Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 lipca 2009 r.
10:43
Edytuj ten wpis

Korytków Duży: Pracownicy jadący busem do pracy zginęli w wypadku

Autor: Zdjęcie autora (LEW)
0 12 A A

Dwie osoby nie żyją, a pięć jest rannych. To bilans dzisiejszego wypadku w Korytkowie Dużym pod Biłgorajem, gdzie wiozący pracowników bus wjechał na łuku drogi pod naczepę ciężarówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło przed godz. 7 rano.

- Na miejscu zginął pasażer forda transita - opowiada Marek Jamroz z biłgorajskiej policji.

To 20-letni mieszkaniec Kraśnika. Lekarzom nie udało się uratować także jego kolegi. Pozostałych czterech pasażerów wraz z 57-letnim kierowcą busa karetki odwiozły do szpitala.

Wszyscy pracują w kraśnickiej firmie wodno-kanalizacyjnej i jechali pod Biłgoraj do pracy.

30-letniemu kierowcy scanii spod Przemyśla nic się nie stało.

Do wypadku doszło podczas obfitych opadów deszczu na słynnym "zakręcie śmierci". Ruch na trasie wojewódzkiej nr 835 prze kilka godzin odbywał się wahadłowo.

Mieszkańcy Korytkowa Dużego przyzwyczaili się już do wypadków na feralnym zakręcie. Policja podnosi, że droga jest dobrze oznakowana (znak ograniczenia prędkości do 50 km/ha, znaki ostrzegawcze o ostrym zakręcie, bariery ochronne z elementami odblaskowymi), ale kierowcy często łamią przepisy.

- Wypadki, do których tam dochodzi, wynikają najczęściej z niestosowania dozwolonej prędkości - wskazuje Jamroz.

Policja w piśmie do zarządcy drogi poprosiła o ustawienie fotoradarów, ale odesłano ich z kwitkiem tłumacząc, że ustawianie masztów na łuku nie jest możliwe.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ola / 13 lipca 2009 o 17:49
nie przesadzajcie,juzz ta predkoscia kierowcy tira,sledztwo jest w toku,wiec nie piszcie tych bredni i nikogo nie osadzajcie,poza tym,jak ktos napisał 105.to była predkosc na godz.a nie przy wchodzeniu z zakret,wiec jak sie jest kierowca to sie wie oco chodzi,kazdy mogł byc w takiej sytuacji jak kierowca tira i ludzie z busa,dziekujmy Bogu za kazda bezpieczna podroz,i mopodlmy sie za tych ludzi i oby nie bylo kolejnych ofiar w tym miejscu,bo dalej nic nie jest zrobione z tym feralnym zakretem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Don Kamillo / 11 lipca 2009 o 10:55
60-latek napisał:
Bus to najniebezpieczniejszy środek transportu!.Statystyki wykazują,że najwięcej wypadków (i to śmiertelnych) powodują właśnie busy.A w dodatku,jeśli busem powozi stary pierdziel,to już zupełna tragedia.Zawodowy kierowca nie powinien mieć mniej niż 30 lat i nie więcej niż 50 lat,

Koliu masz 60 latek, więc kim jesteś ? starym pierdzielem ? a może lejesz już w pory i nosisz pampersy

Koliu masz 60 latek, więc kim jesteś ? starym pierdzielem ? a może lejesz już w pory i nosisz pampersy rozwiń
Avatar
aro / 10 lipca 2009 o 20:29
Tak jak mówił Grzesiek to nie była wina busa!!!To ten TiR wjechał w ludzi spokojnie jadących do pracy!!! a wystarczyło tylko zwolnic :{.
Avatar
Grzesiek / 10 lipca 2009 o 14:43
Ludzie co wy brezicie to nie była w tym wypadku wina busa tylko tira odczytali policjanci na tachografie że miał na liczniku ponad 105km/h to sie nie dziwcie że są tego takie skutki.... Byłem tam na tym wypadku i wyciągałem tych ludzi z busa byli straszni ... ci ludzie z busa byli nie winni...
Avatar
jeżyk / 8 lipca 2009 o 17:56
JEŻDŻE TĄ DROGĄ OD KILKUNASTU LAT I ZA KAŻDYM RAZEM RAZEM JAK DOJEŻDŻAM DO BIŁGORAJA TO DZIĘKUJE BOGU ŻE PRZEŻYŁEM.DROGA WĄZIUTKA ŻE TE TIRY LEDWO SIE MIESZCZĄ.NATĘŻENIE RUCHU PORÓWNYWALNE DO WARSZAWSKIEGO,NAWIERZCHNIA NADAJE SIE DO ZAORANIA,A WMIEJSCU GDZIE MIAŁ MIEJSCE DZISIEJSZY WYPADEK POŁOŻYLI NOWĄ NAWIERZCHNIE,TAK ŚLISKĄ JAK LÓD.PRZY NAJMNIEJSZYM DESZCZU AUTA TRACĄ TAM PRZYCZEPNOŚĆ.CIEKAWE ILE OSÓB JESZCZE MUSI ZGIŃĄĆ ŻEBY ZROBILI Z TĄ DROGĄ ŁAD.
Avatar
Elemelek / 8 lipca 2009 o 16:30
baszka4 napisał:
Na zakończenie tych moich wywodów chciałam jeszcze dodać, że był to mój pierwszy wyjazd z Lublina do Biłgoraja i powrót.

