poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Zamość

Krótko z Zamojszczyzny

Dodano: 12 września 2001, 20:01

Targi pod patronatem Dziennika

Hrubieszów. Jutro o godz. 11 rozpoczną się
I Międzynarodowe Targi Nadbużańskie – Hrubieszów 2001. Stoiska dla wystawców różnych branż usytuowano w hali sportowej (ul. Ciesielczuka) oraz
na stadionie MKS Unia. Udział zapowiedziało przeszło 20 firm krajowych oraz ok. 10 z Ukrainy. Impreza potrwa do niedzieli. Patronat medialny nad targami przyjął Dziennik Wschodni.

Fizjoterapia akademicka

Zamość. Od nowego roku akademickiego kolejnym kierunkiem studiów w Wyższej Szkole Zarządzania
i Administracji będzie fizjoterapia. Inauguracyjne spotkanie z udziałem władz uczelni oraz przedstawicieli środowiska medycznego i władz samorządowych odbyło się w minionym tygodniu w szpitalu „papieskim”. Studenci w ciągu trzech lat mają poznać podstawy medycznej rehabilitacji. Po tym okresie otrzymają tytuł licencjata fizjoterapii i będą mogli kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Seniorzy mile widziani

Zamość. Działający przy Zamojskim Domu Kultury Klub Seniora zaprasza wszystkie osoby pragnące spędzić wolny czas w miłym towarzystwie do udziału
w klubowych spotkaniach. Odbywać się one będą
w każdy wtorek o godz. 16. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na 2 października (ZDK, ul. Partyzantów 13, tel. 639 20 21).

Śpiewy chóralne

Zamość. Chór „Rezonans” zaprasza młodzież, której pasją jest śpiew, do udziału w zajęciach. Chór wykonuje muzykę wokalną od epoki średniowiecza po czasy współczesne, bierze udział w przeglądach krajowych i zagranicznych. Zajęcia chóru odbywają się w ZDK w poniedziałki, czwartki i piątki w godz. 17–20. (lew)

Coraz bliżej finału

Biłgoraj. Osiedlowy Klub Sportowy Sitarska prowadzi po kolejnej rundzie rewanżowej Biłgorajskiej Ligi Piłki Nożnej. Trampkarze z tej drużyny wywalczyli dotychczas 30 punktów, strzelając 39 celnych bramek, a tracąc zaledwie 19. Na drugiej pozycji są zawodnicy z Nadstawnej, a trzecią lokatę zajmują Betoniarze z Osiedla.

Zbadaj wzrok

Tomaszów Lubelski. Kryłów. W niedzielę mieszkańcy Tomaszowa będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku, jakie w Cechu Rzemiosła prowadzić będzie Stanisław Misztal. Z kolei w środę lekarz odwiedzi Kryłów i przyjmować będzie w ośrodku zdrowia. Badania zaczynają się o godz. 10. (ak)

Zagrają i zatańczą

Tomaszów Lubelski. W niedzielę w Parku Miejskim odbędzie się festyn kulturalno-rekreacyjny. W programie znajdują się występy zespołów „Mefis”
i „Basta” z Rachań, Zespołu Artystycznego
„Tomaszowiacy” i Dętej Orkiestry Strażackiej. Dla milusińskich organizator festynu – Tomaszowski Dom Kultury przygotował konkurs plastyczny, znakowanie rowerów, balony. Początek o godz. 13. (maw)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24