środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Korytków Duży: Świętowali z ludowcami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2011, 12:06
Autor: (lew)

W uroczystościach wzięła udział wojewoda Genowefa Tokarska (UG Biłgoraj)
W uroczystościach wzięła udział wojewoda Genowefa Tokarska (UG Biłgoraj)

Biłgorajskie Gminne Święto Ludowe obyło się w tym roku w Korytkowie Dużym. Było połączone z uroczystym otwarciem i poświęceniem placu zabaw.

Święto Ludowe gminy Biłgoraj rozpoczęło się mszą świętą, której przewodniczył ks. prał. Adam Firosz, kanclerz Kurii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Po nabożeństwie uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korytkowie Dużym odtańczyli poloneza, natomiast przedszkolaki wystąpiły w ludowym bloku artystycznym, tańcząc krakowiaki i śpiewając dobrze znane publiczności piosenki.

Dzieci podziękowały wójtowi gminy Biłgoraj za nowy plac zabaw. Nie tylko one.

– Za to gospodarowanie w gminie Biłgoraj serdecznie gratuluję. Wy zdaliście egzamin z tego polecenia na szóstkę – powiedziała Genowefa Tokarska, wojewoda lubelski.

Radość z otwarcia placu zabaw udzieliła się wszystkim mieszkańcom Korytkowa Dużego. Były występy dzieci i młodzieży, koncerty zespołu Jarzębina z Bukowej oraz miejscowego chóru, a także turniej piłki nożnej o puchar Prezesa Jednostki OSP w Korytkowie Dużym.

W zawodach najlepiej wypadli piłkarze z Nadrzecza, drugie miejsce zajęła drużyna z Woli Dereźniańskiej, a trzecie z Korytkowa Dużego. Imprezę zakończyła zabawa. Do taktu przygrywał zespół Face Love.

W uroczystościach poza wojewodą lubelskim wzięli udział m.in. Eugeniusz Polakowski z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Jacek Grabek, kierownik zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Stanisław Bartosiak, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Zamościu, Marian Tokarski, starosta biłgorajski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Figa
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Figa
Figa (20 czerwca 2011 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak się właśnie lansuje pani z zamieszczonej fotografi przed wyborami.Przypomnę że pani kierowcom na trasie Lublin-Biłgoraj radzi jeździć wolniej bo droga jest dobra tyle że jeżdżą za szybko (ciekawe czy do domu jeździ swoim czy służbowym po tych dziurach).Pani również nie ma nic przeciwko odstrzałowi zwierzyny łownej ponad ustanowione normy,co jest zagrożone karą.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!