o to właśnie chodzi, jak będziesz musiała częściej jechać tą trasą to z 1,5 godziny utniesz do 1g i 20min, później do 1.10min, a jak poznasz trasę dokładnie, każdą dziurę, każdy zakręt to dojdziesz do wniosku, że i w 1h można w miarę bezpiecznie przejechać... i tak to wygląda w praktyce..
skoro dopiero zaczynasz jazdę to nie oceniaj na podstawie jednego wypadu, wiele osób dziennie kilkaset kilometrów jeździ i jakby mieli się tak guzdrać jak Ty to by ich dzieci z głodu poumierały...

o to właśnie chodzi, jak będziesz musiała częściej jechać tą trasą to z 1,5 godziny utniesz do 1g i 20min, później do 1.10min, a jak poznasz trasę dokładnie, każdą dziurę, każdy zakręt to dojdziesz do wniosku, że i w 1h można w miarę bezpiecznie przejechać... i tak to wygląda w praktyce..
skoro dopiero zaczynasz jazdę to nie oceniaj na podstawie jednego wypadu, wiele osób dziennie kilkaset kilometrów jeździ i jakby mieli się tak guzdrać jak Ty to by ich dzieci z głodu poumierały... rozwiń
Avatar
60-latek / 8 lipca 2009 o 15:23
Bus to najniebezpieczniejszy środek transportu!.Statystyki wykazują,że najwięcej wypadków (i to śmiertelnych) powodują właśnie busy.A w dodatku,jeśli busem powozi stary pierdziel,to już zupełna tragedia.Zawodowy kierowca nie powinien mieć mniej niż 30 lat i nie więcej niż 50 lat,
Avatar
~kierowca~ / 8 lipca 2009 o 14:15
Najprawdopodobnie przczyną wypadku była nadmierna prędkość+śliska nawierzchnia ,która po deszczu robi się jak lód.Jeżeli mówimy o samym wypadku,należy pochwalić Biłgorajskie Służby Ratunkowe;Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarną za sprawnie przeprowadzoną akcje ratunkową.
Avatar
kinga / 8 lipca 2009 o 14:01
Strach jechać busem,gonią na złamanie karku i nie tylko.
Avatar
baszka4 / 8 lipca 2009 o 13:52
A dzisiaj nad Biłgorajem o 6.00 przeszła burza, lało okropnie. Poczekałam i o 6.40 ruszyliśmy w drogę do Lublina. Zaraz za miastem minęły mnie 2 busy. Jezdnia była mokra, ten zakręt w Korytkowie jest okropny i do tego pewnie jeszcze prędkość i wystarczyło, żeby doszło do tragedii. Jak dojeżdżaliśmy do tego wypadku to jeszcze nie było karetek ani pogotowia. Nie sądziłam, że był aż tak straszny... Jak zawróciłiśmy do Biłgoraja mijała nas straż i policja, karetki dojechały trochę wcześniej.
Ludzie gdzie wam się tak spieszy????????
Nie czekałam aż będzie wolny przejazd, zawróciłam do Biłgoraja i pojechałam przez Hedwiżyn. Patrzyłam na zegarek, od Frampola do granic Lublina jechałam 55 min. Najwięcej na liczniku miałam 80-90 km oczywiście poza terenem zabudowanym. Wszyscy mnie wyprzedzali, niektórzy na podwójnej ciągłej, a jakże, bo baba zawalidroga jechała tak wolno. Ale ja i mój syn szczęśliwie dojechaliśmy a inni?? Po drodze jakieś 30 km przed Lublinem widziałam jeszcze na poboczu samochód z rozbitą szybą, kierowca siedział w nim jeszcze, z samochodu, który stał po drugiej stronie jacyś ludzie szli do niego. Na zakończenie tych moich wywodów chciałam jeszcze dodać, że był to mój pierwszy wyjazd z Lublina do Biłgoraja i powrót.
A dzisiaj nad Biłgorajem o 6.00 przeszła burza, lało okropnie. Poczekałam i o 6.40 ruszyliśmy w drogę do Lublina. Zaraz za miastem minęły mnie 2 busy. Jezdnia była mokra, ten zakręt w Korytkowie jest okropny i do tego pewnie jeszcze prędkość i wystarczyło, żeby doszło do tragedii. Jak dojeżdżaliśmy do tego wypadku to jeszcze nie było karetek ani pogotowia. Nie sądziłam, że był aż tak straszny... Jak zawróciłiśmy do Biłgoraja mijała nas straż i policja, karetki dojechały trochę wcześniej.
Ludzie gdzie wam się tak spieszy????????
N... rozwiń
Avatar
ola / 13 lipca 2009 o 17:49
nie przesadzajcie,juzz ta predkoscia kierowcy tira,sledztwo jest w toku,wiec nie piszcie tych bredni i nikogo nie osadzajcie,poza tym,jak ktos napisał 105.to była predkosc na godz.a nie przy wchodzeniu z zakret,wiec jak sie jest kierowca to sie wie oco chodzi,kazdy mogł byc w takiej sytuacji jak kierowca tira i ludzie z busa,dziekujmy Bogu za kazda bezpieczna podroz,i mopodlmy sie za tych ludzi i oby nie bylo kolejnych ofiar w tym miejscu,bo dalej nic nie jest zrobione z tym feralnym zakretem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Don Kamillo / 11 lipca 2009 o 10:55
60-latek napisał:
Bus to najniebezpieczniejszy środek transportu!.Statystyki wykazują,że najwięcej wypadków (i to śmiertelnych) powodują właśnie busy.A w dodatku,jeśli busem powozi stary pierdziel,to już zupełna tragedia.Zawodowy kierowca nie powinien mieć mniej niż 30 lat i nie więcej niż 50 lat,

