Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 czerwca 2014 r.
10:23
Edytuj ten wpis

Kierowca wyrzucił szczeniaki z samochodu i odjechał

Autor: Zdjęcie autora jotem
102 18 A A

55-letni mieszkaniec gminy Łabunie odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Porzucił dwa szczeniaki i odjechał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej sytuacji doszło w środę po południu w podzamojskich Kalinowicach. - Mieszkanka tej miejscowości zadzwoniła na policję informując, że przed jej posesją zatrzymał się granatowy volkswagen. Wysiadł z niego mężczyzna, który zostawił przed ogrodzeniem tekturowe pudełko i odjechał - mówi podisnp. Joanna Kopeć z policji w Zamościu.

Kobieta zapisała numery rejestracyjne i zajrzała do pudełka. W środku były dwa szczeniaki. Jeszcze tego samego dnia mundurowi dotarli do właściciela samochodu.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Przyznał się do ich popełnienia i wyjaśnił, że porzucił psy z nadzieją, że ktoś się nimi zaopiekuje. Obecnie psiaki przebywają w zamojskim schronisku. Czekają na nowego, kochającego zwierzęta właściciela.

Sprawa porzuconych przez 55-latka szczeniaków wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie nad zwierzętami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.
Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 czerwca 2014 o 08:09

jak widac w katolickim Konstytucyjnie , panstwie, państwie świętych, bestialskie obchodzenie  się ze zwierzętami jest no9rmą. Ciekawe co robi kler na lekcjach religii, czego uczy dzieci??

No a pod rządami kaczo-tuskowym ilość skazanych na więzienie za psa przekropczy niedługo inne cięższe morderstwa.

Wypuszcza się bydlaka, ktory zamordował czterech chłopców a wsadza za psa lub obraze uczuć religijnych....

Przeklęte panstwo w środku europy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szkolenie SS-manów w Hitlerjugend też polegało na zadawanie bólu i śmierci zwierzętom a zwłaszcza wychowywanym przez nich psom. Potem już nie mieli litości nawet dla dzieci, A niemowlęta bez wahania rozbijali o ścianę.

Szkolenie SS-manów w Hitlerjugend też polegało na zadawanie bólu i śmierci zwierzętom a zwłaszcza wychowywanym przez nich psom. Potem już nie mieli litości nawet dla dzieci, A niemowlęta bez wahania rozbijali o ścianę.

rozwiń
Avatar
antykaczy / 7 czerwca 2014 o 06:52

jak widac w katolickim Konstytucyjnie , panstwie, państwie świętych, bestialskie obchodzenie  się ze zwierzętami jest no9rmą. Ciekawe co robi kler na lekcjach religii, czego uczy dzieci??

No a pod rządami kaczo-tuskowym ilość skazanych na więzienie za psa przekropczy niedługo inne cięższe morderstwa.

Wypuszcza się bydlaka, ktory zamordował czterech chłopców a wsadza za psa lub obraze uczuć religijnych....

Przeklęte panstwo w środku europy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
siwy / 7 czerwca 2014 o 06:45

Mam dwa psy , wiem co to jest miłość psa do właściciela.

Dla mnie to co zrobił ten człowiek nie jest do końca w porządku

ale przy dziadku z Milejowa to betka.Organy ścigania powinny

dać sobie spokój ,ten człowiek chyba ma dosyć i tak tego dymu !

Avatar
Sewo / 6 czerwca 2014 o 23:32

Trzeba być beszczelnym bydlakiem aby tak porzucać zwierzęta. Nie lepiej wysterylizować psa, aby nie było "problemu"?? Ludzie to tępe dzidy. Mam nadzieje ze życie mu "wynagrodzi"

Chyle czoła dla osoby, która zgłosiła fakt!! Dla mnie jest bohaterem. Dziękuje!

Avatar
ania / 6 czerwca 2014 o 21:19

w Niedrzwicy Dużej też mi dziś pod dom ktos przywiózł młodziutką suczke .

Kolejna w tym roku.

Widać że wakacje blisko  :(

Avatar
... / 6 czerwca 2014 o 18:09

Gratuluję osobie, która zapisała numery rejestracyjne! Trzeba uczyć ludzi odpowiedzialności. Jeśli nie chcesz mieć szczeniakow to zadbaj o sterylizację swojego psa! Jeśli już są to można je oddać a nie wyrzucać! Przecież to żywe istoty!

