Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 listopada 2017 r.
16:30

Kolej bierze się za dwie linie w woj. lubelskim. Dzięki inwestycji pociągi pojadą szybciej

Autor: Zdjęcie autora kp
77 20 A A
(fot. PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej dla modernizacji dwóch linii kolejowych i odbudowy łącznicy w Zawadzie. Studium wykonalności umożliwi w przyszłości przeprowadzenie prac i poprawę komunikacji w województwie lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpisana umowa pozwala na rozpoczęcie prac przedprojektowych dla zmodernizowania w przyszłości dwóch linii (nr 69 i 72) na odcinku Rejowiec – Zawada – Zamość Szopinek oraz odbudowy łącznicy między nimi.

Modernizacja ma przede wszystkim podnieść bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz zwiększyć przepustowość linii. PLK planują przebudowę torów na odcinku ponad 27 km, niemal 30 obiektów inżynieryjnych oraz 8 stacji m.in. w Żulinie, Trzymiechach, Złojcu i Krasnymstawie. W planach są nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i system monitoringu oraz dostosowanie wszystkich peronów do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na wszystkich przejazdach kolejowo – drogowych zaplanowane są również prace podnoszące bezpieczeństwo i komfort kierowców.

Planowane roboty pozwolą na podniesienie prędkości maksymalnej pociągów pasażerskich do 120 km/h, a towarowych do 80 km/h i skrócenie czasu jazdy pomiędzy Lublinem a Zamościem. Chodzi również o zwiększenie przepustowości obu linii, co umożliwi uruchomienie większej liczby połączeń.

Prace przedprojektowe dla odbudowy łącznicy w Zawadzie potrwają do maja 2019 roku, a te dotyczące linii nr 69 i 72 zakończą się w listopadzie tego samego roku.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aqua / 8 listopada 2017 o 14:46
undefined napisał:
Przecież do Zamościa niewiele osób jeżdzi koleją, czy po remoncie coś się zmieni? powinni raczej remontować linie bardziej obciążone np Lublin- Dorohusk!
 Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Skoro region zamojski większą aglomeracją niż chełmski? Przez zły stan kolei. Raz bilety są drogie, warunki jazdy złe i do tego czas przejazdu za długi. Dlatego ludzie wolą już busy. W końcu przez to rząd poszedł po rozum do głowy i zamierza zmienić ten stan rzeczy. Co do Chełma i Dorohuska, to powiedz mi jaki jest sens remontować kolej dla ukraińców? Polska powinna wspierać Polaków, a nie ukraińcow.
 Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Skoro region zamojski większą aglomeracją niż chełmski? Przez zły stan kolei. Raz bilety są drogie, warunki jazdy złe i do tego czas przejazdu za długi. Dlatego ludzie wolą już busy. W końcu przez to rząd poszedł po rozum do głowy i zamierza zmienić ten stan rzeczy. Co do Chełma i Dorohuska, to powiedz mi jaki jest sens remontować kolej dla ukraińców? Polska powinna wspierać Polaków, a nie ukraińcow. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 12:28
Przecież do Zamościa niewiele osób jeżdzi koleją, czy po remoncie coś się zmieni? powinni raczej remontować linie bardziej obciążone np Lublin- Dorohusk!
Avatar
harry / 8 listopada 2017 o 06:48
undefined napisał:
Super tempo prace przedprojektowe ponad 1,5 roku potem pewnie projektowe rok i na koniec budowa akurat w 2022 roku ukończą budowę.
 zakończenie budowy w 2025r. Oczywiście wg. planów, bo w rzeczywistości pewnie będzie 2030. Tempo zawrotne
Avatar
Henio / 6 listopada 2017 o 23:33
A co, zamiast czystrzego powietrza masz brudniejrze?
