sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Kłótnie na osiedlu przez kłódki na śmietnikach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2010, 12:39
Autor: Bogdan Nowak

Śmietniki SM im. Jana Zamoyskiego zostały zamienione w fortece. Kontenery są zamykane w murowanych, okratowanych "przybudówkach” na kłódki. Przez to między mieszkańcami bloków i tzw. wieżowców dochodzi do spięć. Władze spółdzielni przyjmują to ze spokojem.

– Mieliśmy dość – złości się pani Jadwiga, mieszanka jednego z bloków przy ul. Zamoyskiego. – Przyjeżdżali do naszych kontenerów ludzie z osiedli domków jednorodzinnych i wyrzucali pełne worki śmieci i sterty rupieci. A my mieliśmy za to płacić! Zbuntowaliśmy się. Dlatego władze SM zakratowały śmietniki. Ludzie z wieżowców naprawdę nic do tego nie mają!

– Po prostu skończyło się darmowe wyrzucanie śmieci – kwituje Eugeniusz Stankiewicz, również mieszkaniec bloku.

Zmiany wprowadzono w lutym. Przekształcone w twierdze śmietniki rozzłościły jednak wielu mieszkańców osiedlowych wieżowców.

– Są kłódki i kraty, ale nie dostaliśmy kluczy – opowiada nam mieszkaniec wieżowca nr 41 przy ul. Wyszyńskiego. – Możemy korzystać tylko ze zsypów. One się czasami zapychają. Nie można też upchnąć tam śmieci większych, jakich ubrań, pudeł czy np. materiałów po remontach. A gdy próbujemy je wrzucić do kontenerów, sąsiedzi z bloków na nas krzyczą!

Mężczyzna tłumaczy, że z tego powodu często dochodzi do osiedlowych sprzeczek, utarczek i wzajemnych przytyków.

– Ludzie z wieżowców są traktowani jak obywatele drugiej kategorii – złości się zamościanin. – Także przez władze SM. To skandal!

Anna Pokrywka mieszka w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego.

– Jak coś się w korycie (tak mieszkańcy potocznie nazywają zsypy – red.) nie mieści, zjeżdżam windą na dół i ustawiam na widoku – mówi z zażenowaniem. – Tak, aby śmieciarki mogły to zabrać. Dlaczego? Drzwi do pomieszczenia, gdzie jest nasz kontener są zamknięte (ze względów bezpieczeństwa – red.).

Co na to wszystko władze spółdzielni? Wiceprezes Jacek Szkałuba zapewnia, że okratowanie śmietników wprowadzono z powodu… oszczędności.

– Wielu mieszkańcom nie podobało się zwożenie śmieci z działek, wiosek itd. i wrzucanie ich do naszych kontenerów – tłumaczy. – Chcieliśmy to ukrócić. Udało się. Jeszcze we wrześniu ub. roku za wywóz odpadów SM płaciliśmy 100 tys. zł, a w lutym ponad 60 tys. zł! Liczby mówią same za siebie!

Skąd zatem niezadowolenie mieszkańców wieżowców?

– Z niewiedzy – mówi wiceprezes. – Rady blokowe w wieżowcach dostały po kilka kluczy do kontenerów. Nie daliśmy ich wszystkim mieszkańcom, bo nie ma takiej potrzeby. Jeśli są odpady o większych gabarytach, łatwo postarać się o ich wyrzucenie… O wszystkim było napisane na naszych tablicach ogłoszeń.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
Michał z 56 ;)
Człowiek z poza
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (27 marca 2010 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I BARDZO DOBRZE GNAĆ ĆMOKÓW
Rozwiń
Michał z 56 ;)
Michał z 56 ;) (26 marca 2010 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mi się wydaję, że to wszystkim mieszkańcom właśnie pasuje. A krytykują Ci którym się ukróciło... Zresztą mojego kolegi ojciec sam notorycznie przyjeżdżał samochodem combi i wywalał całą stertę śmieci na naszym osiedlu. Jak ja mu mówiłem dzień dobry to nawet mu głupio nie było bo myślał, że to normalka. A chciałbym zaznaczyć, że kolega ma dom prywatny za IILO na Orląt Lwowskich. Ciekawe gdzie teraz jeździ wywalać swoje śmieci na osiedla;) hehahhehh
Rozwiń
Człowiek z poza
Człowiek z poza (25 marca 2010 o 23:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakaś dziwna sytuacja panuje na waszym osiedlu;) Ja jestem z Lublina. Tutaj praktycznie wszystkie osiedla mają "zakratowane" śmietniki. Nie wynika to z tego żeby mieszkańcom krwi napsuć... tak mi się przynajmniej wydaje. Jest to WASZ - MIESZKAŃCÓW śmietnik. Gdyby na moim osiedlu (poręba na czechowie) jutro, ktoś ze spółdzielni kazał usunąć kraty to doszłoby do osiedlowej rewolucji ze strony mieszkańców. A wam widzę to nie pasuje.
Rozwiń
Człowiek z poza
Człowiek z poza (25 marca 2010 o 23:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jakaś dziwna sytuacja panuje na waszym osiedlu;) Ja jestem z Lublina. Tutaj praktycznie wszystkie osiedla mają "zakratowane" śmietniki. Nie wynika to z tego żeby mieszkańcom krwi napsuć... tak mi się przynajmniej wydaje. Jest to WASZ - MIESZKAŃCÓW
Rozwiń
KRUSowiec wódkowiec
KRUSowiec wódkowiec (25 marca 2010 o 22:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hahahaha co to jest rada blokowa - i czy przewodzi jest prezes Anioł ;]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!