrza czy prezydenta, mogli składać je dwa tygodnie dłużej.

- Do tej pory nie rozliczyły się z kampanii KWW "Nasza Ziemia Kresy” z Tomaszowa Lubelskiego i KWW "Nasza Mała Ojczyzna” z Lubyczy Królewskiej - informuje Żaneta Sowa z KBW w Zamościu.
Dlaczego zignorowali przepisy? - Pani, która była pełnomocnikiem KWW "Nasza Mała Ojczyzna”, na pewno nie wiedziała o tym, że musi się rozliczyć z kampanii, poza tym opiekuje się chorym mężem - tłumaczy Lech Żołądek, przewodniczący Rady Gminy w Lubyczy Królewskiej. - Ręczę za nią. To był mały komitet. W radzie nie ma żadnego przedstawiciela.

Ale prawo to prawo. Sprawę bada prokuratura.
Ze złożeniem sprawozdania spóźniły się - od trzech do dziesięciu dni - trzy komitety: KWW "Dla Dobra Wspólnego” z Lubyczy Królewskiej, KWW "Teraz My” z Tarnogrodu i KWW "Ojcowizna Janowska” z Janowa Lubelskiego. Komisarz wyborczy w Zamościu lada dzień złoży doniesienie o popełnieniu przestępstwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!