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 23:12
Wojna pcheł. No, ale że jestem Chełmianinem, to może stanę w obronie regionu. Skoro ktoś pisze pół miliona, to nie powinien się wstydzić słowa ćwierć miliona. A teraz porownaj kolego powierzchnie obu byłych województw. Prawda, że już te pół miliona wyglada podobnie do chełmskiej ćwierci? Nie ma co ukrywać obydwa miasta są podobne i prsez ostatnie lata wyssysano z nich środki finansowe, ktore wpakowano w przecudny Lublin. Nawet ja już w Chełmie nie mieszkam, a mam meldunek. To samo dotyczy Zamościa. Te wszystkie dane są o kant d... Teraz trzeba walczyć o ekspresówki i inne bonusy. Zobaczcie jakie ogłoszenia o pracę są w waszych regionach? Jest kierownik produkcji lub germanista? A teraz wrzućcie to zapytanie na Śląsk. To jest dopiero METROPOLIA. Przez godzinę jazdy autostradą widać światła miast. Żeby jeszcze powietrze było tutaj czystrze. No, ale wszystkiego nie można mieć.
Wojna pcheł. No, ale że jestem Chełmianinem, to może stanę w obronie regionu. Skoro ktoś pisze pół miliona, to nie powinien się wstydzić słowa ćwierć miliona. A teraz porownaj kolego powierzchnie obu byłych województw. Prawda, że już te pół miliona wyglada podobnie do chełmskiej ćwierci? Nie ma co ukrywać obydwa miasta są podobne i prsez ostatnie lata wyssysano z nich środki finansowe, ktore wpakowano w przecudny Lublin. Nawet ja już w Chełmie nie mieszkam, a mam meldunek. To samo dotyczy Zamościa. Te wszystkie dane są o kant d... Teraz trze... rozwiń
Avatar
aquila / 6 listopada 2017 o 16:39
aaaa napisał:
zibi napisał:
undefined napisał:
 Powinni zrobić bezpośrednie połączenie do Biłgoraja. Od kiedy mściwie PO zredukowało pozycję Chełma w woj. lubelskim do podległej mieściny pod miasto Króla Wódy z dildo w ręku. Chełmski oddział ZUSu podlega pod... Biłgoraj. Dziekujemy ci Platformo! Nie ma bezpośredniego połączenia Biłgoraj-Chełm, ale jest Biłgoraj-Zamość i Biłgoraj-Lublin. Kiedy PiS naprawi ten błąd i przywróci należne miejsce chełmskim instytucjom?
No i co z tego? Inspektorat wam zostawili, powinno wystarczyć. Chyba nie zaprzeczysz, że Chełm to mieścinka? Tam przecież nie ma nawet instytucji ponad powiatowych. Cieszcie się, że macie chociaż powiat grodzki bo i jego mogli wam zabrać. Zobacz co jest w Zamościu, a czego brak w Chełmie. W Zamościu jest Sąd Okręgowy w Chełmie brak, jest sąd pracy i sąd gospodarczy - w Chełmie brak, jest Prokuratura Okręgowa - w Chełmie brak, jest w podzamojskim Biłgoraju oddział ZUS, w Chełmie brak, jest diecezja zamojsko-lubaczowska - w Chełmie brak (jesteście pod Lublinem). Nawet PGE w Chełmie podlega pod Zamość, więc jak dostajesz pisemko za prad to wystawiają je w Zamościu :) Mam wymieniać dalej? Chyba nie muszę.
To teraz napisz dlaczego tak jest? Bo mieliście lobby silniejsze i tyle. Przez wiele lat Zamośc miał 1000 mieszkańców mniej od Chełma a dopiero teraz raptem 200-300 osób więcej ma zameldowanych. Ależ to metropolia wielka buchchchaaaa. Jak Chełm nazywasz miescinką to wynika z tego że Zamośc też nią jest.
Ja nie twierdzę, że Zamość jest metropolią, jest mieściną jakich wiele. Pamiętaj jednak, że sam wskaźnik ludności miasta to nie wszystko przy takich decyzjach czy to organów państwowych czy instytucji czy nawet biznesu jak sklepy czy galerie. Zobacz. Według danych GUS za zeszły rok Zamość ma 64 746, zaś Chełm ma 63 949. Różnica niby niewielka ale jednak wychodzi, że Zamość jest drugim co do wielkości miastem Lubelszczyzny. Zaś same powiaty Zamojski ma 108 038, natomiast Chełmski już tylko 79 239. Nawet porównując dawne województwa Zamojskie i Chełmskie zobaczysz, że zamojskie miało 489 300 mieszkańców - a wiec prawie pół miliona, zaś chełmskie zaledwie 248 800. To kolosalna różnica, bo wliczamy to również region w Chełmski co wliczysz? Włodawę, Dorohusk i co jeszcze? Może mały Rejowiec i tyle. Ile to daje mieszkańców? Mało. Zaś na Zamojszczyźnie około miejskie tereny i miasta z powiatami jak Zamość + Hrubieszów + Krasnystaw + Tomaszów Lubelski + Janów Lubelski + Biłgoraj. Policz same miasta, a później oddaj ludność powiatów. W Chełmie tyle nie nazbieracie. Nawet byłe województwo Chełmskie miała o połowę mniej ludności niż Zamojskie. To o czymś świadczy. To świadczy, że region był i jest dużo mniejszy.
