wtorek, 23 maja 2017 r.

Zamość

Korony już czekają

Dodano: 4 września 2002, 20:13
Autor: (lew)

Od 10 do 15 tysięcy uczestników zgromadzi uroczystość intronizacji cudownego obrazu Matki Boskiej Sokalskiej w Hrubieszowie. Jan Paweł II podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski pobłogosławił korony, które będą umieszczone na wizerunku Matki Bożej i Dzieciątka Jezus.

Cudowny obraz, który od przeszło pół wieku oglądać można w bocznej kaplicy kościoła ojców bernardynów na Stradomiu pod Wawelem, pojutrze zostanie przetransportowany do Hrubieszowa. W mieście trwają ostatnie przygotowania do uroczystości.
– Zadbaliśmy o to, by przy kościele
św. Stanisława Kostki na placu Staszica powstały nowe chodniki, parking oraz oświetlenie – mówi Jarosław Woźniak, burmistrz Hrubieszowa.
– Wnętrze naszego kościoła, a zwłaszcza ołtarz główny, gdzie wkrótce będzie można podziwiać cudowny obraz,
jest już odrestaurowane – dodaje ojciec Gabriel Kudzia, gwardian (przełożony) klasztoru oo. bernardynów i proboszcz parafii św. Stanisława Kostki
w Hrubieszowie.
Sobotnim uroczystościom przewodniczyć będzie ks. biskup Jan Śrutwa, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Szacuje się, że weźmie w nich udział od 10 do 15 tys. osób. Nie zabraknie wśród nich pielgrzymów z Sokala na Ukrainie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24