sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Najpierw wysłał zastępcę na urlop. A gdy Stanisław Grześko wypoczęty i gotowy do pracy wrócił do urzędu, szef wręczył mu wypowiedzenie. - No bo jak w budynku ma się mijać dwóch kandydatów na wójta? - pyta Ryszard Gliwiński.

- Nie mam żalu - mówi zwolniony w środę Stanisław Grześko. - Wójt mnie powołał na stanowisko i on mnie mógł odwołać. Ale jeżeli nie będzie demokratycznie zarządzał gminą, stracą na tym mieszkańcy.
Gdy cztery lata temu wybrany drugi raz z rzędu na wójta Ryszard Gliwiński postawił na Grześkę, obaj działali w PSL. Trzy miesiące temu ich drogi się rozeszły. Zastępca wójta złożył partyjną legitymację. - Moja rezygnacja podyktowana była tym, że PSL idzie nurtem liberalnym. To jest sprzeczne z moimi poglądami i tradycją ruchu ludowego - mówi Grześko, który jest teraz zastępcą prezesa Zarządu Powiatowego PSL "Piast” (założonego przez europosła Zdzisława Podkańskiego) w Zamościu.
Gdyby nie decyzja o ubieganiu się o najważniejszy fotel w gminie, prawdopodobnie dotrwałby spokojnie do końca kadencji. Stało się inaczej, a Gliwiński, który jest wiceprezesem Zarządu Gminnego PSL w Zamościu, poczuł się zdradzony. Najpierw wysłał zastępcę na urlop wypoczynkowy, a po powrocie wręczył odwołanie. Dlaczego Grześko poszedł na bruk?
- Prowadzona przez niego kampania wyborcza koliduje z pracą na stanowisku zastępcy wójta - uważa Ryszard Gliwiński. - Chcę tylko spokojnej, normalnej pracy administracji na finiszu kampanii wyborczej.
• Ale do Rady Powiatu z listy PSL kandyduje czterech pracowników Urzędu Gminy i jakoś panu nie przeszkadzają?
- Oni na pewno nie będą mieszać administracji z wyborami samorządowymi.
Tajemnicą poliszynela jest, że Grześko otwarcie krytykuje byłego już pryncypała. - Zmarnowano cztery lata, tkwiąc w bezruchu przy planowaniu kanalizacji w Kalinowicach, wodociągu i kanalizacji w Żdanowie i Płoskiem - przeczytaliśmy na jednej z ulotek wyborczych kandydata.
- Gdybym miał na uwadze tylko swój interes, nie odwoływałbym go, bo to niepopularna decyzja. Ale uważam, że słuszna - mówi wójt. - Ocenią to zresztą wyborcy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!