Ja nie twierdzę, że Zamość jest metropolią, jest mieściną jakich wiele. Pamiętaj jednak, że sam wskaźnik ludności miasta to nie wszystko przy takich decyzjach czy to organów państwowych czy instytucji czy nawet biznesu jak sklepy czy galerie. Zobacz. Według danych GUS za zeszły rok Zamość ma 64 746, zaś Chełm ma 63 949. Różnica niby niewielka ale jednak wychodzi, że Zamość jest drugim co do wielkości miastem Lubelszczyzny. Zaś same powiaty Zamojski ma 108 038, natomiast Chełmski już tylko 79 239. Nawet porównując dawne wojew... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 12:22
a co w Żulinie będą modernizować? przecież tam stacje zburzyli.
Avatar
gs / 6 listopada 2017 o 12:17
Nieprawda że Chełm nie jest miastem diecezjalnym, jest i to podwójnie. Od XIII wieku -jest siedzibą diecezji prawosławnej, a od XV w - dieciezji Rzymsko - katolickiej. Co prawda ostatnio nie obsadzonej, a więc tytularnej ,n ale wszystko przed nami. Biednym zamościakom szpital ufundował biskup chełmski, a póżniej rzymski. Dumni chełmiacy wybudowali sobie sami nie chcąc żebrać u biskupów>
Avatar
aaaa / 6 listopada 2017 o 09:13
zibi napisał:
undefined napisał:
Powinni zrobić bezpośrednie połączenie do Biłgoraja. Od kiedy mściwie PO zredukowało pozycję Chełma w woj. lubelskim do podległej mieściny pod miasto Króla Wódy z dildo w ręku. Chełmski oddział ZUSu podlega pod... Biłgoraj. Dziekujemy ci Platformo! Nie ma bezpośredniego połączenia Biłgoraj-Chełm, ale jest Biłgoraj-Zamość i Biłgoraj-Lublin. Kiedy PiS naprawi ten błąd i przywróci należne miejsce chełmskim instytucjom?
No i co z tego? Inspektorat wam zostawili, powinno wystarczyć. Chyba nie zaprzeczysz, że Chełm to mieścinka? Tam przecież nie ma nawet instytucji ponad powiatowych. Cieszcie się, że macie chociaż powiat grodzki bo i jego mogli wam zabrać. Zobacz co jest w Zamościu, a czego brak w Chełmie. W Zamościu jest Sąd Okręgowy w Chełmie brak, jest sąd pracy i sąd gospodarczy - w Chełmie brak, jest Prokuratura Okręgowa - w Chełmie brak, jest w podzamojskim Biłgoraju oddział ZUS, w Chełmie brak, jest diecezja zamojsko-lubaczowska - w Chełmie brak (jesteście pod Lublinem). Nawet PGE w Chełmie podlega pod Zamość, więc jak dostajesz pisemko za prad to wystawiają je w Zamościu :) Mam wymieniać dalej? Chyba nie muszę.
 To teraz napisz dlaczego tak jest? Bo mieliście lobby silniejsze i tyle. Przez wiele lat Zamośc miał 1000 mieszkańców mniej od Chełma a dopiero teraz raptem 200-300 osób więcej ma zameldowanych. Ależ to metropolia wielka buchchchaaaa. Jak Chełm nazywasz miescinką to wynika z tego że Zamośc też nią jest.
