sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Każą płacić za dzieci sąsiada

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2007, 12:37
Autor: Bogdan Nowak

Nie liczba zameldowanych osób, ale powierzchnia mieszkań będzie decydować o wysokości opłat za korzystanie z wind w wieżowcach.

Takie zmiany wprowadzono w Ustawie o ochronie praw lokatorów. Dla wielu osób może to oznaczać kolejne odchudzenie portfeli.

- Samotny lokator dużego mieszkania zapłaci tyle samo, co kilkuosobowa rodzina - martwi się pani Anna, emerytka mieszkająca w jednym z zamojskich "wieżowców”. - To krzywdzące! Bo ile razy jeżdżę dziennie windą? Może dwa. A dzieci sąsiada stale w niej siedzą, wożą psy na spacer i... kolegów. Ja mam za to płacić? Te zmiany to zwykły bubel.
W zamojskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego opłata za windę wynosi teraz 7,05 zł miesięcznie od osoby. Jeszcze nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić na nowych zasadach.
- Moja córka mieszka w Warszawie i tam już płaci się 30 groszy od metra - martwi się emerytka. - U nas będzie pewnie podobnie. Mam 70-metrowe mieszkanie. Za windę zapłacę teraz trzy razy więcej! Tyle samo wyda także... 5-osobowa rodzina z naprzeciwka.
Zarządy zamojskich spółdzielni głowią się tymczasem, jak uporać się z nowelizacją ustawy. - Będziemy o tym dyskutować na posiedzeniu 13 lutego - zapowiada Jerzy Nizioł, prezes SM im. Łukasińskiego w Zamościu. - Zmiany opłat musimy przecież wprowadzić, chociaż... windy wożą ludzi, a nie metry kwadratowe ich mieszkań. Za korzystanie z tych urządzeń mają także płacić mieszkańcy parterów. To również wydaje się dosyć kontrowersyjne. - Ustawodawca narzuca nam z góry pewne rozwiązania, które nie zawsze są dla nas i mieszkańców właściwe - dodaje Waldemar Władyga, prezes SM im. Jana Zamoyskiego. - Dlaczego tak się dzieje? To jest tzw. własnościowe podejście. W myśl tej zasady, lokatorzy z parterów, choć windami raczej nie jeżdżą, powinni się zachowywać jak ich właściciele i płacić. Czy to właściwe? Nie mnie to oceniać.
- Prawie nie korzystam z windy, więc za co mam płacić? - oburza się Lidia Wybranowska, mieszkająca na parterze jednego z wieżowców przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Zamościu. - Te nowe opłaty będą naprawdę bezsensowne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!