poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Konkurs rozstrzygnięto. Znamy autorów najpiękniejszych palm i baranków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2009, 10:22
Autor: (lew)

46 twórców z terenu Zamojszczyzny wzięło udział w XXXIII Konkursie Wielkanocnym. Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas niedzielnego kiermaszu na Rynku Wielkim.

Komisja dokonała oceny prac uwzględniając wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym oraz kultywowanie ludowej tradycji wielkanocnej.

W kategorii tradycyjnej twórczości ludowej cztery równorzędne pierwsze nagrody przyznano Katarzynie Zygmunt z Korytkowa Dużego, Helenie Prus z Dołhobyczowa, Stanisławie Rozmiarkowskiej z Tereszpola oraz Alfredzie Urbańskiej z Hrubieszowa.

Drugie nagrody powędrowały do Elżbiety Dudek z Rozdołów, Bogusławy Antonik z Marysia, Janiny Nieradko z Gołębia oraz Krystyny Siomy z Dąbrowy Tarnawackiej.

W kategorii współczesnej twórczości artystycznej trzy równorzędne pierwsze nagrody zdobyły Jolanta Kliszcz i Bronisława Ostrówka z Tyszowiec oraz Izabela Kalenowska z Zamościa.

Urszula Kupiec z Czumowa, Krystyna Kutniowska z Mankowicz, Marta Molska z Hrubieszowa, Barbara Czerniak i Małgorzata Sobieszczańska z Zamościa zdobyły drugie nagrody.

Komisja przyznała wyróżnienia dla Władysława Sitkowskiego ze Zwierzyńca za rzeźbę o tematyce nawiązujące do świąt wielkanocnych oraz nagrodę specjalną dla Agatki Zygmunt z Tereszpola za kultywowanie tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Przedmiotem konkursu były pisanki, palmy, baranki i inne wyroby związane ze świętami wielkanocnymi. Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę podczas Kiermaszu Wielkanocnego na Rynku Wielkim w Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!