 To teraz napisz dlaczego tak jest? Bo mieliście lobby silniejsze i tyle. Przez wiele lat Zamośc miał 1000 mieszkańców mniej od Chełma a dopiero teraz raptem 200-300 osób więcej ma zameldowanych. Ależ to metropolia wielka buchchchaaaa. Jak Chełm nazywasz miescinką to wynika z tego że Zamośc też nią jest. rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 22:44
a dobra zmiana wŁaŚnie przepycha nowĄ ustawĘ o epidemiach – nie chcesz przymusowych szczepieŃ na grypĘ? wyŚlij uwagi! ***stopnop.com.pl/nowa-ustawa-o-epidemiach/
Avatar
aqua / 8 listopada 2017 o 14:46
undefined napisał:
Przecież do Zamościa niewiele osób jeżdzi koleją, czy po remoncie coś się zmieni? powinni raczej remontować linie bardziej obciążone np Lublin- Dorohusk!
 Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Skoro region zamojski większą aglomeracją niż chełmski? Przez zły stan kolei. Raz bilety są drogie, warunki jazdy złe i do tego czas przejazdu za długi. Dlatego ludzie wolą już busy. W końcu przez to rząd poszedł po rozum do głowy i zamierza zmienić ten stan rzeczy. Co do Chełma i Dorohuska, to powiedz mi jaki jest sens remontować kolej dla ukraińców? Polska powinna wspierać Polaków, a nie ukraińcow.
 Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Skoro region zamojski większą aglomeracją niż chełmski? Przez zły stan kolei. Raz bilety są drogie, warunki jazdy złe i do tego czas przejazdu za długi. Dlatego ludzie wolą już busy. W końcu przez to rząd poszedł po rozum do głowy i zamierza zmienić ten stan rzeczy. Co do Chełma i Dorohuska, to powiedz mi jaki jest sens remontować kolej dla ukraińców? Polska powinna wspierać Polaków, a nie ukraińcow. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 12:28
Przecież do Zamościa niewiele osób jeżdzi koleją, czy po remoncie coś się zmieni? powinni raczej remontować linie bardziej obciążone np Lublin- Dorohusk!
Avatar
harry / 8 listopada 2017 o 06:48
undefined napisał:
Super tempo prace przedprojektowe ponad 1,5 roku potem pewnie projektowe rok i na koniec budowa akurat w 2022 roku ukończą budowę.
 zakończenie budowy w 2025r. Oczywiście wg. planów, bo w rzeczywistości pewnie będzie 2030. Tempo zawrotne
Avatar
Henio / 6 listopada 2017 o 23:33
A co, zamiast czystrzego powietrza masz brudniejrze?
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 23:12
Wojna pcheł. No, ale że jestem Chełmianinem, to może stanę w obronie regionu. Skoro ktoś pisze pół miliona, to nie powinien się wstydzić słowa ćwierć miliona. A teraz porownaj kolego powierzchnie obu byłych województw. Prawda, że już te pół miliona wyglada podobnie do chełmskiej ćwierci? Nie ma co ukrywać obydwa miasta są podobne i prsez ostatnie lata wyssysano z nich środki finansowe, ktore wpakowano w przecudny Lublin. Nawet ja już w Chełmie nie mieszkam, a mam meldunek. To samo dotyczy Zamościa. Te wszystkie dane są o kant d... Teraz trzeba walczyć o ekspresówki i inne bonusy. Zobaczcie jakie ogłoszenia o pracę są w waszych regionach? Jest kierownik produkcji lub germanista? A teraz wrzućcie to zapytanie na Śląsk. To jest dopiero METROPOLIA. Przez godzinę jazdy autostradą widać światła miast. Żeby jeszcze powietrze było tutaj czystrze. No, ale wszystkiego nie można mieć.
Wojna pcheł. No, ale że jestem Chełmianinem, to może stanę w obronie regionu. Skoro ktoś pisze pół miliona, to nie powinien się wstydzić słowa ćwierć miliona. A teraz porownaj kolego powierzchnie obu byłych województw. Prawda, że już te pół miliona wyglada podobnie do chełmskiej ćwierci? Nie ma co ukrywać obydwa miasta są podobne i prsez ostatnie lata wyssysano z nich środki finansowe, ktore wpakowano w przecudny Lublin. Nawet ja już w Chełmie nie mieszkam, a mam meldunek. To samo dotyczy Zamościa. Te wszystkie dane są o kant d... Teraz trze... rozwiń
Avatar
aquila / 6 listopada 2017 o 16:39
aaaa napisał:
zibi napisał:
undefined napisał:
 Powinni zrobić bezpośrednie połączenie do Biłgoraja. Od kiedy mściwie PO zredukowało pozycję Chełma w woj. lubelskim do podległej mieściny pod miasto Króla Wódy z dildo w ręku. Chełmski oddział ZUSu podlega pod... Biłgoraj. Dziekujemy ci Platformo! Nie ma bezpośredniego połączenia Biłgoraj-Chełm, ale jest Biłgoraj-Zamość i Biłgoraj-Lublin. Kiedy PiS naprawi ten błąd i przywróci należne miejsce chełmskim instytucjom?
