niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Kogo wybrałbyś na prezydenta? Zagdański pokonał Zamoyskiego

  Edytuj ten wpis
Autor: (ak) (bn)

Gdyby to nasi internauci decydowali o wynikach wyborów prezydenckich, w Zamościu doszłoby do drugiej tury. Marcin Zamoyski spotkałby się w niej z Dariuszem Zagdańskim.

Ani jeden, ani drugi nie potwierdza, że w ogóle będzie się ubiegał o prezydencką posadę w Zamościu. Ale wyborcy swoje preferencje już mają.

W naszej internetowej sondzie Dariusz Zagdański z PiS pokonał Marcina Zamoyskiego, urzędującego prezydenta miasta.

– Brawo – tak na wyniki zareagował Marcin Zamoyski. I łagodnie przyjął swoją porażkę z szefem klubu PiS, który wyprzedził go w naszej sondażowej zabawie zdobywając poparcie 35,9 procenta internautów (na Zamoyskiego zagłosowało 33 procent z 373 osób).

Urzędujący prezydent do zapewnia, że decyzji o swoim starcie w przyszłorocznych, prawdziwych już wyborach jeszcze nie podjął. Od czego ją uzależnia?

– Od pogody – mówi Zamoyski i proponuje, żeby tę wypowiedź potraktować jak najszerzej. Nie chce natomiast oceniać szans Zagdańskiego w realnym wyścigu do prezydenckiego fotela, bo jego zdaniem oceniać kandydatów mają wyłącznie wyborcy.

Co na to jego ewentualny konkurent? – Mnie taki wynik cieszy – mówi Dariusz Zagdański. – Konkurencja była silna. Wynik tego sondażu traktuję jako zachętę do dalszej pracy. Czy wystartuję w prawdziwych wyborach? Zobaczymy.

W przedwyborczej zabawie (wytypowaliśmy piątkę kandydatów, którzy naszym zdaniem najlepiej nadają się do walki o głosy wyborców) wielu zwolenników miał także Tomasz Kossowski, wiceprezydent Zamościa (zdobył 15,5 proc. głosów) oraz Jerzy Nizioł, radny miejski oraz prezes SM im. W Łukasińskiego w Zamościu (otrzymał 12,1 proc. głosów). Jedyna kobieta w tym towarzystwie, zamojska radna Wanda Sędłak zdobyła przychylność 3,5 proc. internatów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ada
Arkadiusz
inter
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ada
Ada (19 grudnia 2010 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nizioł pięknie dba o osiedla za nasze pieniądze. Co miesiąc fundusz remontowy , z całego bloku kupę kasy. Straszna robota, chyba żartujecie !!!
Rozwiń
Arkadiusz
Arkadiusz (18 stycznia 2010 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sędłakowa może i ma 3.5 ale promili.Za zdradę swojego klubu Forum Zamojskie,nie może liczyć na osoby które oddały na nią głos 4 lata temu.A w samym PIS jest postrzegana jako kret.
Rozwiń
inter
inter (18 października 2009 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko Nizioł nadaje sie na Prezydenta Zamościa.Prosze spojrzeć na Osiedla Spółdzielni Łukasińskiego.Piekne bloki - estetycznie docieplone , chodniczki ,wejścia do klatek schodowych , zieleń w czas koszona.To przykład bardzo dobrego gospodarza.Takiego potrzeba aby rządził Zamościem.Zachęcam do głosowania na Pana Nizioła kiedy nadejdzie kampania wyborcza.Ani Zagdański ani Zamoyski nie nadaja się.Oni lubia tylko liczyc kase swoja.
Rozwiń
takiktoś
takiktoś (17 października 2009 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani radna Sędłak,nie będzie zapewne kandydować na prezydenta,ale zaangażowanie w pracach społecznych na szczeblu osiedla jest znane i cenione przez lokalną społeczność.
Dba również o pomoc społeczną dla bezrobotnych i społecznie wykluczonych.
Rozwiń
iui
iui (16 października 2009 o 07:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo dla Zagdańskiego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!