piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Konkurs rozstrzygnięto. Znamy autorów najpiękniejszych palm i baranków

Dodano: 2 kwietnia 2009, 10:22
Autor: (lew)

46 twórców z terenu Zamojszczyzny wzięło udział w XXXIII Konkursie Wielkanocnym. Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas niedzielnego kiermaszu na Rynku Wielkim.

Komisja dokonała oceny prac uwzględniając wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym oraz kultywowanie ludowej tradycji wielkanocnej.

W kategorii tradycyjnej twórczości ludowej cztery równorzędne pierwsze nagrody przyznano Katarzynie Zygmunt z Korytkowa Dużego, Helenie Prus z Dołhobyczowa, Stanisławie Rozmiarkowskiej z Tereszpola oraz Alfredzie Urbańskiej z Hrubieszowa.

Drugie nagrody powędrowały do Elżbiety Dudek z Rozdołów, Bogusławy Antonik z Marysia, Janiny Nieradko z Gołębia oraz Krystyny Siomy z Dąbrowy Tarnawackiej.

W kategorii współczesnej twórczości artystycznej trzy równorzędne pierwsze nagrody zdobyły Jolanta Kliszcz i Bronisława Ostrówka z Tyszowiec oraz Izabela Kalenowska z Zamościa.

Urszula Kupiec z Czumowa, Krystyna Kutniowska z Mankowicz, Marta Molska z Hrubieszowa, Barbara Czerniak i Małgorzata Sobieszczańska z Zamościa zdobyły drugie nagrody.

Komisja przyznała wyróżnienia dla Władysława Sitkowskiego ze Zwierzyńca za rzeźbę o tematyce nawiązujące do świąt wielkanocnych oraz nagrodę specjalną dla Agatki Zygmunt z Tereszpola za kultywowanie tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Przedmiotem konkursu były pisanki, palmy, baranki i inne wyroby związane ze świętami wielkanocnymi. Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę podczas Kiermaszu Wielkanocnego na Rynku Wielkim w Zamościu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!