No i co z tego? Inspektorat wam zostawili, powinno wystarczyć. Chyba nie zaprzeczysz, że Chełm to mieścinka? Tam przecież nie ma nawet instytucji ponad powiatowych. Cieszcie się, że macie chociaż powiat grodzki bo i jego mogli wam zabrać. Zobacz co jest w Zamościu, a czego brak w Chełmie. W Zamościu jest Sąd Okręgowy w Chełmie brak, jest sąd pracy i sąd gospodarczy - w Chełmie brak, jest Prokuratura Okręgowa - w Chełmie brak, jest w podzamojskim Biłgoraju oddział ZUS, w Chełmie brak, jest diecezja zamojsko-lubaczowska - w Chełmie brak (jesteście pod Lublinem). Nawet PGE w Chełmie podlega pod Zamość, więc jak dostajesz pisemko za prad to wystawiają je w Zamościu :) Mam wymieniać dalej? Chyba nie muszę.
To teraz napisz dlaczego tak jest? Bo mieliście lobby silniejsze i tyle. Przez wiele lat Zamośc miał 1000 mieszkańców mniej od Chełma a dopiero teraz raptem 200-300 osób więcej ma zameldowanych. Ależ to metropolia wielka buchchchaaaa. Jak Chełm nazywasz miescinką to wynika z tego że Zamośc też nią jest.
Ja nie twierdzę, że Zamość jest metropolią, jest mieściną jakich wiele. Pamiętaj jednak, że sam wskaźnik ludności miasta to nie wszystko przy takich decyzjach czy to organów państwowych czy instytucji czy nawet biznesu jak sklepy czy galerie. Zobacz. Według danych GUS za zeszły rok Zamość ma 64 746, zaś Chełm ma 63 949. Różnica niby niewielka ale jednak wychodzi, że Zamość jest drugim co do wielkości miastem Lubelszczyzny. Zaś same powiaty Zamojski ma 108 038, natomiast Chełmski już tylko 79 239. Nawet porównując dawne województwa Zamojskie i Chełmskie zobaczysz, że zamojskie miało 489 300 mieszkańców - a wiec prawie pół miliona, zaś chełmskie zaledwie 248 800. To kolosalna różnica, bo wliczamy to również region w Chełmski co wliczysz? Włodawę, Dorohusk i co jeszcze? Może mały Rejowiec i tyle. Ile to daje mieszkańców? Mało. Zaś na Zamojszczyźnie około miejskie tereny i miasta z powiatami jak Zamość + Hrubieszów + Krasnystaw + Tomaszów Lubelski + Janów Lubelski + Biłgoraj. Policz same miasta, a później oddaj ludność powiatów. W Chełmie tyle nie nazbieracie. Nawet byłe województwo Chełmskie miała o połowę mniej ludności niż Zamojskie. To o czymś świadczy. To świadczy, że region był i jest dużo mniejszy.