Koliu masz 60 latek, więc kim jesteś ? starym pierdzielem ? a może lejesz już w pory i nosisz pampersy

Koliu masz 60 latek, więc kim jesteś ? starym pierdzielem ? a może lejesz już w pory i nosisz pampersy rozwiń
Avatar
aro / 10 lipca 2009 o 20:29
Tak jak mówił Grzesiek to nie była wina busa!!!To ten TiR wjechał w ludzi spokojnie jadących do pracy!!! a wystarczyło tylko zwolnic :{.
Avatar
Grzesiek / 10 lipca 2009 o 14:43
Ludzie co wy brezicie to nie była w tym wypadku wina busa tylko tira odczytali policjanci na tachografie że miał na liczniku ponad 105km/h to sie nie dziwcie że są tego takie skutki.... Byłem tam na tym wypadku i wyciągałem tych ludzi z busa byli straszni ... ci ludzie z busa byli nie winni...
Avatar
jeżyk / 8 lipca 2009 o 17:56
JEŻDŻE TĄ DROGĄ OD KILKUNASTU LAT I ZA KAŻDYM RAZEM RAZEM JAK DOJEŻDŻAM DO BIŁGORAJA TO DZIĘKUJE BOGU ŻE PRZEŻYŁEM.DROGA WĄZIUTKA ŻE TE TIRY LEDWO SIE MIESZCZĄ.NATĘŻENIE RUCHU PORÓWNYWALNE DO WARSZAWSKIEGO,NAWIERZCHNIA NADAJE SIE DO ZAORANIA,A WMIEJSCU GDZIE MIAŁ MIEJSCE DZISIEJSZY WYPADEK POŁOŻYLI NOWĄ NAWIERZCHNIE,TAK ŚLISKĄ JAK LÓD.PRZY NAJMNIEJSZYM DESZCZU AUTA TRACĄ TAM PRZYCZEPNOŚĆ.CIEKAWE ILE OSÓB JESZCZE MUSI ZGIŃĄĆ ŻEBY ZROBILI Z TĄ DROGĄ ŁAD.
Avatar
Elemelek / 8 lipca 2009 o 16:30
baszka4 napisał:
Na zakończenie tych moich wywodów chciałam jeszcze dodać, że był to mój pierwszy wyjazd z Lublina do Biłgoraja i powrót.