Oddać komu? czy ty myślisz, ze kolejki ustawiają sie po szczeniaki? Skąd wiesz, ze nie próbował szukać dla nich nowego domu, tylko sie nie udało? Większość takich szczeniaków jest usypiana (zapytaj pierwszego lepszego weterynarza) i za to nie grozi żadna kara, bo jest to całkowicie legalne i kosztuje parę złotych. a wiesz, co się dzieje z większością zwierząt ze schroniska? Właśnie poprzez usypianie reguluje sie liczebność zwierząt w schronisku. Facet wyniósł szczeniaki w pudełku, postawił przed czyimś domem na wsi (gdzie prędzej znajdzie sie ktoś, kto je przygarnie) a nie w jakimś lesie, nie wyrzucił z samochodu jak to tutaj napisano.

Oddać komu? czy ty myślisz, ze kolejki ustawiają sie po szczeniaki? Skąd wiesz, ze nie próbował szukać dla nich nowego domu, tylko sie nie udało? Większość takich szczeniaków jest usypiana (zapytaj pierwszego lepszego weterynarza) i za to nie grozi żadna kara, bo jest to całkowicie legalne i kosztuje parę złotych. a wiesz, co się dzieje z większością zwierząt ze schroniska? Właśnie poprzez usypianie reguluje sie liczebność zwierząt w schronisku. Facet wyniósł szczeniaki w pudełku, postawił przed czyimś domem na wsi (gdzie pr... rozwiń

Avatar
... / 6 czerwca 2014 o 18:04

Dziennikarzyno! Jest zasadnicza różnica pomiędzy wyrzuceniem szczeniaków a ich wyniesieniem w pudełku i zostawieniem.

Też zwróciłam na to uwagę. Tak prędzej ktoś się dla nich znajdzie. Jakby zawiózł do schroniska, to i tak zostałyby uśpione. Ogłoszenia nie dają rezultatów.

Avatar
wojciech65 / 6 czerwca 2014 o 17:57

Dla przykladu dac sk..... 2 lata bez zawiasow !!!!!!


Dla przykladu dac sk..... 2 lata bez zawiasow !!!!!!

Coś taki pobłażliwy? Od razu gościa rozstrzelać!

Tylko ciekawe, ile w tym czasie wyskrobano nienarodzonych dzieci. Ale co tam, kundle ważniejsze. To wspaniałe zdobycze cywilizacji, nieprawdaż?

Coś taki pobłażliwy? Od razu gościa rozstrzelać!

Tylko ciekawe, ile w tym czasie wyskrobano nienarodzonych dzieci. Ale co tam, kundle ważniejsze. To wspaniałe zdobycze cywilizacji, nieprawdaż?

rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2014 o 17:23
Gratuluję osobie, która zapisała numery rejestracyjne! Trzeba uczyć ludzi odpowiedzialności. Jeśli nie chcesz mieć szczeniakow to zadbaj o sterylizację swojego psa! Jeśli już są to można je oddać a nie wyrzucać! Przecież to żywe istoty!
Avatar
j. polski / 6 czerwca 2014 o 17:14
Ja ROZUMIEM, ty ROZUMIESZ, on ROZUMIE
Avatar
Gość / 7 czerwca 2014 o 08:09

jak widac w katolickim Konstytucyjnie , panstwie, państwie świętych, bestialskie obchodzenie  się ze zwierzętami jest no9rmą. Ciekawe co robi kler na lekcjach religii, czego uczy dzieci??

No a pod rządami kaczo-tuskowym ilość skazanych na więzienie za psa przekropczy niedługo inne cięższe morderstwa.

Wypuszcza się bydlaka, ktory zamordował czterech chłopców a wsadza za psa lub obraze uczuć religijnych....

Przeklęte panstwo w środku europy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szkolenie SS-manów w Hitlerjugend też polegało na zadawanie bólu i śmierci zwierzętom a zwłaszcza wychowywanym przez nich psom. Potem już nie mieli litości nawet dla dzieci, A niemowlęta bez wahania rozbijali o ścianę.

Szkolenie SS-manów w Hitlerjugend też polegało na zadawanie bólu i śmierci zwierzętom a zwłaszcza wychowywanym przez nich psom. Potem już nie mieli litości nawet dla dzieci, A niemowlęta bez wahania rozbijali o ścianę.

rozwiń
Avatar
antykaczy / 7 czerwca 2014 o 06:52

jak widac w katolickim Konstytucyjnie , panstwie, państwie świętych, bestialskie obchodzenie  się ze zwierzętami jest no9rmą. Ciekawe co robi kler na lekcjach religii, czego uczy dzieci??

No a pod rządami kaczo-tuskowym ilość skazanych na więzienie za psa przekropczy niedługo inne cięższe morderstwa.

Wypuszcza się bydlaka, ktory zamordował czterech chłopców a wsadza za psa lub obraze uczuć religijnych....