Ja nie twierdzę, że Zamość jest metropolią, jest mieściną jakich wiele. Pamiętaj jednak, że sam wskaźnik ludności miasta to nie wszystko przy takich decyzjach czy to organów państwowych czy instytucji czy nawet biznesu jak sklepy czy galerie. Zobacz. Według danych GUS za zeszły rok Zamość ma 64 746, zaś Chełm ma 63 949. Różnica niby niewielka ale jednak wychodzi, że Zamość jest drugim co do wielkości miastem Lubelszczyzny. Zaś same powiaty Zamojski ma 108 038, natomiast Chełmski już tylko 79 239. Nawet porównując dawne wojew... rozwiń
Avatar
qqazz / 6 listopada 2017 o 16:29
-1
gs napisał:
Nieprawda że Chełm nie jest miastem diecezjalnym, jest i to podwójnie. Od XIII wieku -jest siedzibą diecezji prawosławnej, a od XV w - dieciezji Rzymsko - katolickiej. Co prawda ostatnio nie obsadzonej, a więc tytularnej ,n ale wszystko przed nami. Biednym zamościakom szpital ufundował biskup chełmski, a póżniej rzymski. Dumni chełmiacy wybudowali sobie sami nie chcąc żebrać u biskupów>
@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% } Co nie zmienia faktu, że takowa nie istnieje. Została zamknięta dokładnie w 1807 roku, a więc bardzo dawno i do tej pory nikt nawet nie myślał o jej przywróceniu. Zaś biskupstwo tytularne to jedynie nawiązywanie do tradycji i musi je otrzymać każdy biskup pomocniczy, a więc ilu masz biskupów pomocniczych tak każdy ma tytuł jakiejś nieistniejącej diecezji... O powrocie możesz pomarzyć, ziemia chełmska się wyludniła niestety. Dodatkowo nie ma już w Polsce terenów za Bugiem aby rozciągnąć na nie zasięg diecezji, a na zachód, południe czy północ diecezji by nie rozciągnęli... Ufundowanie szpitala? Pijesz do szpitala papieskiego? No tak, szpital został wybudowany z pieniędzy publicznych, a jedynie za sprawą starań biskupa lubelskiego otrzymał dofinansowanie od rządu włoskiego na sam sprzęt (wyposażenie). Wasz szpital w Chełmie nie powstał z bo ludzie sami sobie bo wybudowali, tylko powstał z pieniędzy publicznych, a więc złożyli się na niego w całej Polsce. Ale tłumacz sobie to jak chcesz...
@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% } Co nie zmienia faktu, że takowa nie istnieje. Została zamknięta dokładnie w 1807 roku, a więc bardzo dawno i do tej pory nikt nawet nie myślał o jej przywróceniu. Zaś biskupstwo tytularne to jedynie nawiązywanie do tradycji i musi je otrzymać każdy biskup pomocniczy, a więc ilu masz biskupów pomocniczych tak każdy ma tytuł jakiejś nieistniejącej diecezji... O powrocie możesz pomarzyć, ziemia chełmska się wyludniła niestety. Dodatkowo nie ma już w Polsce ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 16:25
-1
Nie ma co mędrkować za PO-ZSL Chełm był gnębiony i degradowany. Mam nadzieję, że rzecznik rządu zauważył ten stan. Podporzadkowanie biłgorajowi było i jest bardzo wymowne. Grabczuk skutecznie blokował wybudowania centrum handlowego, gdy budowano je w okolicy na potęgę. Dziwi mnie, że Fiszowa poszła tą samą drogą co poprzednik. Dlaczego nasse miasto nie miałoby przechwytywać "turystów" z Ukrainy. Dobrze, że wreszcie powstają w mieście supermarkety budowlane. Teraz powinniśmy wesprzeć Włodawę w otwarciu przejścia z Białorusią. Gdy powstanie u nas wreszcie galeria handlowa, to i ich to przyciągnie.
Nie ma co mędrkować za PO-ZSL Chełm był gnębiony i degradowany. Mam nadzieję, że rzecznik rządu zauważył ten stan. Podporzadkowanie biłgorajowi było i jest bardzo wymowne. Grabczuk skutecznie blokował wybudowania centrum handlowego, gdy budowano je w okolicy na potęgę. Dziwi mnie, że Fiszowa poszła tą samą drogą co poprzednik. Dlaczego nasse miasto nie miałoby przechwytywać "turystów" z Ukrainy. Dobrze, że wreszcie powstają w mieście supermarkety budowlane. Teraz powinniśmy wesprzeć Włodawę w otwarciu przejścia z Białorusią. Gdy po... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 12:22
a co w Żulinie będą modernizować? przecież tam stacje zburzyli.
Avatar
gs / 6 listopada 2017 o 12:17
Nieprawda że Chełm nie jest miastem diecezjalnym, jest i to podwójnie. Od XIII wieku -jest siedzibą diecezji prawosławnej, a od XV w - dieciezji Rzymsko - katolickiej. Co prawda ostatnio nie obsadzonej, a więc tytularnej ,n ale wszystko przed nami. Biednym zamościakom szpital ufundował biskup chełmski, a póżniej rzymski. Dumni chełmiacy wybudowali sobie sami nie chcąc żebrać u biskupów>
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!