o to właśnie chodzi, jak będziesz musiała częściej jechać tą trasą to z 1,5 godziny utniesz do 1g i 20min, później do 1.10min, a jak poznasz trasę dokładnie, każdą dziurę, każdy zakręt to dojdziesz do wniosku, że i w 1h można w miarę bezpiecznie przejechać... i tak to wygląda w praktyce..
skoro dopiero zaczynasz jazdę to nie oceniaj na podstawie jednego wypadu, wiele osób dziennie kilkaset kilometrów jeździ i jakby mieli się tak guzdrać jak Ty to by ich dzieci z głodu poumierały...

o to właśnie chodzi, jak będziesz musiała częściej jechać tą trasą to z 1,5 godziny utniesz do 1g i 20min, później do 1.10min, a jak poznasz trasę dokładnie, każdą dziurę, każdy zakręt to dojdziesz do wniosku, że i w 1h można w miarę bezpiecznie przejechać... i tak to wygląda w praktyce..
skoro dopiero zaczynasz jazdę to nie oceniaj na podstawie jednego wypadu, wiele osób dziennie kilkaset kilometrów jeździ i jakby mieli się tak guzdrać jak Ty to by ich dzieci z głodu poumierały... rozwiń
Avatar
60-latek / 8 lipca 2009 o 15:23
Bus to najniebezpieczniejszy środek transportu!.Statystyki wykazują,że najwięcej wypadków (i to śmiertelnych) powodują właśnie busy.A w dodatku,jeśli busem powozi stary pierdziel,to już zupełna tragedia.Zawodowy kierowca nie powinien mieć mniej niż 30 lat i nie więcej niż 50 lat,
Avatar
~kierowca~ / 8 lipca 2009 o 14:15
Najprawdopodobnie przczyną wypadku była nadmierna prędkość+śliska nawierzchnia ,która po deszczu robi się jak lód.Jeżeli mówimy o samym wypadku,należy pochwalić Biłgorajskie Służby Ratunkowe;Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarną za sprawnie przeprowadzoną akcje ratunkową.
Avatar
kinga / 8 lipca 2009 o 14:01
Strach jechać busem,gonią na złamanie karku i nie tylko.
Avatar
baszka4 / 8 lipca 2009 o 13:52
A dzisiaj nad Biłgorajem o 6.00 przeszła burza, lało okropnie. Poczekałam i o 6.40 ruszyliśmy w drogę do Lublina. Zaraz za miastem minęły mnie 2 busy. Jezdnia była mokra, ten zakręt w Korytkowie jest okropny i do tego pewnie jeszcze prędkość i wystarczyło, żeby doszło do tragedii. Jak dojeżdżaliśmy do tego wypadku to jeszcze nie było karetek ani pogotowia. Nie sądziłam, że był aż tak straszny... Jak zawróciłiśmy do Biłgoraja mijała nas straż i policja, karetki dojechały trochę wcześniej.
Ludzie gdzie wam się tak spieszy????????
Nie czekałam aż będzie wolny przejazd, zawróciłam do Biłgoraja i pojechałam przez Hedwiżyn. Patrzyłam na zegarek, od Frampola do granic Lublina jechałam 55 min. Najwięcej na liczniku miałam 80-90 km oczywiście poza terenem zabudowanym. Wszyscy mnie wyprzedzali, niektórzy na podwójnej ciągłej, a jakże, bo baba zawalidroga jechała tak wolno. Ale ja i mój syn szczęśliwie dojechaliśmy a inni?? Po drodze jakieś 30 km przed Lublinem widziałam jeszcze na poboczu samochód z rozbitą szybą, kierowca siedział w nim jeszcze, z samochodu, który stał po drugiej stronie jacyś ludzie szli do niego. Na zakończenie tych moich wywodów chciałam jeszcze dodać, że był to mój pierwszy wyjazd z Lublina do Biłgoraja i powrót.
A dzisiaj nad Biłgorajem o 6.00 przeszła burza, lało okropnie. Poczekałam i o 6.40 ruszyliśmy w drogę do Lublina. Zaraz za miastem minęły mnie 2 busy. Jezdnia była mokra, ten zakręt w Korytkowie jest okropny i do tego pewnie jeszcze prędkość i wystarczyło, żeby doszło do tragedii. Jak dojeżdżaliśmy do tego wypadku to jeszcze nie było karetek ani pogotowia. Nie sądziłam, że był aż tak straszny... Jak zawróciłiśmy do Biłgoraja mijała nas straż i policja, karetki dojechały trochę wcześniej.
Ludzie gdzie wam się tak spieszy????????
N... rozwiń