niedziela, 25 marca 2018 r.

Zamość

Kanarów ci u nas dostatek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2004, 21:39
Autor: (swiss)

Jeszcze kilka lat temu łapaniem gapowiczów zajmowali się pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji. W ubiegłym roku ten proceder zwalczały już dwie zewnętrznie działające firmy. We wrześniu pojawiła się kolejna, tym razem z Łodzi.

Od kilku miesięcy autobusy zamojskiego MZK obsługują trzy firmy kontrolerskie WIKPOL, ARSEN oraz EMK BUS, którą założył były pracownik MZK. W sumie pracuje 25 osób zatrudnianych na umowę zlecenie, a ich wynagrodzenie uzależnione jest od tego, ile pieniędzy uzbierają za wypisane mandaty. – Wcześniej zajmowali się tym nasi pracownicy, ale to się w ogóle nie opłacało. Dlatego postanowiliśmy zlecić to zadanie obcym firmom – mówi Krzysztof Litwin, prezes zamojskiego MZK.
Naloty „kanarów” są niespodziewane. Zazwyczaj dwuosobowe grupy zaczynają kontrole od wczesnego ranka, często pojawiają się kilka razy na tej samej linii. – Wsiadłam do „szesnastki”, przy ulicy Szwedzkiej. Skasowałam bilet i już na następnym przystanku miałam pierwszą kontrolę – relacjonuje pani Barbara z Zamościa. – Zanim dojechałam do szpitala, „bileciku” zażądał kolejny kontroler.
– Przejażdżki bez ważnego biletu wśród mieszkańców miasta zdarzają się coraz częściej. Aby to ukrócić, kontrolerzy muszą działać aktywnie – tłumaczy prezes Litwin. Przyznaje, że nie wszystkim pasażerom się to podoba, o czym świadczą stosy skarg i zażaleń. Litwin nie ukrywa, że niektórzy kontrolerzy zupełnie nie sprawdzają się w swojej roli. Nie przykładają się do pracy, mają słabe wyniki i szybko rezygnują z pełnionej funkcji, bo po prostu przestaje być to dla nich opłacalne.
Największymi osiągnięciami w łapaniu gapowiczów może pochwalić się ARSEN. Tylko w październiku, na terenie Zamościa pracownicy tej firmy przeprowadzili 6 tys. 331 kontroli, wykrywając przy okazji 70 pasażerów bez biletu
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!