Przeklęte panstwo w środku europy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
siwy / 7 czerwca 2014 o 06:45

Mam dwa psy , wiem co to jest miłość psa do właściciela.

Dla mnie to co zrobił ten człowiek nie jest do końca w porządku

ale przy dziadku z Milejowa to betka.Organy ścigania powinny

dać sobie spokój ,ten człowiek chyba ma dosyć i tak tego dymu !

Avatar
Sewo / 6 czerwca 2014 o 23:32

Trzeba być beszczelnym bydlakiem aby tak porzucać zwierzęta. Nie lepiej wysterylizować psa, aby nie było "problemu"?? Ludzie to tępe dzidy. Mam nadzieje ze życie mu "wynagrodzi"

Chyle czoła dla osoby, która zgłosiła fakt!! Dla mnie jest bohaterem. Dziękuje!

Avatar
ania / 6 czerwca 2014 o 21:19

w Niedrzwicy Dużej też mi dziś pod dom ktos przywiózł młodziutką suczke .

Kolejna w tym roku.

Widać że wakacje blisko  :(

Avatar
... / 6 czerwca 2014 o 18:09

Gratuluję osobie, która zapisała numery rejestracyjne! Trzeba uczyć ludzi odpowiedzialności. Jeśli nie chcesz mieć szczeniakow to zadbaj o sterylizację swojego psa! Jeśli już są to można je oddać a nie wyrzucać! Przecież to żywe istoty!

Oddać komu? czy ty myślisz, ze kolejki ustawiają sie po szczeniaki? Skąd wiesz, ze nie próbował szukać dla nich nowego domu, tylko sie nie udało? Większość takich szczeniaków jest usypiana (zapytaj pierwszego lepszego weterynarza) i za to nie grozi żadna kara, bo jest to całkowicie legalne i kosztuje parę złotych. a wiesz, co się dzieje z większością zwierząt ze schroniska? Właśnie poprzez usypianie reguluje sie liczebność zwierząt w schronisku. Facet wyniósł szczeniaki w pudełku, postawił przed czyimś domem na wsi (gdzie prędzej znajdzie sie ktoś, kto je przygarnie) a nie w jakimś lesie, nie wyrzucił z samochodu jak to tutaj napisano.

Oddać komu? czy ty myślisz, ze kolejki ustawiają sie po szczeniaki? Skąd wiesz, ze nie próbował szukać dla nich nowego domu, tylko sie nie udało? Większość takich szczeniaków jest usypiana (zapytaj pierwszego lepszego weterynarza) i za to nie grozi żadna kara, bo jest to całkowicie legalne i kosztuje parę złotych. a wiesz, co się dzieje z większością zwierząt ze schroniska? Właśnie poprzez usypianie reguluje sie liczebność zwierząt w schronisku. Facet wyniósł szczeniaki w pudełku, postawił przed czyimś domem na wsi (gdzie pr... rozwiń

Avatar
... / 6 czerwca 2014 o 18:04

Dziennikarzyno! Jest zasadnicza różnica pomiędzy wyrzuceniem szczeniaków a ich wyniesieniem w pudełku i zostawieniem.

Też zwróciłam na to uwagę. Tak prędzej ktoś się dla nich znajdzie. Jakby zawiózł do schroniska, to i tak zostałyby uśpione. Ogłoszenia nie dają rezultatów.

Avatar
wojciech65 / 6 czerwca 2014 o 17:57

Dla przykladu dac sk..... 2 lata bez zawiasow !!!!!!


Dla przykladu dac sk..... 2 lata bez zawiasow !!!!!!

Coś taki pobłażliwy? Od razu gościa rozstrzelać!

Tylko ciekawe, ile w tym czasie wyskrobano nienarodzonych dzieci. Ale co tam, kundle ważniejsze. To wspaniałe zdobycze cywilizacji, nieprawdaż?

Coś taki pobłażliwy? Od razu gościa rozstrzelać!

Tylko ciekawe, ile w tym czasie wyskrobano nienarodzonych dzieci. Ale co tam, kundle ważniejsze. To wspaniałe zdobycze cywilizacji, nieprawdaż?

rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2014 o 17:23
Gratuluję osobie, która zapisała numery rejestracyjne! Trzeba uczyć ludzi odpowiedzialności. Jeśli nie chcesz mieć szczeniakow to zadbaj o sterylizację swojego psa! Jeśli już są to można je oddać a nie wyrzucać! Przecież to żywe istoty!
Avatar
j. polski / 6 czerwca 2014 o 17:14
Ja ROZUMIEM, ty ROZUMIESZ, on ROZUMIE
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra