sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Komendant chciał zrobić ze mnie przestępcę, ale mu nie wyszło

  Edytuj ten wpis

Były pracownik cywilny zamojskiej komendy policji dowiódł, że z pracy wyrzucono go za nic. Czyli za co? Za to, że na "naszej-klasie" na jednym ze zdjęć wmontował swoją twarz w portret Hitlera. Komendant uznał, że mogło to propagować faszyzm.

"Memento, dobry Niemiec to nieśmiertelnik żołnierza III Rzeszy wykopany na polskiej ziemi” – napisał pod zdjęciem na portalu Nasza-Klasa. – To nie jest nawoływanie do nienawiści – uznał wczoraj sąd i umorzył sprawę.

– Komendant chciał zrobić ze mnie przestępcę, ale mu nie wyszło – powiedział po ogłoszeniu nieprawomocnego wyroku Krzysztof Wiatrzyk. – Sąd nie dopatrzył się nawet znikomej szkodliwości czynu.

Gerard Waszkiewicz, zamojski radny i były szef miejscowej policji, a prywatnie wujek Wiatrzyka uważa, że sąd obiektywnie zważył dowody. – Nie można dopuścić do ukarania niewinnego człowieka dla dobrego wizerunku służby.

– Komendant bronił dobrego wizerunku policji – uważa z kolei Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej. – Teraz sprawa apelacji od wyroku leży w gestii prokuratury.

Za Wietrzykiem stają jednak policyjni związkowcy z Lublina. – Dopóki nie udowodni się winy, nie można wyciągać surowych konsekwencji – tłumaczy Józef Ćwikliński. – Komendant pochopnie pozbył się pracownika, pozbawiając go nie tylko pracy, ale i czci.

We wrześniu ub. roku 26-letni technik sekcji dochodzeniowo-śledczej komendy w Zamościu został zwolniony dyscyplinarnie za "ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych przez opublikowanie na portalu Nasza-klasa zdjęć naruszających dobry wizerunek policji oraz wykorzystanie bez zezwolenia zdarzeń służbowych do fotomontażu”.

Według komendanta Konrada Piziorskiego fotografie mogły nawoływać do nienawiści na tle narodowościowym i publicznego propagowania faszyzmu. Komendant uznał tak, bo na jednym ze zdjęć były podwładny wmontował swoją twarz w portret Hitlera, a na drugim pokazał "nieśmiertelnik” żołnierza niemieckiego na tle polskiej flagi i opatrzył podpisem: "Memento, dobry Niemiec to nieśmiertelnik żołnierza III Rzeszy wykopany na polskiej ziemi”.

Po kilku miesiącach śledczy uznali, że Wiatrzyk nie propagował faszyzmu. Postawili mu jednak zarzut publicznego nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, za co został skazany na 1 tys. zł grzywny. Ale złożył sprzeciw i sprawa ruszyła od nowa.

Wcześniej sąd pracy przyznał mu 5150 zł rekompensaty za trzy miesiące bez pracy. Wiatrzyk nie wrócił do komendy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
DK
~Ona~
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (9 maja 2010 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DK napisał:
No dobra... ale kiedy w końcu nasi przestraszeni koneksjami reporterzy opiszą całą sprawę od A do Z ??????????????????
Z komentarzy do poprzednich artykułów dowiedziałam się więcej, niż z aktualnych powieści powtarzanych raz po raz - jakie więc były prawdziwe powody zwolnienia Waitrzyka z pracy?????? Dziwnym trafem na forum wspominano jakieś machlojki urzędników na wysokich stanowiskach a tu nic takiego nie widzę, nie zauważyłam również czegokolwiek na temat przyczyn zwolnienia z pracy. Reporterzy ze sznurkami jak marionetki... Jak wszędzie niestety

Nikt tu nie porusza naprawdę godnej naśladowania postawy związku zawodowego,który stanął murem za pracownikiem.Więcej takich związków...
Rozwiń
DK
DK (2 listopada 2009 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No dobra... ale kiedy w końcu nasi przestraszeni koneksjami reporterzy opiszą całą sprawę od A do Z ??????????????????
Z komentarzy do poprzednich artykułów dowiedziałam się więcej, niż z aktualnych powieści powtarzanych raz po raz - jakie więc były prawdziwe powody zwolnienia Waitrzyka z pracy?????? Dziwnym trafem na forum wspominano jakieś machlojki urzędników na wysokich stanowiskach a tu nic takiego nie widzę, nie zauważyłam również czegokolwiek na temat przyczyn zwolnienia z pracy. Reporterzy ze sznurkami jak marionetki... Jak wszędzie niestety
Rozwiń
~Ona~
~Ona~ (26 października 2009 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiesz Polaku te znajomości i układy mają też zastosowanie w przyjmowaniu do służby mundurowej...
Rozwiń
Adam
Adam (26 października 2009 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Klika Gnojasów rządzi tym krajem, dostali się na stanowiska i każdy każdemu dupę kryje (wojewódzki-miejskiemu). Podobnie Sprawa miała się z funkcjonariuszem, który wniósł sprawę o mobbing - w Zamościu właśnie, podczas gdy komendant Piziorski już na wstępie podniósł, że jego zastępca (bo przeciwko niemu toczy się sprawa) jest niewinny! Bo przecież jak mógł by się dopuścić tak strasznego czynu jak mobbing i dyskryminacja... O przykładzie Komendanta Szczeklika już nie wspomnę, bo mi się krew gotuję. (chłop 10 lat tułał się bo sądach, bo zdjęto go ze stołka za Bóg wie co, postawiono mu zarzuty i zamknęto do paki!!! Teraz po tylu latach sąd uznał, że był niewinny i cofnął rozkaz o odwołaniu go z funkcji komendanta KWP Lublin)
Co do pracowników cywilnych i komentarza mojego przedmówcy: Widziałeś kiedyś, żeby sprzątaczce robiono psychotesty, sprawnościówki itd? Przecież to instytucja państwowa! Sprzątaczki i inni cywile powinni posiadać przynajmniej doktorat, żeby dogonić takich geniuszy jak zamojski komendant... Powinni też przynależeć do odpowiedniej partii politycznej w wybranym okresie i ubierać się w najmodniejsze garnitury i tuniki od hugo boss'a. Wszak powaga instytucji tego wymaga. A czy wszyscy policjanci mają maturę????? CZY TO PRZYPADKIEM NIE DYSKRYMINACJA? TAK! TO OCZYWISTE NAWET PO OGÓLNEJ INTERPRETACJI SYTUACJI. ALE NIE DLA ZAMOJSKIEJ SPOWIŁEJ PROKURATURY. Dziwne?
Rozwiń
polak
polak (26 października 2009 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po pierwsze.
Kto go wsadzil do policji jako pracownika cywilnego?
Z moich doswiadczen wynika,ze do sluzby mundurowej wcielani sa ludzie po badaniach psychologicznych,sprawnosciowych itp.,a jak zostac pracownikiem cywilnym ?
Znajomosci i uklady.
Przeslanie martwy zolnierz hitlerowski na ziemiach polskich w czasach poprawnosci politycznej lansowanej przez faryzeyszy z liberalnej partii PO
musialo byc przelozone przez usluznych przelozonych na zwolnienie z uzasadnieniem wizerunek policji.
Co zolnierzy hitlerowskich spoleczenstwo polskie ma swoje zdanie.
Inna sprawa jest przestrzeganie prawa przez tzw. organa w stosunku do obywateli jak i wlasnych pracownikow.
Jedna sprawa jest artystyczny wyskok cywilnego pracownika policji/mozna bylo by go zwolnic jako nieprzydatny do sluzby,a nie wyglupiac sie stosujac przepisy prawa wg wlasnego widzimisie.
KW Policji w Lublinie ma prawnikow ,ktorych widzi mi sie nie slychaja zadufani w siebie aparatczycy na stanowiskach,.
Z moich obserwacji wynika,ze odwolanie zwolnionych funkcjonariuszy do Sadow Administracyjnych powoduje przywrocenie tychze do sluzby z uzasadnieniem nieprzestrzegania Ustawy o Policji ust 10, rażące blędy w procedurach i terminach.
Znam przypadek trzykrotnego przywracania do sluzby z takicch przyczyn.
Spoleczenstwo oczekuje ,ze policja egzekwujac od obywateli poszanowania prawa bedzie to prawo przestrzegac w stosunku do wlasnych pracownikow.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!