piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Kim jest tajemniczy szczęśliwiec?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2006, 13:41

Było ich sześciu, ale teraz liczy się tylko jeden. Kto to jest? To na razie tajemnica.

Jedno jest pewne, pod jego kierownictwem Polską Orkiestrę Włościańską w Zamościu czekają ogromne zmiany.

Józef Przytuła, od ponad 20 lat dyrektor POW, odszedł na emeryturę. Urząd Miasta w Zamościu ogłosił konkurs na nowego szefa orkiestry.
Od kandydatów przystępujących do konkursu wymagano m.in. wyższego wykształcenia muzycznego w zakresie dyrygentury, co najmniej 5-letniego stażu pracy oraz opracowania autorskiej koncepcji programowej na 3 lata pracy zamojskiej orkiestry.
Wpłynęło 6 ofert. Koperty zawierające m.in. CV kandydatów otwarto w miniony piątek. Okazało się, że jeden z nich odpadł w przedbiegach, bo oferta wpłynęła po terminie, a czterech nie spełniało wymagań. Pozostał jeden kandydat. Kim on jest? Nie wiadomo.
- Na razie mogę zdradzić tylko, że nie pochodzi z Zamościa - mówi tajemniczo Iwonna Stopczyńska, wiceprezydent Zamościa. - Szczegóły podamy dopiero po rozmowie z kandydatem. Odbędzie się ona niebawem.
POW obchodzi w tym roku jubileusz 125-lecia swojego istnienia. Zespół składa się z 45 muzyków oraz tzw. pracowników artystycznych i popularyzuje muzykę inspirowaną folklorem. Jego działalność jest finansowana głównie przez zamojski samorząd. W 2005 r. miasto wydało na "Namysłowiaków” ok. 920 tys. zł. (bn)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!