niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Krasnobród: Woda z Kaplicy na wodzie trafi do butelek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2009, 12:49
Autor: Bogdan Nowak

Krasnobrodzka woda może zrobić furorę na całym świecie. Polsko-amerykańska spółka Quincepol chce ją wydobywać, pakować i sprzedawać m.in. w USA.

W oddalonym o kilka kilometrów od Krasnobrodu Grabniku powstanie duża wytwórnia.

- Projekt zakładu jest gotowy - mówi Jan Danilczuk, prezes spółki Quincepol. - Mamy też niezbędne pozwolenia i poparcie miejscowych władz. Zakład będzie oparty na nowoczesnej technologii, ale wkomponowany w krajobraz. Mamy nadzieję, że woda z Krasnobrodu stanie się hitem.

Niezwykłe właściwości wody z Krasnobrodu znane są na Zamojszczyźnie od wieków. Słynie ona z właściwości leczniczych, potrafi podobno "przywrócić” gasnącą miłość i świetnie sprawdza się w dolegliwościach skórnych.

Najbardziej jej moc ujawnia się w wigilię Wielkiego Piątku. W krasnobrodzkiej Kapliczce na Wodzie zbierają się wówczas tłumy pątników.

To właśnie dzięki nim, wodą zainteresowała się polsko-amerykańska spółka Quincepol (ma siedzibę w Lublinie).

- Jedna z pań nabrała wody z tego źródła i zawiozła ją do tej spółki - mówi Zbigniew Michalski, wiceburmistrz Krasnobrodu. - Opowiedziała o jej właściwościach.

Próbkę zbadano. I co? Rewelacja! Woda ma znakomity skład, jest smaczna i bardzo czysta. Szefowie Quincepol skontaktowali się z nami. I będą budować dużą rozlewnię i pijalnię.

- Jesteśmy pewni, że woda w Grabniku i Krasnobrodzie jest świetna - dodaje prezes Danilczuk. - Do jej wydobycia zatrudnimy najlepszych fachowców. Pracę znajdzie też prawdopodobnie kilkudziesięciu mieszkańców gminy Krasnobród.

Zakład będzie zbudowany z kamienia, szkła i drewna. Powstanie tam także laboratorium i pijalnia wód. Całość będzie kosztowała prawdopodobnie kilkadziesiąt milionów złotych.

Na razie jednak w Grabniku nie widać żadnych budowli. Jednak kamień węgielny inwestycji zostanie wmurowany prawdopodobnie 16 czerwca. Na uroczystość zaproszono m.in. prezydenta Lecha Kaczyńskiego (nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyjął zaproszenie). A potem prace ruszą pełną parą.

- Chcemy, aby nasza woda trafiła do USA, ale też wielu krajów na całym świecie - mówi prezes Danilczuk. - Będzie dostępna także w Polsce. Kiedy produkcja ruszy? Na razie nie wiadomo.

Mieszkańcy gminy mają podzielone zdania na temat tej inwestycji. - Od kilku lat są robione jakieś odwierty, ale wszystko ostatnio jest zamknięte na głucho - mówi Jan Gałan z Grabnika. - O tym, że powstanie tu zakład dowiaduje się od pana. I się boję. Grabnik to wspaniały, cichy zakątek. Pracy nam trzeba, ale zaraz zjadą się tutaj tiry i… chuligaństwo.

- Jestem za - mówi tymczasem 30-latek z Krasnobrodu. - Wreszcie coś się u nas dzieję. I będziemy sławni!
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nieco zorientowany
Gość
Gielmud
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nieco zorientowany
nieco zorientowany (18 czerwca 2009 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bzdura goni bzdurę w tym artykule, autor chyba był po marihuanie albo niezłych dopalaczach.

Kilka rzeczywistych informacji:

Firma Ouincepol nie zainteresowała się Krasnobrodem dzięki pątnikom pijącym wodę - pierwotnym planem był zakład przetwórstwa owocowego, a woda dobrej jakości była potrzebna właśnie do tego celu. Jednak gdy okazało się, że znaleziona woda ma super skład chemiczny, plany inwestycyjne zmieniono.

Butelkowana woda będzie nie spod kapliczki, ale ujmowana głębinowo w miejscowości Grabnik. Na butelkowanie wody która płynie ot tak sobie żaden myślący człowiek nie pozwoliłby sobie - a jeśli krówka, która stoi 50 m wcześniej przy strumyku zechce zrobić siku, to co ? Wypijecie ?

"Jedna z pań zawiozła próbkę wody do spółki" - a skąd pani wiedziała, że dwuosobowa spółka z Lublina chce w Krasnobrodzie inwestować ? Grafomania w czystej postaci ! Odkrycie tej wody o rewelacyjnym składzie chemicznym (pierwsza od ponad 100 lat odkryta woda MINERALNA w Polsce) to zasługa wielu badań jak i doświadczenia osób, które się tym zagadnieniem w latach 2002-2008 zajmowały. "Od kilku lat są robione jakieś odwierty" - nic to nie autorowi nie mówi ? Trochę uczciwości, panie Nowak.

" (...) ale wszystko ostatnio jest zamknięte na głucho" - właściciel firmy wymienił w maju 2008 cały zarząd spółki, zmieniła się siedziba, a nowy szef (p. Danilczuk) potrzebował trochę czasu, żeby się w temacie rozeznać. I na niego, a nie faktycznych autorów tego sukcesu (odkrycia wody mineralnej) spłynie cały splendor.

to tyle. Pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2009 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wody w rasnobrodzie dosyć.
Rozwiń
Gielmud
Gielmud (21 kwietnia 2009 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech wydobywają...Ale żeby za 2 miesiące im niewyschła, jak to już miało miejsce w zwyczaju.
Rozwiń
re
re (21 kwietnia 2009 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nawet na świętej wodzie można robić biznes. Wszystko to kwestia reklamu.
Rozwiń
dość
dość (21 kwietnia 2009 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Zamościu trzeba wreszcie zmienić władze. Tych radnych nieporadnych przede wszystkim. Od jak dawna mówi się o ściąganiu przedsiębiorców, strefie ekonomicznej i bezrobociu. Zamojska tzw. dzielnica przemysłowa wygląda jak wymarła. Jedyny biznes który jeszcze funkcjonuje to magistrat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!