poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Kandydatów jak na lekarstwo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2006, 20:14

Jeszcze tylko do końca listopada mogą wpływać oferty od kandydatów na nowego dyrektora POW im. Karola Namysłowskiego. Zamojski magistrat zamieścił w tej sprawie ogłoszenia w prasie lokalnej, także "Rzeczpospolitej” i branżowym piśmie "Ruch Muzyczny”. Odzew był spory, ale deklaracji od potencjalnych kandydatów jak na lekarstwo.


- O konkurs pytają muzycy i dyrygenci m.in. z Warszawy - mówi Jadwiga Machulewska, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Spraw Społecznych zamojskiego UM. - Na razie zgłoszeń jednak nie ma. Może pojawią się w ostatniej chwili.
POW obchodzi właśnie jubileusz 125-lecia swojego istnienia. Zespół składa się z 45 muzyków i tzw. pracowników artystycznych. Jego działalność jest finansowana głównie przez samorząd. W 2005 r. miasto wydało na "Namysłowiaków”
ok. 920 tys. zł. POW popularyzuje głównie muzykę inspirowaną folklorem. Czy nowy szef zespołu utrzyma
ten kurs? Nie wiadomo. - Orkiestra ma swój niepowtarzalny, wypracowany przez ponad 100 lat charakter - mówi dyrektor Machulewska. - Dobrze byłoby go utrzymać.
Kandydaci przystępujący do konkursu powinni mieć m.in. wykształcenie wyższe muzyczne w zakresie dyrygentury, co najmniej 5-letni staż pracy oraz autorską koncepcję programową na 3 lata pracy POW. Bliższe informacje można uzyskać w zamojskim UM,
pod nr tel. (084) 63 858 06. (bn)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!